Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Annak aki szinte semmit nem...

Annak aki szinte semmit nem tud a keresztény tanokról melyik könyvet ajánlanátok legelső olvasásra?

Figyelt kérdés

Én keresztény vagyok és de a barátnőm meg sincs keresztelve, inkább ezoterikus beállítottságú. Nem keresztény családban nevelkedett és a külsőségeken kívül fogalma sincs a keresztény tanokról. Ebből természetesen semmi probléma nem adódik, nyitottan próbáljuk megérteni a másikat.


Ő is nyit és érdeklődik a kereszténység felé, és szeretném úgy bemutatni neki hogy ez még mindig modern, járható út és még mindig van benne nagyon mély spiritualitás.


Milyen könyvet kellene ajánlanom neki első olvasásra? Ha a bibliát, akkor azon belül melyik könyvel kezdje? Vagy tudtok olyan írást mondani ami egyúttal értelmezi, kommentálja is a bibliát, tehát könnyebb az olvasónak?


Légyszi ne vegyétek fél vállról a választ, elég fontos a számomra...


2012. márc. 23. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cseri Kálmán: A kegyelem harmatja c. könyvét pl. nagyon tudom ajánlani. Én nagyon szeretem ezt a könyvet.
2012. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Wiliam McDonald - Ezt tette Isten

McDowell, Josh Több mint ács

2012. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

J.R.R. Tolkien: A Gyűrűk Ura


Ezt most teljes komolysággal mondom. A könyvet (egyébként Peter Jackson zsenialitásának köszönhetően a filmet is) nagyon erősen áthatja Tolkien mély vallásos meggyőződése (katolikus volt egyébként az erősen protestáns Angliában). Persze az író tudatosan kerüli a konkrét vallásos utalásokat, de nem mellőzi az üzenetből. Azért is merem ajánlani, mert mint írtad, a barátnőd ezoterikus beállítottságú, ezért szerintem tetszene is neki.


Véleményem szerint egy vallás vagy hit megértéséhez először a gondolkodásmódot kell megismerni, hogy érthessük, milyen alapelvek húzódnak meg a konkrét tanok mögött, amikkel csak ezután ismerkedünk meg.

2012. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anthony de Mello, Paul Yonggi Cho, C.S.Lewis
2012. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 yuda ***** válasza:
55%

Olvasd a bibliát. Az legalább biztosan tiszta forrásból származik. A legjobb könyvekben is vannak emberi okoskodások, hiába a jó szándék. Ember az csak ember.

Olvasd először az evangéliumokat, mert az a legfontosabb, hogy felismerd Jézus Krisztusban a világ megváltóját, Isten fiát. Felismerd, hogy ő az aki magára vette a te bűneidet és meghalt érted a kereszten, eltemették és harmad napra feltámadt és ült az atya jobbjára.

Ő általa vesszük a bűneink bocsánatát.

Isten jelenti ki ezt az ember szívébe és remélem nálad is megtörténik. Ha nem, akkor menj élő hitű emberek közösségébe és kérj segítséget, de ez nem biztos hogy templom lesz. :)

2012. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha hajlandó a Bibliát a kezébe venni akkor a 66 könyvből kettő az amit ajánlok első olvasásra: Lukács evangéliuma és az apostolok cselekedetei. Mindkettőt egy orvos írta a barátjának levél formában, jól olvasható, könnyen érthető alapos munka.


Ha inkább olyat szeretne ami értelmezi és kommentálja a Bibliát, tehát könnyebb az olvasónak, akkor: E.G.White: Jézus élete, amely e-book formában is elérhető: [link]


Üdv. Péter

2012. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Látom törölték a válaszom. Szóval semmilyen könyvet nem tudsz ajánlani, amivel bemutathatnád, hogy a kereszténység modern, mert nem az.

Egyes felekezetek állhatnak modern szemlélettel a dolgokhoz, azok kiadványait át lehet lapozni, de azt más, fanatikus felekezetek ezeket úgyis a kereszténységtől elszakadt hamis vallásnak bélyegzik.

2012. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a kereszténység eredeti tanítása érdekli, amelyet az emberi hagyományok még nem szennyeztek be, akkor nem könyvet ajánlanék, hanem a Krisztus Egyháza egy prédikációsorozatát, amelynek az a címe, hogy "Meghökkentő kereszténység" Elérhető az alábbi címen:

krisztusegyhaza.hu/predikaciok.html

2012. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ezt elfelejtettem megemlíteni a kérdésemben: Katolikus vagyok, és köszönöm, semmilyen más felekezet (kisegyház) tanításába nem szeretnék belemenni ebben e kérdés keretein belül, és valláskritikára sem tartok igényt.


Köszi

2012. márc. 23. 22:38
 10/12 anonim ***** válasza:

A Bibliából:


JÉZUS KRISZTUS SZENT EVANGÉLIOMA JÁNOS SZERINT


SZENT PÁL APOSTOL LEVELE A FILIPPIEKHEZ


SZENT PÁL APOSTOL LEVELE A ZSIDÓKHOZ


Ezt a három könyvet olvassa el először.


Barátsággal:

62/F

2012. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!