Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn a mohóság...

A Biblia szerint bűn a mohóság, tehát a falánkság is, akkor miért van ennyi kövér keresztény is, hiszen a Biblia azt írja "a test a Szentlélek temploma"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Még nem jöttél rá, hogy a keresztény papok és a vizet prédikálnak, de bort isznak.

A keresztes háborúkat sem lehet alátámasztani a Bibliával.

A kereszténység csak mint ideológia szép, de a megvalósítása lehetetlen.

2012. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
69%

'A kereszténység csak mint ideológia szép, de a megvalósítása lehetetlen.'


Ebben egyetértek +1

2012. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
44%

Nem mindig falánkságtól híznak meg az emberek. Lehet betegség az oka, vagy akár éjszaka ér haza és akkor ér rá enni, vagy nem fordít rá kellő figyelmet mit és hol eszik, mert manapság az élelmiszerek nem olyanok, mint rég. Minden tápszertől növekszik( állatok, növények, gyümölcsök...)...sokféle indok van.

Lényeg, hogy nem túl bölcs az az ember, aki ilyen egyszerűen el akarja intézni, hogy falánkok és mohóak.

2012. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az első 2 hozzászólónak nem az álszent "keresztényekről" beszélek, akik keresztényeknek nevezik magukat. Sajnos mára a keresztény kifejezés nagyon "gyűjtő" fogalommá vált, én a Bibliában leírt egyházról beszélek nem arról amit emberek állítottak fel és emberi vezetőt tettek az élére.


A 3. (12:51) hozzászóló:

Ebben igazad van és túl egyoldalúan tettem fel a kérdést. Igaz a mai világban nincs étel csak moslék (erre ma abszolút, de rájöttem), de erre most nem szeretnék ki térni. A lényeg, hogy igaz ezektől lehet elhízni, de a Biblia mértékre int, innentől nincs kifogás. A mérték az mérték este, reggel, most, régen.

2012. márc. 27. 13:04
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Miért van az, hogy minden nap szükségét érzi valaki, hogy feltegyen egy olyan kérdést, hogy Biblia tiltja ezt vagy azt, a keresztények meg mégis megteszik? A keresztények ugyan olyan emberek, mint mások. Földig ér a lábuk, és gyarlók, mint minden ember. Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy bigott módom bújom a Bibliát, nemhogy véletlenül valami helytelent cselekedjek. A nem keresztények ugyan úgy megeszik az édességet, isszák az alkoholt, szívják a cigerattát, gyorsan hajtják az autót. Miért? Ők is tudják, hogy mindez káros, a Biblia nélkül is, mégis csinálják. A keresztény ember elsősorban Istennek akar megfelelni. És tudja, és elfogadja, hogy esendő. Ezért van türelemmel mások esendősége iránt is.
2012. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!


Pár évvel ezelőtt olyan helyen dolgoztam, hogy ebédidőben még leülni sem lehetett, met direkt nem volt szék, nehogy a dolgozók "ücsörögjenek" Egy szék volt, azon ült mindíg a főnök! Este értem ha 22 órkor, amikor végre leülhettem nyugodtam vacsorázni. Nem zabálni, csak enni, de nyugodtan. Ekkor felszedtem pár kilót (sajnos!).


Utánna szültem, ekkor sem zabáltam, de amit felszedtem az azóta sem ment le. Betegség miatt erős tornát nem csinálhatok rendesen. Azóta megtért kereszténynek vallom magam, kövér vagyok és nem tudok sajnos lefogyni!:(((

Akkor szerinted most mit kellene tennem szerinted? Menjek el egy sebészetre és mondjam, hogy vágjanak félbe, mert akkor fele olyan sovány leszek?


Igen " a test a Szentlélek temploma", ezért válogatom meg, már amennyire lehet, hogy egészséges ételeket, és sok zöldséget, és gyümölcsöt egyek...

2012. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi én tudom, hogy az emberek esendők és, hogy mindenki bűnösként jött a világra, de pont azért nem kellene cigarettázni, alkoholt inni (esetleg mértékkel) és egyéb ilyen bűnöket elkövetni. Nem azt mondom, hogy tökéletes életet kell élned, vagy, hogy embereknek felelj meg, Istennek pont elég, de ha Istennel vagy akkor nincs szükséged ilyenekre és pont azért hagysz fel a káros szenvedélyekkel, mert Isten szemében ezek bűnök. A test nem a te tested és amilyen bűnöket most felsoroltál mind pusztítják a testet. Az egészséget óvni kell, hogy meglegyen a test és a szellem közötti egyensúly. Isten először a szíveket vizsgálja meg, és nekünk az első amikor átadjuk az életünket Istenek az, hogy a szívünkben minden területet átadunk neki és ő azokat kigyomlálja szóval azok a bűnök amikor akkor benned voltak idővel megszűnnek és a későbbiekben azért fogsz vétkezni, mert erre hajlamos a test, de azokat rögtön meg kell bánni.

Lényeg, hogy ha tényleg hiszel Istenben akkor idővel undorodni kezdesz a bűntől akaratod ellenére is és megpróbálsz felhagyni velük ( ha tényleg igazán hiszel Istenben) velük, mert Isten gondoskodik rólunk.

2012. márc. 27. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel a falánkság mércéje relatív így nem nehéz elhízni sem. Van aki ha már egy egész szelet kenyeret megeszik kövérnek hiszi magát, hát ha még vajat is rak rá. Van aki szerint egy-két csoki belefér. Van aki szerint 2-3 se árt.


Egyébként az imádkozás nem a legjobb kalória égető foglalkozás lehet az is közre játszik.

2012. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"ma 13:34"


Kedves válaszoló!


Isten nem a tetteket vizsgálja, hanem a szíveket. És ahogy írtam is egy másik válaszolónak, ha a szíved változik folyamatosan változik a dolgokhoz való hozzáállásod, viselkedésed, tetteid is és mindig felfedezel valami újat amit Isten megnyitott előtted.

Természetesen azért elnézést kérek, hogy általánosítottam.

Ha egészséges életmódra törekszel hidd el Isten nem fogja figyelem kívül hagyni és fogyni is fogsz, főleg, ha imádkozol.

2012. márc. 27. 13:45
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves Kérdező! Váaszod alapján Te hívő vagy, de nem keresztény. Ezek szerint a Bibliában foglaltak Rád is vonatkoznak. Te az általad említetteket mindig, pontosan betartod? Már a válaszodban is engedményeket teszel - alkoholt inni (esetleg mértékkel).

A testem nem az enyém? De. Az enyém, én tartozom érte felelősséggel. Ha nem jól csinálom, a következményeit is én viselem (betegségek). És én nem azt mondtam, hogy minden ember bűnös, pláne, hogy bűnösen jön a világra, hanem azt, hogy esendő. Óriási különbség.

2012. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!