Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn a mohóság...

A Biblia szerint bűn a mohóság, tehát a falánkság is, akkor miért van ennyi kövér keresztény is, hiszen a Biblia azt írja "a test a Szentlélek temploma"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi nem vagyok hívő a szó szoros értelmében (nem tagadom Isten létezését, de megkeresztelkedve sem vagyok) és keresztény se vagyok. És nem tettem engedményt, alkoholt lehet fogyasztani, a Biblia nem tiltja, másként Úrvacsorát sem tudnál venni és kis mennyiségben(főleg a bornak) még jótékony hatása is bizonyított. A tested pedig hétköznapi értelemben a tiéd, te vagy érte felelősséggel, de nem a tiéd. (Bibliában benne is van csak nem tudom hol.)

Nem tartok be mindent, sőt szinte semmit csak azokat amiket alapból hasznosnak találok és erkölcsileg helyesnek tartom őket pl. nem dohányzok, mert minek? (meg ilyenek), de azért nem tartom be őket, mert, nem vagyok keresztény. Ja és abban igazadban nem bűnösként,hanem bűnre hajló szívvel jövünk világra.

2012. márc. 27. 14:14
 12/13 anonim ***** válasza:
A mohóság és a falánkság nem feltétlenül jellemzi a kövérséget.Aki pedig a falánkság miatt lett az ,azokért pedig Imádkozni és nem ítélkezni kell...
2012. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy kell élni, hogy Istennek tetsző legyen. A mértéktelenség a test kívánsága, nem Istentől van.
2012. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!