Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Épp olvasom a Bibliát, és...

Épp olvasom a Bibliát, és eddig eléggé kellemetlen csalódás. Tudnátok mondani valami biztatót?

Figyelt kérdés

Az Ószövetség Mózes első 4 könyvét olvastam el eddig, és nekem a benyomásaim eddig ilyenek: az egész nagyon nyomasztó, sötét, ijesztő, erőszakos, félelemkeltő, Isten a megannyi véres áldozatával, a legkisebb dolog miatt is az ember irtassék ki...

Úgy örültem mikor beszereztem egy saját példányt, és olyan lelkesen vágtam bele a ebbe a nem éppen rövid szentírásba, de egyelőre nem túl pozitív élmény.



2012. ápr. 6. 17:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Zsoltárok Könyve 91.14-16

Mivel ragaszkodik hozzám, megmentem őt

oltalmazom, mert ismeri nevemet.

Ha kiált hozzám, meghallgatom,

vele leszek a nyomorúságában,

kiragadom onnan, és dicsőítem őt

Megelégítem hosszú élettel,

gyönyörködhet szabadításomban.


Az Ószövetség legszebb része szerintem, ebben benne van Isten minden jósága, szeretete, segítő-készsége.

A lényeg: HA KIÁLT HOZZÁM ..., vagy ahogy Jézus mondta: Kérjetek! és adatik!

2012. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
a bibliát nem úgy kell olvasni, mint akármilyen más könyvet..
2012. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer azt a tanácsot kaptam, hogy mindig, mielőtt elkezdeném olvasnia a Szentírást, imában kérjem Istentől, hogy jobban megértsem az üzenetét. Nos, azóta valóban megvilágosodtak a látszólag ellentmondásos részek, és "mélységében" értem meg a Bibliát. Az a helyzet ugyanis, hogy az ellenség is dolgozik ilyenkor, és mindent elkövet, hogy félreértsük Isten szavait, és negatív képünk alakuljon ki bennünk Róla...

Javaslom próbáld ki te is! :)

2012. ápr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Biztatót kérsz?

Az igazságot sosem adják könnyen, valahol el kell kezdened a keresését.

Az Isten, aki megteremtette ezt a világot és pusztítja Ábrahám népét nem ugyanaz, mint aki elküldte Jézus Krisztust.

Az utat megmutatták neked, nehéz végig menni rajta, de gyümölcse nem marad el, ne aggódj. ; )

2012. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Utolsó író, ezt hogy érted hogy nem ugyanaz? Kifejtenéd, kérlek?
2012. ápr. 9. 20:34
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Sajnos nem először találkozom ezzel a butasággal, hogy az ószövetség Isten nem ugyanaz, mint az újszövetségé. Azt gondolják sokan -akik nem eléggé ismerik a Szentírást-, hogy az ószövetség Istene egy kegyetlen és büntető, míg az újszövetségé a szeretet Istene. De ez messze nem igaz, ha gondolod, -akár privát üzenetben- szívesen kifejtem bővebben!


Üdv!

2012. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen szinten meg akarod ismerni az igazságot, képesnek kell lenned elbírnod ezeket az élményeket.


Én is átmentem ezeken a szakaszokon.


Ha undorodsz is, bírd ki! Ez a tanácsom.


Nagy értelem van a bibliában, melyet a bölcsek helyeztek bele, de csak az értelmesnek tárul fel.


Értelmesé a kemény eledel és nehéz elbírni.

(a kereszt súlya valójában az igazság ismeretének a súlya)

2013. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

40 év alatt senkit ne nevezz értelmesnek!


Én is csak utána lettem azzá.


Előtte sokat álmodtam és képzelődtem és azt akartam, hogy a világ olyan legyen,

amilyennek én szeretném.


Persze nem olyan, hanem épp olyan, amilyennek lennie kell.

2013. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Valami biztatot? Jezus idejeben csak az Oszovetseg volt, most mar tudod honnan indult O is, ezt allitotta a feje tetejere. Majd latni fogod hogyan. Gondolj bele, hogy egy olyan kozossegbe szuletett, a zsidok koze, ahol mindenki ezt tanulta, hitte, eszerint cselekedett, ezt vallotta multjanak, tortenetenek. Ha ismered ezt a reszt, akkor tudsz majd a farizeusok fejevel is gondolkodni mikor mar Jezus is jelen lesz. Erdekes lesz majd meglatod ; )
2014. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

A biblia összes témájáról érthetően, lényegretörően, magyarúl.

https://www.youtube.com/watch?v=FSvwyFzmKB4&list=PLLj8b0HHZF..

2021. júl. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!