Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Épp olvasom a Bibliát, és...

Épp olvasom a Bibliát, és eddig eléggé kellemetlen csalódás. Tudnátok mondani valami biztatót?

Figyelt kérdés

Az Ószövetség Mózes első 4 könyvét olvastam el eddig, és nekem a benyomásaim eddig ilyenek: az egész nagyon nyomasztó, sötét, ijesztő, erőszakos, félelemkeltő, Isten a megannyi véres áldozatával, a legkisebb dolog miatt is az ember irtassék ki...

Úgy örültem mikor beszereztem egy saját példányt, és olyan lelkesen vágtam bele a ebbe a nem éppen rövid szentírásba, de egyelőre nem túl pozitív élmény.



2012. ápr. 6. 17:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Horror és rémtörténet, ez az ószövetség, a megfélemlítésre alapoz.
2012. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha nem csak a Biblia érdekel, hanem egy olyan egyház is, amely felekezetfüggetlen, és a Bibliát tekinti zsinórmértéknek az élet dolgaiban, akkor tudom javasolni a Krisztus Egyházát.


krisztusegyhaza.hu


Itt megismerheted, hogy mit mond a Biblia a kereszténység alapjairól. Olyan leckék vannak, mint pl. Isten keresése, Ki Jézus Krisztus, Isten Szava, Tanítványság, Isten Országának eljövetele, Kereszt,Bűn, Megtérés, Keresztelő, Egyház. Jó szívvel ajánlom! Nekem segített megérteni a Biblia fő mondanivalóját.

2012. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Ozmium42 ***** válasza:
Nekem ilyen problémám nem volt, mivel én pont azért kezdtem el olvasni, mert a pogányok kiragadtak részleteket belőle, kiforgatták, és azzal rémisztgettek. Mikor elkezdtem az elejétől olvasni, és az adott részekhez értem, nekem kellemes csalódás volt, hogy az azért nem úgy van, ahogy ők mondják, és mindennek logikus és következetes magyarázata van.
2012. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Az "ó szövetség" Istennek a zsidó néppel (mint Ábrahám leszármazottaival) kötött szövetsége, ezért ennek a szövetségnek egy egész nemzet életét szabályozó törvényeket is kellett tartalmaznia, hiszen ebbe a népcsoportba más nemzetek fiai is belevegyültek, akik számára nem volt olyan egyértelmű a zsidó mentalitás és hitvilág szerinti élet. Mivel Isten akkori választott népének szentségben és tisztaságban kellett magát megőriznie minden bűntől, és a környező népek befolyásától, az akkori törvényeknek sokkal szigorúbbaknak kellett lenniük, hogy mindenki értsen belőlük, még a nem hívők is. Nyilván, akiknek már addig is világos volt Isten szeretet-törvénye azoknak nem volt mit félniük, sőt őket védték meg ezek a "polgári törvények".

Az "új szövetség" már nem leszármazás szerinti szövetség, hanem Istennek az egyes emberrel kötött szövetsége a hit alapján. Itt már Istennek nincs szüksége egy egész nemzet életét szabályozó törvénykódex megalkotására. Ezért az Újszövetség csak lelki törvényeket tartalmaz, és egy csodálatos történetet Istennek az ő Fiában irántunk meg megnyilatkozott szeretetéről, földi életéről, és értünk meghozott áldozatáról. Az Ószövetségben leírt "véres áldozatok" mind Jézus leendő áldozatára mutattak előre, amelyek csak árnyékai voltak az igazinak. Miután Ő ezt az áldozatot meghozta, többé nincs szükség ezekre.

A Bibliában az a nagyszerű, hogy nem szépít, úgy írja le a dolgokat, ahogy vannak. Mivel az emberiség történelme sokszor sötét és nyomasztó, ezért ez a Bibliában is tükröződik.

Isten nem egy kegyetlen, büntető Isten, viszont vannak törvényei, amelyek még őt is kötik, és sajnos a "bűn zsoldja a halál", ami egy ok-okozati összefüggés, szét nem választható. A jogos büntetés pedig a mi megjobbulásunkat szolgálja, hogy elkerüljük a nagyobb bajt.

Az, hogy a Szentírás helyenként ijesztő, és rémisztő, az abból is adódik, hogy Isten így kívánja hangsúlyozni a bűn borzalmas voltát, amitől óva int bennünket, pontosan azért, mert szeret minket.

Bízom benne, hogy ha már kiolvastad az Újszövetséget, te is fel fogod fedezni ezt gondviselő, értünk küzdő Istent az Ószövetségben is!

Jó olvasást!

2012. ápr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

Az Ószövetséget is fontos ismerni, mert rengeteg hasznos tanácsot, útmutatást kapunk belőle az életünkben felmerülő problémáinkra, kérdéseinkre, de, hogy milyen is Isten valójában az az Újszövetségből, méginkább az Evangéliumokból derül ki, hisz ezek Jézus Krisztus-a megtestesült Ige -életéről, tetteiről íródtak.

Ő azt mondta, hogy aki Őt látta, az látta az Atyát.

A Biblia egy nagyon fontos eszköz arra, hogy megismerjük az Urat, de ennél sokkal fontosabb a saját tapasztalat, amit akkor szerzünk amikor átadjuk életünket az Úrnak. Nyisd meg neki szívedet és bízz benne mindig. Ő megmutatja neked szeretetét,és kegyelmét.

Számomra Ő az igazi Atya, aki mindig meghallgat, aki mindig mellettem áll, aki elfogad olyannak amilyen vagyok, akire mindig számíthatok és aki feltétel nélkül szeret.

2012. ápr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


FRAKK!


"az ószövetség úgy született, hogy valaki leült, és megírta, mint egy regényt

érdekes, hogy ószövetségi isten gonosz, gyilkos (lehet hogy egyenlő az ottani isten a sátánnal?)"


Ha egyenlő a sátánnal ,akkor kitől kapta Jób a csapásokat? S a végén ki gyógyította meg a betegségéből?

2012. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Az Ószövetséget is fontos ismerni, mert rengeteg hasznos tanácsot, útmutatást kapunk belőle az életünkben felmerülő problémáinkra, kérdéseinkre"


Valóban, és mit? Amellett, hogy erőszakra uszít.


"de, hogy milyen is Isten valójában az az Újszövetségből"


Ezek szerint az ószövetséges istenről hazudtak?

2012. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

a példabeszédek könyve, meg a

bölcsesség könyve tartalmaz hasznos útravalókat

2012. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


17. válaszoló.


"Valóban, és mit? Amellett, hogy erőszakra uszít."


Mely résznél vagy részeknél uszít erőszakra?

2012. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Aki uszítást vagy erőszakra utalást érez a Bibliában az rögtön tegye le a Bibilát! Nincs értelme úgy olvasni a Bibliát, hogy erőszakra tanít. Az ószövetség is fontos eleme, főleg hogy az ószevetségben vannak olyan törvények ami felvezette az újszövetséget.
2012. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!