Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem engedi Isten, hogy...

Miért nem engedi Isten, hogy boldog legyek, és miért engedi, hogy szenvedjek?

Figyelt kérdés
pénz,család,munka szerelem stb..
2012. ápr. 8. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Képzeld, havonta kb. 10000 forintom marad, ha csak a rezsit kifizetem. Ebből veszek ennivalót, gyógyszert, tisztítószert. Napi kb. 250 forintot költhetek ennivalóra. Nagyon gazdag vagyok tényleg és fogalmam sincs, milyen azon agyalni hónapról hónapra, hogy éhezzek vagy a számláimmal legyen tartozásom, milyen attól rettegni, nehogy tönkremenjen valami a lakásban vagy elszakadjon a cipőm és arra is költeni kelljen. És képzeld, mégis hálás tudok lenni azért, mert van munkahelyem, ahonnan legalább valamennyi kis pénzt kapok, vannak igaz barátaim, akik hónap végén "véletlenül" mindig többet sütnek-főznek otthon és áthoznak belőle, mert tudják, hogy én olyankor már alig eszem. Biztosan képmutató vagyok, ahogy mondod. Nyilván mindenki az, csak te nem. Első válaszoló voltam egyébként.
2012. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Jajj..nem mondok semmit, de van értelme ennek, idővel rá fogsz jönni, és egy jótanács: Tarts ki, bármi történik, bármilyen rossznak is látod most a helyzetedet, tarts ki...nincsenek véletlenek, aztán csak ügyesen ;)
2012. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az elmúlt kb 6-10 évben ha a te szemeddel nézem az életem nem sok jó történt, betegségek, depresszió, gerincsérv, amelytől csaknem lebénult a jobb lábam, férjem munkanélkülisége ami lassan 3 éve tart és ami miatt egyre csak nő az adósságunk, a családom örökös háborúskodása egymással.Az aggodalmam a szeretteimért. Néha úgy érzem, hogy elszúrtam az életemet és most ennek következményeit viselem, de soha és ezt úgy értsd ahogy írom, SOHA meg nem fordult a fejemben, hogy ezért Istent okoljam.Helyette megpróbáltam/megpróbálok rájönni, hogy mi miért történik velem úgy, ahogy, és utólag mindig rájövök, hogy van/volt értelme, még a súlyos betegségeimnek is.


Ahhoz, hogy képes legyél boldog emberként élni,el kell sajátítanod azt az életfelfogást, hogy nem az a boldog ember akinek mindene megvan, akinek a vágyai mindig kielégítettnek, hanem az aki képes elfogadni azt amit kap, értékelni azt amije van és ezért mindig hálát adni az Úrnak.

2012. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Isten meghallgat. Isten senkit nem taszít el. Csak az ember tudja magát Istentől eltaszítani.

Istenben hinni, ha figyelsz az apró jelekre, egyáltalán nem nehéz. Ha hiszel benne, tudod kérni. Kérd tiszta szívedből. Imádkozni kötelességként nem lehet. Ez olyan mint egy barátság. Ha már csak kötelességből mész el a találkozóra, az egész nem ér semmit.

Fogalmazd meg konkrétan azt, hogy miben szeretnél változást az életedben. Nem fog a bankszámládra milliókat uralni és a herceget fehér lovon se küldi el, de mutat neked utat, amivel mindezt megszerezheted. Csak járj nyitott szemmel. Az, ahogy a kérdést feltetted, már arra utal, hogy nem vagy elég nyitott az ő segítsége irányába.

Talán hallottad már azt a viccet, hogy:

hajótörést szenved egy ember, hánykolódik a vizen, egyszer csak arra megy egy hajó

- jöjjön jóember, segítek magának, kihúzom innen

- nem, nem majd Isten megsegít

telik múlik az idő, megy arra még egy hajó

- jöjjön jóember, kihúzzuk innen

- nem, nem majd Isten megsegít

megy arra egy harmadik hajó is,

- jöjjön....

- nem,nem....

A fickó nem bírja tovább, meghal, felkerül Szent Péter elé.

- Szent Péter, hát miért haltam meg? Mindig imádkozok, ott voltam a templomban, miért nem segített az Úr amikor bajban voltam?

- Fiam, mi az, hogy nem segített? Három hajót is küldött érted...


Ez ugyan egy vicc, de az Isteni segítséget nagyon jól leírja. Isten nem tud közvetlenül segíteni neked, viszont tud adni olyan lehetőségeket, amik téged elvezetnek egy jobb életbe. A te feladatod csak annyi, hogy a lehetőségeket észre veszed és megragadod.

Remélem tudtam segíteni az írásommal.

2012. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Envisioning Freedom - Passover Video


http://www.youtube.com/watch?v=c4XFE-B0Mhk


Aaron David – The Question


http://www.youtube.com/watch?v=2NXCtytxU5o

2012. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Te egy nagyon megkeseredett ember lehetsz.

A00:25-ös kommentelővel teljes mértékben egyetértek.

Ha írsz privit, és megírod konkrétan mik a problémáid, megpróbálok segíteni.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Komolyra fordítva, a pénz boldogít, az élet kegyetlen, ha jót akarsz magad megkel tenned amit megkel tenned, de ha közben jó ember is akarsz lenni, nos akkor néha bizony szenvedni kell de hosszú távon kifizetődő, és nem csak anyagi tekintetben. Isten szeret ha nem így lenne nem élnél hogy ezt megkérdezhesd :)
2013. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Senki sem lehet boldog a földön: a gonoszok azért, mert gonoszok, és mások is bántják őket, mert ők is gonoszok, aki jó, az meg a gonoszok miatt; de a jóknak segít Isten, vigyázz rájuk, meggyógyítja őket.
2020. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!