Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arab-magyar hazassagok,...

Arab-magyar hazassagok, parkapcsolatok feltetelei nehezsegei?

Figyelt kérdés
Parom arab, en magyar es itt elunk mind a ketten Budapesten. Meg nem elunk egyutt de tervezzuk, nagyon szeretjuk egymast.Kapcsolatunk elejen mar elvitt egy mecsetbe ahol osszeadtak minket, mert o komolyan gondolja velem es en is. Kereszteny a vallasom, o muszlim. Mostanaban meselni kezdett arrol hogy tobb olyan hazassag is van itt Magyarorszagon ahol mukodnek arab-magyar kapcsolatok es hogy tobb feleseg attert az iszlamra es kendot hord. Kerdezte hogy en is megtennem e, termeszetesen elotte meg szeretnem tudni ez mivel jar.Valaki hasonlo helyzetben van, vagy volt varom a valszat!Szeretnem mindent megtudni a hazassagokrol es szokasokrol!Koszonom

2012. ápr. 27. 22:29
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy sziriai baratom aki alepobol jott ide. o is penzvalto a mai napig. nagyon szerelmesek voltunk (en biztos). Megtanultam arabul irni olvasni minden szombaton mecsetbe jartam tanulni a vallasat a szokasait egyszoval mindent megtettem amit kert 4 evig voltunk egyutt. mindent megigert gyereket hazasagot osszekoltozest. o is elitelte a tobbi arabot nem akar vissza menni sziriaba. de nagyon csunya vege lett kiderult otthon sziriaba van felesege meg egy fia. v

engem hulyitett es csak arra kelettem. nagyon nehez volt. Sok lanyt megismertem azalat az ido alatt es mondhatom egyik sem boldog. magyar lany es sziriai fiu aki valutazik a keletibe vagy a piacon? Szerintem meg most hagyd ott!!!!! de ha ugy dontesz hogy velemaradsz remelem te leszel a kivetel akinek sikerul.

2012. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

22:04

Nagyon szomoru az eseted, de ebbol nagyon sok van sajnos, mivel muszlim, aki a csaladjat hatra hagyja, es eu- not pedig kihasznal erzelmileg, mivel a te eseted is ez, hiszen a sajat vagyait elegitette ki, es mar hazudott is, igy 4 evet elrabolt toled, de mar lelkileg is fajdalmat okozott.

A kerdezonel is erdekes, hogy 20 eve van a ffi Mo-n, tehat mar nem ffiatal, de most a sziriai haborut is megjegyezte, holott ennek most a ffi szamra semmi jelentosege, hiszen nem el sziriaban, de elkepzelheto, hogy a csaladja ott tartozkodik pl., mivel nem ffiatal, es a legtobben elutaznak, nosek, es ujabb hazassagot kotnek, hiszen 4 feleseguk leeht pl, tehat ez nekik igy termeszetes is. TEhat erdemes lenne a kerdezonek is elgondolkoznia, hiszen nagyon sok hasonlo ffi keres tarsat azert, hogy letelepedni tudjon, mivel ez sem egyszeru Mo-on, de ha mar magyar a parja, akkor konnyebb, es sajnos akik ilyen elszantak, azok csak a sajat celjukra koncentralnak, nem pedig a masiknak az erzelmeire. Hasonloan tapasztaltam, hogy a legtobb kapcsolat nem mukodo, tehat egyiptomi, sziriai, iraki, algir stb. Jelenleg is el Mo-n iraki, ket etterme van, es ket felesege, ket varosban mukodo etterem, ket feleseggel, de a holgyek nem tudnak egymasrol pl., holott mind a ket helyen mar gyerekek is vannak! Ezt pl. a ffi nekunk meselte el vidaman, mivel elegedett es boldogan el, s a kerdesunkre ezt valaszolta, hogy neki leeht 4 felesege, a felesegeknek nem kell egymasrol tudomast szerezni, ezt igy eltudja titkolni, mivel a hazassagaban nincs szamonkeres, tehat a ffi szerepet jatsza, ehhez joga van pl.

2012. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
97%
Egyiptomi utam során során megismerkedtem egy magyar nővel, akinek arab férje van. A férfi nem muszlim, hanem kopt keresztény. A nő középiskolás kislány volt, a fiú Budapesten tanult a Műszaki Egyetemen, építész mérnök lett. Tehát nem fejletlen ország, hanem Egyiptom. Nem egy aluliskolázott férfi. Nen egy elmaradott vidék, hanem a főváros. Minden körülmény olyan amit négyeske az ő elfogultságával annyira jónak állít be. Mindketten egyszerre fejezték be a tanulmányaikat. Utána kimentek Egyiptomba, hogy a lány megismerhesse a fiú családját. Itt hamarosan összeházasodtak. Ettől kezdve a nő élete pokollá változott. A férje vidéki építkezéseken dolgozott, csak hétvégeken ment haza. Hétközben az anyósa és a család vigyázott rá. Ez azt jelentette, hogy elvették az útlevelét. Ki sem mehetett a házból. Belökték egy szobába és rázárták az ajtót. Ha tiltakozott vagy telefonálni akart haza vagy a követségre, akkor megverték. Csak akkor enyhült valamelyest a szigor, amikor látták, hogy sikerült lelkileg megtörni és megszületett a második gyerek is. Az is közrejátszhatott az ehnyhülésben, hogy itthon meghaltak a szülei és látták nincs kihez hazajönnie. Mindez nem egy muszlim-arab, hanem egy koptkeresztény-arab családban. Képzeljétek el akkor milyen lehet egy fanatikus muszlim család? Egy utazási irodában ismerkedtünk meg. A nő ott dolgozott. Elmondta: szerencsés, hogy kopt férje van. Így dolgozhat, emberek között lehet. Egy muszlim férj ezt nem engedné meg. Amikor megtudta, hogy a feleségem pszichológus, rögtön kitört belőle elrontott életének harmincévnyi bánata, szomorúsága. Így tudtam meg azokat a dolgokat amit az előzőkben leírtam. Búcsuzóul még megkérdeztem mi tetszett neki a férjében akkor amikor megismerte és elment vele Egyiptomba. Azt válaszolta, hogy nagydumás krapek volt és ez neki akkor nagyon tetszett. Intelem a kérdezőnek és minden lánykának: óvakodjatok a nagydumásoktól.
2012. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
96%

Nekem arab ember a gyermekem apja. 7 éve ismertem meg Budapesten, de soha nem kérte tőlem, hogy vegyem fel az ő vallását,vagy hogy hordjak kendőt,mégis a gyakorlatban sok lelki szenvedéssel járt a kulturális különbözőség.(Pedig intelligens ember volt.)Ha már most meg akar változtatni,mi lesz később? Ezek szerint a szíve mélyén mégsem fogadott el...

Az én párom azt mondta, hogy nem zavarja,ha más a vallásom,de a gyakorlatban ez azt jelentette, hogy ő semmilyen családi ünnepen nem vett részt: keresztelő, esküvő, vagy csak egy buli...később már én sem vettem részt, majd azt kérte, hogy ne beszéljek a rokonaimmal, később pedig, hogy még köszönni se köszönjek nekik... Sem a gyerekünk. Továbbá, megismerkedésünkkor azt mondta, hogy nem zavarja, ha én sertéshúst eszek,de tapasztalatból tudom,hogy ez nem igaz.Undorodott tőlem már akkor is, ha csak egy tyúkmáj konzervet akartam megenni, ha az összetétele nem volt egyértelműen sertésmentes! Külön élünk,de nem tudunk a gyerek miatt teljesen elszakadni. Mai napig hívogat, számon kér hova megyek, mit csinálok és fenyeget, hogy elveszi a gyereket, ha nem tetszik neki valami,pedig több mint 2 éve külön élünk. Óva intelek,hogy hozzá menj,mert ha gyermeketek lesz, az arab világban nem számít ki neveli, nem számít a gyermekelhelyezési papír, ha egyszer az ő tulajdona voltál,az apáé a gyerek és kész.

2012. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Esztike0910 válasza:
54%
Az én férjem is arab.Soha nem kért, hogy vegyem fel az Ő vallását vagy, hogy hordjak kendőt, hisz ez már az arab országokban sem kötelező.Régen az volt, de ma már a nők döntik el.Nagyon sok szabályuk van, ami nálunk nincs, de ha igazán szeretitek egymást Ő nem akar Téged megváltoztatni vagy akármire kényszeríteni.
2012. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2013. jan. 20. 23:47
 27/34 anonim válasza:
na mi lett a dologból? hogy döntöttél?
2013. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
45%
Én félig arab vagyok, szírek és palesztinok között nőttem fel, úgyhogy azért mondom mert ismerem a szíreket: A szírek akármeddig is élnek európában, nagyon nehezen vetkőzik le a szírségüket, mert nagyon haza- és tradíciószeretők. Szíriában a férj és a feleség kapcsolata addig jó, amíg a nő nem hoz szégyent a férjére, azaz szorgos, nyitott, elfogadó é szófogadó, kedves, a konyhában séf az ágyban ku rva, rendszerető és jó anya. Ha ezt teljesíted hidd el királynőként fogsz élni. A tenyerén hordoz majd és minden kívánságodat teljesíteni fogja. Imádattal fog rád nézni és büszkélkedni és dicsekedni fog veled az emberek előtt. A szír férfiak a lehető legdominánsabb módon a családok fejei. Ellentmondás nincs. A pénzváltósággal gond nincs, jól megy nekik :)Lehet h a párod más, de általában ilyenek a szírek. Remélem a lehető legjobb döntést hoztad meg és boldog vagy ezzel :)Én senkit nem akarok lebeszélni szírekről, mert a szír férfiak általában mind nagyon nagyon szépek, hiába, a genetika. De ilyen a neveltetésük. Imádják a szüleiket nekik semmiben sem mondanak ellent és ezt el fogják majd várni a gyermekeitektől is. Próbálj meg kapcsolatba lépni a párod bartainak feleségeivel ős nagyon jó tanácsokkal szolgálhatnak. És hülyeség, hogy nem lehetsz vele boldog. Ne támassz elvárásokat, és leyél nyitott.
2013. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 HalmyPeter válasza:
72%

a magyar nőknek már nem kell a magyar férfi. Iszonyatos a felhozatal -ahogy mondják.


A férfiak vádjai pedig arról szólnak,hogy a nők pénzéhesek,válogatósak,megjátsszák magukat.


Sok nőnek a külföldi férj menekülés a magyar nyomorból.


A helyzet -ha kitekintünk - általános. A legismertebb ukrán társközvetítő cég vezetőnője -elmondása szerint- csak az ő irodája 5.000.- hölgyet adott férjhez külföldre.

Az ukrán hölgyek a helyi férfiakat műveletlennek,

iszákosnak és ápolatlannak tartják.


Amerikában is terjed persze ez a "mozgalom " Az ilyen feleségeket cataloge bride-nek hívják.


Különösen felértékelődtek az egzotikus nők nyomorgó országokból ( Thaiföld, Fülöp Szigetek).


Ott még a magyar férfiaknak is van keresnivalója...

2013. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:

Tisztelt Cím!


Nagyon szeretnék hozzászólni ahhoz az arab párkapcsolati témához, amit még anno 2012-ben felvetett, de ha kérhetem, akkor a privát email címemen szeretném tovább folytatni az értekezésünket, mivel lennének személyes jellegű kérdéseim is a témakört illetően.


somogyitihamer@freemail.hu


Köszönettel: S.T.

2014. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!