Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Istenben hiszel? A...

Melyik Istenben hiszel? A magyarok Istenében vagy a zsidók (és keresztények) Istenében?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
31%
A "keresztények Istenében", ahogy fogalmaztad.
2012. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
7%
Egyikben sem. Isten
2012. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
95%

Véletlen küldtem el így xDDDD

Folytatás:

Abban az Istenben hiszek, aki a szeretetet képviseli és mindenkié.

2012. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
3%

"A magyarok Istenét úgy értettem, hogy az, aki a magyarok istene volt, mielőtt a magyarok keresztények lettek."


Szerintem Petőfi a Nemzeti dalban (A magyarok istenére esküszünk...) a keresztény istenre gondol, nem az ősmagyarok istenére.

Én úgy tudom, egy az isten.

2012. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
91%

Petőfi Nemzeti Dalában a magyarok Istenére való hivatkozás inkább tiltakozás volt a külföldi, egyház által is támogatott elnyomás ellen. Mivel Magyarországnak a függetlensége feladásába került annak idején a kereszténység felvétele, ezért kézenfekvő volt a szabadságharcosok számára, hogy el kell "távolítani" az "idegen" Istent, vagy legalábbis magyar arculatúvá kell tenni, a saját képünkre kell formálni, ami persze ugyanolyan politikai manipuláció, mint ami ellen harcoltak. Sajnos az emberiség történelmében a hatalomra törekvők újra és újra felhasználják úgy a vallást, mind a nemzeti érzelmeket. Ez most is így zajlik...

Én abban az Istenben hiszek Aki létrehozott mindent a világon, akinek köszönhetjük, hogy létezünk, és aki felette áll minden nemzetnek és vallásnak, aki ilyen kicsinyes dolgokkal nem foglalkozik, mert minden gyermekét egyformán szereti!

2012. ápr. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
31%

"Ha van a népnek külön istene, akkor ez ilyen ultranacionalista-pogány dolog"


Tudod a hazai kereszténység tele van "pogány", "szélszőszéges" dolgokkal, mióta létezik. És hogy miért? Talán mert a rómainak nem sok köze van az eredeti kereszténységhez, és ahhoz viszonyít mindenki...

2012. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
66%
És te honnan tudod, hogy miben hittek a magyarok Szt. István előtt? Erre a történelemtudomány se tudja a pontos választ. Mostanában lett divat mindenféle keleti kultuszokból meg némi konkrétumból alkotni egy vallást amire ráfogták, hogy ez az ősmagyar vallás. Az a baj, hogy erre nincs bizonyíték, mivel a valódi ősi hitvilágról igen kevés dolog maradt fenn.
2012. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim válasza:
100%
A 15. Válasz írója nagyon okosan fogalmazott, tetszik. A kérdésre nem lehet tökéletes választ adni (én sem tudok sajna), mert ha a magyar népnek a mai népet tekintjük, akkor Petőfi értelmezésében gondolnék rá, ott a nemzet szabadságát, függetlenségét tartotta mindenek előtt, ezt fejezte ki ilyen egyedi módon. Hogy melyik Isten volt a régi magyarok Istene? A kérdésre a tudományos kutatómunka készíti a választ, és még nincs kész. A magyar nép több ősi nép-elemből tevődik össze, nekik más-más Isteneik lehettek régen. A kromoszomális (genetikai) vizsgálatok alapján látszik: ma is köztünk élnek a pannoniai ókeresztény népesség utódai, a római kor előtti időből a föníciaiak leszármazottai, a kelták leszármazottai, és köztünk élnek az első apostolok által megtérített szkíták, stb. A kereszténység először azon a vidéken terjedt, ahonnan a magyar nép egy része származik, nem pedig Róma határain belül. Az apostolok eleinte a Kaukázus felé, a szkítáknál terjesztették sikeresebben a kereszténységet, a rómaiak és egyéb pogány népek kezdetben üldözték, kivégezték őket (lásd András apostol halála: [link] ). Még az is mindegy, hogy egy Istenben hiszünk-e, vagy többistenhitünk van, a lényeg, hogy ellenségképet ne teremtsen, mert az a vallás rossz célokra fordítását jelenti. Ezt egyes őseink az egyistenhit előtt "úgy oldották meg", hogy más Istentől kértek segítséget a csatába menet, és mástól békés időben, ezzel a "jó Isten" valóban tiszta tudott maradni (elgondolkodtatóan ésszerű megoldás!). Ha a mai zsidó-keresztény Isten vallása teljesen meg tud tisztulni, talán én is hinni fogok az "Egy" IsTEN-ben, a történelem azonban sajnos sok mocskot kent erre a vallásra, és még mindig pártoskodik sok követője, ahelyett, hogy kimondja: mindegy kiben hiszel, csak légy jó, és ne ellenséget keress Istenre hivatkozva, akit el kell pusztítani. Ez kellene, hogy legyen a követendő eszme: ne a másik fogadja el a te "jó" hitedet, hanem te fogadd el, ha a másik ember máshogy követi a "jót", a lényeg, hogy a célja jó legyen. Na de ez már a szkíta erkölcs területe (Szkítia=Dzsiddija=Ashken), ez már nem is ide tartozó téma (vagy mégis?).
2012. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem azért mondják a"magyarok Istene", mert őseink azt egy Istent imádták, aki fényével és gazdagságával beborítja az egész földet és lakóit,és bünteti ha kell. A magyar pogánynak számított, mivel az Égieknek engedelmeskedtek. Azért számítottak pogánynak, mert isteni bölcsességek birtokában voltak, gyógyítottak, stb.

Ennek a birtokában volt Jézus is, Ő magas legfelsőbb beavatott volt, azért hirdette a szeretetet, az Egyisten hitet, ami élet és igazság.Ez volt a bűne. A magyarnak is ez volt a bűne, mert egy égi Istenben hittek. Na nem Isten szemében voltak pogányok. Ázsiában még mindig van Egyisten hit akik megtartják Jézus és tanítványai eredeti hitét, de sajnos az egész világra nem terjedt el, sőt a világ vallásai pogánynak tartják.

Elgondolkodtató a kérdésed kedves kérdező.

2012. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
77%

Az ősmagyarok istene nem isten. És még mindig jelen van, mert a szellemi lények nem halnak meg. A magyaroknál sámánok voltak, akik kapcsolatot létesítettek gonosz szellemekkel(démonokkal). Totálisan okkult nép volt a magyar akkor. Mára már változott sokat. De persze még megtalálhatóak az óvódás népdalokban az régi sámán szertartás kellékei. Például.: Török gyerek gyógyítja a gólya lábát síppal, dobbal, nádihegedűvel. Ezek a sámánok szertartásának kellékei. Sokszor még az óvónők se tudják, miket tanítanak az óvódásoknak. Ha tudnák, nem tanulnának ilyen dalokat.


Én az egyetlen igaz Istenben hiszek. Mivel nincs másik ezért a kérdés hülyeség. Totális tudatlanság. A zsidóknak is Jézus az istenük és a keresztényeknek is. Nincs semmi különbség. Valaki abban hisz hogy a sok különböző isten ugyan az csak más a neve. Ez hülyeség!!

2012. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!