Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Istenben hiszel? A...

Melyik Istenben hiszel? A magyarok Istenében vagy a zsidók (és keresztények) Istenében?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%
Merem remélni azért, hogy nem fog ilyen sok isten uralkodni a magyarok felett sokáig. Mert szerinted csak egy. Hát szerintem is csak egy(Nimród, Jezabel, Baal,Asherah,Jehova, JHVH) Nézz utána kik is ők?
2012. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 mustafa33 ***** válasza:
3%

20-as, te totál zéró vagy. ennyi marhaságot összehordani, minden mondatod hülyeség: "Török gyerek gyógyítja...., A magyarok okult nép..., A magyaroknál sámánok voltak akik kapcsoilatot létesítettek a gonosz szellemmel..., Jézus a zsidók istene...

Gyógyíttasd magad fiam. Vagy tanulj.

2012. jún. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
62%

@ mustafa33:


A 20-as válaszoló egyáltalán nem totál zéró, mert igaz, amit írt. Tessék, olvasd el ezt, bár kicsit hosszú, de legalább alapos:


[link]


Nnna, gondolom, ezt eddig nem tudtad. :P

2012. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
40%
elismerésem gyerekek
2012. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 mustafa33 ***** válasza:
24%

Szia Berta, a 20-asnak azért írtam azt amit, mert: "Török gyerek gyógyítja..."? -nem, török gyerek magvágta, magyar gyerek gyógyítja... így van a versikében. "Magyarok okult nép"? honnan szedi? Lehettek okult dolgokkal foglalkozó embereik, amint ma is vannak, de az minden népnél meghtalálhatók voltak és ma is, nem a nép volt okult, ezt minden hívőre is rá lehet fogni egy más vallás szempontjából. "A magyaroknál sámánok voltak..." ? -nem nem sámánok voltak, táltosok voltak akik egyistanhit papjai voltak. Nem a szibériai részeg révülő, a falu legmocskosabbja, Diószegi Vilmos (a témában elsőnek az ő könyveit olvastam) aki a sámánisztika tudományában nagyot alkotot nem a magyar és más lovas félnomád népek vallásvilágát kutatta, hanem a szibériai "halzsíros rokonság", az animista hit sámánizmusát. Amit ha a magyarság vallásának állítunk be,olyan mintha azt mondanánk, ai iszlám azonos a kereszténységel mert mindkettőnek elődje a judaizmus. Szóval marhaság, felületes látásmód eredménye. "Jézus a zsidók istene"??? Hát Jézusra bármit könnyebb fogni mint ezt. Közölük indult, ott kezdte a tanítást és ott végezte emberi létét, de a zsidók nem fogadták el. Éppen, hogy Jézus Isteni mivoltának a tagadása jellemzi őket, és istenkáromlásnak tartják.

Amit belinkeltél, abban Han Pál amit ír, az sok mindenben nagyon úgy van, de szerintem erősen túloz is az általa képviselt ügy érdekében (amolyan jó jezsuita módon - a cél szentesíti az eszközt).

Görbicz Tamás eszmefuttatását olvastam már valahol, és arra is érvényes amit fentebb írtam Diószegi Vilmosról.

Görbicz egy mondata elárul mindent és ez a mondat véleményt is generál az olvasójában róla és az egyházról vagy jobban mondva gyülekezetről is amelyet képvisel, ezért ne csodálkozz ha azt hozzám hasonlóan mások is bizniszvallásnak tartják cirkuszos prédikátorokkal. Ez a mondat: "Sajátos, de jelenleg a nyugati, materialista és liberális fogyasztói kultúrában és az evangéliumban van meg az az erő, amely ezeket az ősi pogány kötelékeket képes áttörni." - No comment.

2012. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 mustafa33 ***** válasza:
33%
Pardon, nem bizniszvallást akartam mondani, de bizniszegyházat.
2012. júl. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
35%

Shalom, mustafa :)


Okay, nekem sem tűntek fel ezek az apróságok, pl. hogy nem is úgy van pontosan a versike... Majd legközelebb jobban odafigyelek. :D


Azt meg tudhatod, hogy általában mindenki általánosítani szokott. :P


Látom, szorgalmas ember vagy, feljebb görgetted az oldalt, és elolvastad az első cikket is. :)

Azt nem tudom, hogy az író mennyire túloz vagy mennyire nem, nekem hihetőnek tűnt, amikor olvastam pár évvel ezelőtt. Merthogy olvastam hasonló történeteket is. [Ha most én is olyan szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor megjegyezném, hogy ugye, tudod, hogy Han Pál nem jezsuita; erre te majd azt válaszolnád, hogy "jezsuita módont" írtál... Mire én rámutatnék a félreérthetőségre, és adekvátabb hasonlat használatát javasolnám; erre pedig te elmagyaráznád, hogy miért vagyok hülye. Úgyhogy vegyük úgy, hogy ezt a kört lefutottuk. :DDD ]


Viszont amit nem hagyhatok szó nélkül: Mi bajod van a Görbicz Tamás-féle közösséggel? Miért biznisz-egyház? Egyáltalán tudod, hogy melyik az? :Oo

2012. júl. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
18%
egyikben sem, amúgy sincs isten
2012. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
35%
^ ... és gondolom, mivel nem csak trollkodni ugrottál be, az állításodra cáfolhatatlan bizonyítékaid is vannak. Úgyhogy megkérlek, oszd már meg ezeket velünk is, néhány tudományos kutatás linkjének formájában. :)
2012. aug. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
4%
mert neked milyen "kitalált" bizonyítékod van arra hogy létezik? Csak amit kitaláltak az ősök, és a fennmaradt írásos emlékek..... de azokat nem Isten írta.
2012. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!