Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Boldogok vagytok. - tanítja a...

Boldogok vagytok. - tanítja a Biblia -, de valóban lehet maradéktalanul boldog valaki ebben a világban?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 08:33
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Néhány bibliaidézet:


"akkor is várhatnátok-e addig, amíg fölnevelem őket? Nem, lányaim! Teljesen boldogtalan lennék miattatok, hisz rajtam van az Úr keze.”" (Rúth 1:13, katolikus ford.)


"Akkor férje, Elkana, így szólt hozzá: „Hanna, miért sírsz, és miért nem eszel? Miért vagy boldogtalan? Hát nem több vagyok én neked, mint tíz fiú?”" (1Sámuel 1:8, katolikus ford.)

2012. máj. 2. 11:50
 12/32 anonim ***** válasza:

Igen, én például boldog vagyok.

Szerintem aki igyekszik Istennek tetsző életet élni az el tudja ezt érni. Persze vannak nehéz időszakok de a boldogság nem elérhetetlen.


Jn 6,47 - Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, annak örök élete van.


Tehát a menny, a boldogság már a földön kezdődik.

Ha valaki mindenért hálát ad Istennek és dicsőíti Őt gyakran az egy idő után megtapasztalja ezt.


Vagy nézd meg mondjuk Avilai Szent Teréz életét. Ő a belső imában egyesülni tudott Istennel és így olyan boldogságban volt része amit mi elképzelni se tudunk.

2012. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Definiáljad, mi a boldogság?
2012. máj. 2. 16:16
 14/32 anonim ***** válasza:

"Definiáljad, mi a boldogság?"


Nekem az ha biztosan érezhetem hogy jó úton haladok az életben és jól érzem magam. Jelenleg főleg a 10 hónapos kislányomtól kapok nagyon sok szeretetet ami nagyon jó érzés, sokkal jobb mint ahogy azt a születése előtt el tudtam volna képzelni.

2012. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"Vagy nézd meg mondjuk Avilai Szent Teréz életét. Ő a belső imában egyesülni tudott Istennel és így olyan boldogságban volt része amit mi elképzelni se tudunk. "


Az 1500-as években (amikor Teréz élt), már javában ténykedett a katolikus inkvizició. Részlet a módszereiből:


3. Vízkúra


Az inkvizíció alkalmazta erőszeretettel, több variációja is létezett. A legegyszerűbb a közönséges fullasztás volt. Az áldozat fejét a vezető hóhér vezényszavára a hóhérinasok a vízzel teli dézsába nyomták, majd meghatározott ideig a víz alatt tartották. Fejlettebb változatához kötél és csiga szükségeltetett. Ilyenkor a vádlottat lábánál fogva felkötötték, majd fejjel lefelé lógatva mártogatták a vízbe. De volt olyan vízzel végrehajtott kínzás is, amikor a delikfenst levetkőztették, padhoz kötötték, szájába tölcsért nyomtak, és azon keresztül juttatták a szervezetébe a vizet, amelynek mennyisége akár 10-15 liter is lehetett. A folyadék szétfeszítette a gyomrot és felpuffasztotta a hasat, ezáltal pokoli kínokat okozva.


4. Strappado


Az inkvizíció egyik legförtelmesebb találmánya mindössze egy kötélből és egy csigából állt. Az áldozat két karját a háta mögött, a csuklójánál összekötözték, majd ezeknél fogva a lehető legmagasabbra felhúzták a levegőbe. Ekkor a kötelet elengedték. Az illető lezuhant a padlóra, esését azonban, mielőtt a magatehetetlen test a padlóhoz csapódott volna, megállították, hogy minél nagyobb terhelés érje a váll és a könyök izületeit, illetve izmait. ( [link] )


- Szent Teréznek könnyű volt úgy boldognak lennie, hogy közben a szent inkvizíció szerencsétlen áldozatairól tudomást sem vett, becsukta a szemét, befogta a fülét, és csak süketen és vakon morzsolta a rózsafüzért.


Mi volt szent a szent inkvizícióban? Meg kellene kérdezni a boldoggá avatott katolikus szentektől, akik úgy voltak boldogok, hogy a halálraítélt és megkínzott, eretnekeknek kikiálltott emberek mérhetetlen szenvedéseiről tudomást sem vettek.


Tudod, mit, én az ilyen alapon működő boldogságtól mélységesen undorodom!

2012. máj. 3. 15:39
 16/32 A kérdező kommentje:

"Definiáljad, mi a boldogság?"


Nekem az ha biztosan érezhetem hogy jó úton haladok az életben és jól érzem magam. "


Ha mások szenvedéseiről tudomást sem veszel, akkor valóban jól érezheted magad. És ha majd netán téged ér valami nyomorúság, attól még mások boldogok lesznek, míg érzik, hogy jó úton haladnak.

2012. máj. 3. 15:52
 17/32 eric_one ***** válasza:

Az ÉN arcmimikámmal semmi gond hidd el, de Te meg ne akard a világ szenvedéseit, nyomorát, betegségeit, fájdalmait, csalódásait stb magadra venni, mert ezt már Jézus megtette.


Máté Evangéliuma 5.fejezet:


1Amikor Jézus meglátta a tömeget, fölment a hegyre és leült. Odamentek hozzá a tanítványai is.

2Ő pedig így kezdte tanítani őket:


3 „Boldogok, akik felismerik, hogy szükségük van Istenre,

mert övék a mennyek királysága.

4 Boldogok, akik most sírnak,

mert Isten megvigasztalja őket.

5 Boldogok a szelídek,

mert ők öröklik a földet.*

6 Boldogok, akik mindennél jobban vágynak a igazságra,

mert Isten teljesen megelégíti őket.

7 Boldogok az irgalmasok,

mert ők irgalmat kapnak Istentől.

8 Boldogok a tiszta szívűek,

mert ők meglátják Istent.

9 Boldogok, akik békét teremtenek,

mert őket Isten gyermekeinek nevezik.

10 Boldogok, akiket Isten igazsága miatt üldöznek,

mert övék a mennyek királysága.

11Boldogok vagytok, amikor az emberek miattam megsértenek titeket,

üldöznek, és mindenféle gonoszságot hazudnak rólatok. 12Legyetek

boldogok és örüljetek, mert hatalmas jutalom vár rátok a Mennyben! Hiszen

így üldözték az előttetek élő prófétákat* is.”


Ezek Jézus szavai, világos,érthető, tiszta és élő beszéd. Ezek ma is érvényben vannak, ma is működnek bárkinek az életében aki megalázza szívében magát Isten előtt (nem emberek előtt) leteszi az ego-ját, más szóval kapitulál Isten előtt.

A Róma 8,19-ből idéztél, de ha elolvasnád előtte meg utána 3 sorral akkor megkapnád a választ is.


Róma 8. 18-25


18Úgy gondolom, jelenlegi szenvedésünk szóra sem érdemes, ahhoz a

dicsőséghez képest, amelyben részünk lesz. 19Mert az egész teremtett

világ feszült figyelemmel várja, hogy Isten végre mindenkinek megmutassa, kik az ő fiai. 20Azért várja ennyire, mert a teremtett világ az

elmúlás hatalma alá van kényszerítve. Nem önként, hanem Isten akarata

szerint, aki így rendelkezett. Ugyanakkor, a teremtett világ is abban a

reményben él, 21hogy a romlás rabszolgaságából fel fog szabadulni, és

ugyanazt a dicsőséges szabadságot fogja élvezni, amit az Isten

gyermekei.

22Jól tudjuk, hogy mind a mai napig az egész teremtett világ úgy

sóhajtozik és szenved, mint a terhes asszony a szüléskor. 23De nem csak a

teremtett világ, hanem még mi magunk is ugyanígy sóhajtozunk. Pedig mi

előleget kaptunk a Szent Szellemből*! Mégis sóhajtozva várjuk, a testünk

megszabadítását, hogy ezzel teljesen Isten fiaivá váljunk. 24A teljes megszabadulásunk

ugyanis magában foglalja ezt a reménységet: a testünk megszabadulását

is. Ez azonban még nem történt meg. Ha már látható lenne, akkor

nem kellene remélni. Miért is remélné valaki azt, amit már lát? 25Mivel

azonban olyan valamit várunk, amit még nem kaptunk meg, türelmesen és

kitartással várjunk rá!



Így már gondolom számodra is világos lett....

2012. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"Az ÉN arcmimikámmal semmi gond hidd el, de Te meg ne akard a világ szenvedéseit, nyomorát, betegségeit, fájdalmait, csalódásait stb magadra venni, mert ezt már Jézus megtette. "


Nem arról van szó, hogy valaki magára veszi a világ szenvedéseit, hanem arról, hogy a boldogság, amiben a kereszténynek része lehet napjainkban, az viszonylagos boldogság, hiszen a nyomorúsága az embernek még nincs felszámolva, abban része van kinek milyen mértékben. Ha majd megszűnik a nyomorúsága az emberiségnek, a boldogsága is teljessé lesz és hiánytalan.

2012. máj. 3. 20:12
 19/32 eric_one ***** válasza:
Most megválaszoltad a saját kérdésedet. De attól még lehetünk boldogok amennyire itt a földi létben ez lehetséges... Utána minden bizonnyal a boldogság magasabb szintjét tapasztaljuk meg. De különben is az örökkévalóságban a földi létezésünk ideje egy szempillantásnak fog tűnni. Te foglalkozol vele hogy az előző órában mikor pislogtál egyet és akkor mi történt? Ha akarnál, tudnál foglalkozni vele bizonyára, még emlékeznél is talán.
2012. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

"De attól még lehetünk boldogok amennyire itt a földi létben ez lehetséges."


A boldogsághoz elválaszthatatlanul hozzátartozik azoknak segítése, akiket nyomorúság súlyt körülöttünk közel s távol.


Viszont úgy látom, sokaknak a boldogsága oly magasröptű, hogy nem veszik észre a körülöttük lévő emberek gondját baját, és a boldogságukat úgy őrzik naprakészen, hogy nem engedik közel magukhoz mások problémáit/gondjait. Hanem mintegy átnéznek azokon. Nem zavartatják magukat ezektől.


A politikusok közt ugyancsak sok ilyen van, és nem is mindegyik vallja magát ateistának.


Tehát a boldogság mindig csak valamilyen értelemben igaz, és lényegében relatív.

2012. máj. 5. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!