Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Boldogok vagytok. - tanítja a...

Boldogok vagytok. - tanítja a Biblia -, de valóban lehet maradéktalanul boldog valaki ebben a világban?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 08:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Akkor sincsenek véletlenek... :)

Nem történhet semmi Isten tudta és jóváhagyása nélkül.


A menedékvárosokkal és a jogrenddel kapcsolatban találtam nemrég egy nagyon hasznos olvasmányt. Kicsit hosszú, de megéri végigolvasni. (Én csak bizonyos részeit olvastam el eddig.) Gyönyörűen rávilágít például a szándékos és nem szándékos emberölés közötti különbségre, meg hogy hogy is van ez az Isten kezébe esni dolog.


Ez egy PhD disszertáció egyébként, kitűnően összeszedve, irodalomjegyzékkel, hivatkozásokkal, annak rendje és módja szerint. :


[link]


A Prédikátor könyvéről nem tudok biztosan nyilatkozni most, mivel nem tudom, mit ért "sors" alatt, vagy hogy egyáltalán melyik eredeti szót fordították így. Mert például sokan azt gondolják, hogy a "szerencse" is valami Istentől teljesen független dolog; pedig a Biblia szerint egyértelműen a jószerencse is Istentől van, és amúgy sorsot is jelent... (Ld. balszerencse - balsors, jószerencse - jósors).


Üdv. :)

2012. máj. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Örülj annak amid van, ne kergess elérhetetlen dolgokat, a barátaidat szeresd, a többivel ne foglalkozz. A rosszban keresd a jót, és ne fordítva.
2022. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!