Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Boldogok vagytok. - tanítja a...

Boldogok vagytok. - tanítja a Biblia -, de valóban lehet maradéktalanul boldog valaki ebben a világban?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 08:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"Definiáljad, mi a boldogság?"


"Nekem az ha biztosan érezhetem hogy jó úton haladok az életben és jól érzem magam. "


"Ha mások szenvedéseiről tudomást sem veszel, akkor valóban jól érezheted magad. És ha majd netán téged ér valami nyomorúság, attól még mások boldogok lesznek, míg érzik, hogy jó úton haladnak."


Az hogy jó úton haladok az pont azt jelenti hogy amennyire csak tőlem telik igyekszem mindenkinek mindenféle módon segíteni. Anyagilag, lelkileg, fizikailag is. Mások szenvedései nagyon zavarnak, de amikor nincsenek szenvedők körülöttem akkor viszont nagyon örülök annak hogy Isten mennyire jóságos hozzám, mennyire szeret és mennyi jó dologgal halmoz el.


Valahol azt írták hogy a boldogság titka az ha megtanul az ember mindenért hálát adni. Azt hiszem ez tényleg így van.

2012. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

"Mások szenvedései nagyon zavarnak"


Erről beszéltem, hogy aki látja a körülöttük élők nyomorúságát, az nem lehet tökéletesen boldog, hanem a boldogsága csak viszonylagos lehet.


Az emberek sóhajtozását, nyöszörgését csak a süket nem hallja. Vannak keresztények akik szusit esznek, miközben mások zsíros kenyeret, de a szusievő nem veszi ezt észre, mert a boldogsága nem enged neki kitekintést. (Tisztelet a kivételeknek.) És a boldogságát nem is akarja beárnyékolni azzal, hogy mások gondjaira odafigyeljen.


Nyilván a lényeg nem a szusievésben van, hanem abban, hogy jelen korszakban a tökéletes boldogság nem adatik meg senkinek, aki azt mondja, tökéletesen boldog, azt nem zavarja mások nyomorúsága, tehát számomra nem példakép.

2012. máj. 9. 17:31
 23/32 anonim ***** válasza:

"Erről beszéltem, hogy aki látja a körülöttük élők nyomorúságát, az nem lehet tökéletesen boldog, hanem a boldogsága csak viszonylagos lehet."


Ebben teljesen igazad van de a kettő nem zárja ki egymást. Amikor dolgozom akkor boldog vagyok mert a munkát felajánlom Istennek és örülök hogy jó munkahelyem van és így elláthatom a családomat. Amikor hazamegyek akkor látom a sok rossz sorsú embert, ez nagyon elszomorít és ha tudok segítek is nekik. Otthon újra boldog vagyok mert örülök hogy milyen jó családban élhetek. Szóval a boldogság és a szomorúság váltja egymást. De a szomorúság se annyira gyötrő mert ha segítek valakinek aki sajnálok akkor máris a szomorúság örömmé változik hiszen örülök neki hogy segíthettem. Ha meg nem tudok segíteni akkor imádkozom érte és ekkor is örülök neki hogy legalább ilyen módon tudtam segíteni.

2012. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Látom ahogy az amerikai két toronyból ugrálnak ki az emberek több száz méteres mélységbe, a betonba, hogy szörnyethaljanak, és csak a véletlennek köszönhetem, hogy nem én vagyok ott. Továbbá csak a véletlennek köszönhetem, hogy nem rám dőlt a Siloám tornya az I században.Ilyen törékeny az én boldogságom. Ugyanakkor van boldogság a bibliakutatásban (Zsoltárok kezdő versei), ez kétségtelen, de tőlem távol éhesen fekszenek le gyerekek, és amíg elolvasok néhány bibliaverset, tucatjával halnak szomjan gyerekek a világban.

Hol van azoknak boldogsága?

2012. máj. 10. 15:30
 25/32 anonim ***** válasza:
Megteheted azt is hogy egész életedben csak az éhező gyerekek helyzetén próbálsz segíteni. Ez nagyon jó dolog, Teréz anya jut róla eszembe elsőre. Egyébként tudtommal ő is minden nap egy órát szentségimádással töltött. De Isten nélkül és pihenés nélkül lehet hogy egy idő után nem fogod bírni. Meg azzal se segítesz az éhezőknek ha szomorkodsz. Viszont ha mondjuk egy hajléktalannal beszélsz és közben jókedvű vagy azzal segíthetsz neki mert a jókedv átragadhat rá valamennyire. (ez tapasztalat)
2012. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Egy keresztény boldogsága akkor van biztonságban, ha Isten mennyei bankjában őrzi. Ha az égre néz, nevet, de ha a földre, akkor sír.
2012. máj. 11. 22:17
 27/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, végigolvastam az egészet, nekem az jött le, hogy te egyszerűen _nem akarsz_ boldog lenni, mindenáron ragaszkodsz ahhoz, hogy ez lehetetlen lenne. És a te megközelítéseddel valóban így is van.

De: olvasd el még egyszer a Hegyi beszédet, amit magad is ismersz, és valaki be is másolta. Vedd észre, hogy Jézus kiket mondott boldognak, ill. hogyan határozta meg a boldogságot. Nem egy csöpögős-nyálas érzelemként, nem az emberi elgondolás szerinti pozitív érzésként, nem oxitocin-hormonok felszabadulásaként, sem más hasonlóként...


Továbbá:

"Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt. És az ISTENNEK BÉKESSÉGE, MELY MINDEN ÉRTELMET FELÜLHALAD, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban." (Filippi 4: 6 - 7)

A kiemelt rész a King James szerint: "And the peace of God, which passeth all understanding,"


Tehát Isten békessége minden értelmet felülhalad / minden megértésen túlmegy; így békességünk lehet a jelen világkorszakban is, a valóban jelenlevő problémák ellenére is. Érted? :)

Kívánom neked, hogy ha nem is érted, érezd és tapasztald meg ezt a békességet, Isten oltalmát és a Jézus Krisztusban való elrejtettséget. És ha ezt megéled, tudni fogod azt is, hogy nem a véletlennek köszönheted, hogy nem voltál itt vagy ott, hanem Istennek, mert mindannyian az Ő kezében vagyunk.


Üdv. :)

2012. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

" nem a véletlennek köszönheted, hogy nem voltál itt vagy ott, hanem Istennek..."


Akikre rádőlt a Siloám tornya, Istennek köszönhetik? Érted, szerintem nem. Meg a többit sem...

2012. máj. 12. 10:08
 29/32 anonim ***** válasza:
Isten előre látja a dolgokat ezért akikre rádőlt a torony azokat is tudta volna úgy vezetni hogy éppen ne legyenek ott. Ha nem mentette meg őket akkor az azt jelenti hogy azoknak az embereknek akkor éppen az volt a legjobb ha a földi életük befejeződik ilyen módon. Lehet hogy mondjuk ha tovább élnek akkor valami súlyos bűnt követtek volna el ami miatt elkárhoztak volna. Vagy valami nagy szenvedés érte volna őket amitől Isten meg akarta őket kímélni. A lényeg hogy Isten úgy vezeti az embereket hogy mindig mindenkivel a legjobb dolgok történjenek. De nem folyamatos élvezetkre kell gondolni, hanem arra hogy olyan dolgok történnek amelyek az üdvösségre vezetnek.
2012. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Isten előre látja a dolgokat ezért akikre rádőlt a torony azokat is tudta volna úgy vezetni hogy éppen ne legyenek ott. Ha nem mentette meg őket akkor az azt jelenti hogy azoknak az embereknek akkor éppen az volt a legjobb ha a földi életük befejeződik ilyen módon. "


Vannak véletlen dolgok is az életben:



hadd meneküljön oda a gyilkos, aki véletlenül és akaratán kívül ölt meg valakit. Legyenek azok menedékhelyeitek az elől, aki vérbosszút akar állni.Józs. 20,3 prot.f.



Ezek lettek a kijelölt városok Izráel fiai és a köztük tartózkodó jövevények számára, hogy oda menekülhessen mindenki, aki véletlenül öl meg valakit, és ne haljon meg a vérbosszuló kezétől, amíg a közösség elé nem áll.Józs. 20,9 prot.f.



Azután figyeljetek: ha a saját határa felé, Bétsemes felé tart, akkor ő okozta nekünk ezt a nagy bajt. Ha pedig nem, abból megtudjuk, hogy nem az ő keze sújtott bennünket, hanem véletlenül történt ez velünk. 1Sám. 6,9. prot.f.


Láttam továbbá a nap alatt: nem a gyorsak győznek a futásban és nem a hősök a harcban, így a kenyeret sem a bölcsek szerzik meg, s a gazdagságot sem az okosak, és nem is a hozzáértőké a kegy. Sokkal inkább az idő és a sors éri utol őket mind. Préd 9,11 kat.f.


Az idő és a sors keze, vagyis a véletlen. Ez mindenki sorsát befolyásolhatja.

2012. máj. 14. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!