Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokaknak miért gond az én...

Sokaknak miért gond az én vallásom, miért próbálnak erről lebeszélni sokan, miért támadják és becsmérlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő, nekem is van egy vallásom, ami nem népszerű itthon, ez egy sokistenhívő vallás (tehát több istent tisztelek egyszerre) Számomra a legfontosabb az, hogy mindenki elfogadja a másik nézeteit ezen téren, hitét és gondolatait, illetve szerintem mindenkinek a magánügye miben hisz, illetve nem hisz. A kölcsönös elfogadás és tisztelet nálam alap, vagy ha nincs is meg ez, akkor minimum az, hogy hagyjuk, mindenki azt gyakorolja vallásaként amit csak szeretne, de felőlem lehet akárki ateista is


Nos, az utóbbi időben sok támadás ért engem azok részéről akik megtudták a hitem (meglátták Facebookon az adatlapomon) A támadás tartalma az esetek többségében az volt hogy szerintük "Ez egy hamis és hazug hit", "Képmutatás" vagy "Bukott és ördögi angyalokat tisztelek", holott és soha semmi rosszat nem mondtam az ő hitére. Én elfogadom az ő nézeteiket, de ők az enyémet nem és becsmérlik az istenségeim, nézeteim. Mindent megtesznek hogy "Megtérjek az ö hitükre" mert "Csak segíteni szeretnének" és hogy "Ez így nagyon nem lesz jó, figyelmeztetni akarnak", intoleráns módon meg akarjak szabni ezt az igen személyes dolgom. Szerintem nem helyes ahogyan rám akarjak erőltetni a hitüket, mikor megvan az enyém és köszönöm szépen, boldog vagyok vele.


Kérdésem, ilyen esetekben mit tehetek? Nagyon rossz érzés ez nekem...


2012. máj. 12. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is szimpatikus volna, csak hát van egy dolog, amely megkülönbözteti az én vallásomat a tiédtől: ez a metafizikai/történeti bizonyosság és a kinyilatkoztatás fogalma.
2012. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Dehogy gond... Tiszteletben tartom a kívánságod, ó mi titokzatos ismeretlenünk:)
2012. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Granulátum ***** válasza:

De miért írod ki a közösségi oldaladra?


Érdekes, én még senkinél sem láttam, hogy: római katolikus/ateista/izraelita/stb...


Így dicsekvésnek is tűnhet a bejegyzésed.

2012. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy csomó ismerősöm kiírja, hogy milyen vallású. Szerencsére még senki sem akarta megtéríteni a másikat.

Ez off volt, bocs. Engem is mindig meg akarnak téríteni, én wicca vagyok.

2012. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!