Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventista tanítások miért...

Adventista tanítások miért ellenzik annyira a húsevést?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha Krisztus is evett húst és nem tanított olyat, hogy ne együnk húst, és azt sem tanította, hogy kanyarodjunk vissza a teremtést követő állapotba. Viszont azt tanította, hogy kövessük őt. Evett halat, bárányt. Több ezer embert vendégelt meg hallal, sőt feltámadása után is a tanítványokat.


Köszönöm a normális válaszokat.


2012. máj. 12. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


A magyarázat nagyon egyszerű. Egészségügyi okokból.


Ajánlom figyelmedbe Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök és táplálkozáskutató előadásait a húsevés veszélyeiről:

[link]


Üdv. Péter

2012. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Péter, hogy válaszoltál!


Egyenlőre még nem hallgattam meg az előadást. Több adventista előadást hallgattam már meg és sok tanításnak olvastam utána, illetve itt is sok válaszodat olvastam már ezzel kapcsolatban is. Amit ezzel kapcsolatban olvastam, hallottam, az a mai egészségtelen állattartás a vegyszerezett takarmány etetése miatt főleg.


Viszont, ha ez alapján nézzük, akkor növényeket sem ehetünk, mert vegyszerezik, permetezik. Ha elmegyünk egy egyszerű kisboltba, ott soha nem tudhatom, hogy honnan származik pontosan, milyen vegyszerrel kezelték a zöldséget, gyümölcsöt amit veszek. Hogyan egyeztethető össze ez a két dolog?

2012. máj. 13. 15:41
 3/12 anonim ***** válasza:

A növények felépítése más, mint az állaté, máshogy dolgozzák fel a vegyszereket mind az állat. A növényeknél nekünk embereknek kell betartani a szabályt, hogy megvárjuk, mit minden permetező szerre rá van írva, hány nap után fogyasztható a termék, permetezés után. Sajnos a boltokba, amit lehet kapni, előtte jól bepermetezik, hogy tartós legyen a termék. Nem törődve mások egészségével.

Ezét jó ha van egy kertünk!


Az állat betegségeket hordoz magával, olyanokat, amibe az embert is megbetegedhet. Az állatoknál is azok a betegségek előfordulnak, amik az embernél, és ilyen hús megenni, egy kicsit cikis. Mondják, hogy a szarvasmarha, baromfi növényevő! Ebbe nem lenne probléma, csak sajnos már az állatok hozzászoktak a táphoz, amit az ember gyárt. Mivel dúsíja? Sajnos felhasználja az elhullott (dögök) állatokat, (amelyből tápot készítenek) amely már betegségekben pusztultak el és azzal etetik. Így az ember is veszélybe kerül.

Betegsége: kerge marhakor, madárinfluenza, rákbetegség, májbetegségek, ízületi betegségek, leukémia sorolhatnám tovább.

Melyik betegséget akarom elkapni? Egyiket sem! Inkább abba hagyom a húsevést!

2012. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Valóban Krisztus is evett húst, de akkor az állatok sokkal egészségesebbek voltak. Nem voltak ilyen betegek az állatok, mint most. Most, az egészségünket féltjük! Igaz mondhatjuk, hogy a levegő, víz, minden veszélyes, de legveszélyesebb az állati eredetű étkezés.
2012. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"" Sajnos a boltokba, amit lehet kapni, előtte jól bepermetezik, hogy tartós legyen a termék. Nem törődve mások egészségével.""


Pontosan ez a problémám! Rendben van ha valaki nem eszik húst, és mondjuk egy kisvárosban, nagyvárosban él, de mint írtad NEM biztos, hogy EGÉSZSÉGES a boltban vett zöldség gyümölcs, mert lehet, hogy 3 nappal előtte permetezték. Ezzel a tudattal miért jobb és EGÉSZSÉGESEBB csak zöldséget és gyümölcsöt enni? Hiszen ekkor sem tudhatjuk, hogy pontosan milyen káros vegyszereket viszünk be a szervezetünkbe. Elfogadom amit az állattenyésztéssel kapcsolatban írtatok, de nem biztos, hogy az agyon permetezett növények az épülésünket szolgálják.


Természetesen nem kötekedésből kérdezem, bár úgy tűnhet, csak erre még nem kaptam választ, hogy valakinek jobb a permetezett zöldség mint egy falusi csirke...


Én ha tehetném csak gyümölcsön megélnék (sajnos nem tehetem meg:( ), és csak "tiszta" állatokat fogyasztok mértékkel. Köszönöm ha valaki leírja a tapasztalatait, hogy hogyan tudja megenni a permetezett zöldségeket, gyümölcsöket jóízűen és egészségügyi okokra hivatkozva a tiszta állatokat pedig nem.



Üdv.

2012. máj. 22. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Ha meghallgattad volna az ajánlott előadást választ kaptál volna a kérdésedre egy élelmiszeripari mérnöktől ás táplálkozáskutatótól, aki valóban kompetens a témában.


Üdv. Péter

2012. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Péter!


Köszönöm, meghallgattam az előadást. Emlékek szerint talán nem is először.


Szeretném magam is megosztani veled és minden kedves itt olvasóval az előadással kapcsolatos észrevételeimet.


Sok esetben elgondolkodtató, valós dolgot állít az előadó.

Én úgy vélem, hogy ez mellett egy teljesen egyoldalú, végigvonuló csúsztatást hallhatunk az előadás során.

Hogy miért gondolom így, elmondok néhány észrevételt.


Az előadás első részében az egész élelmiszeripart a maffia szintjére süllyeszti, semmi ellenpélda nélkül. Nincs védés még csak a bio-élelmiszer, vagy a termelők részére sem.


Azt állítja, hogy a vércukorszint hullámzása tönkre teszi a testet. Nekem ez jutott eszembe:

„Szánakozom e sokaságon, mert három napja immár, hogy velem vannak, és nincs mit enniük. Éhen pedig nem akarom őket elbocsátani, hogy valamiképpen ki ne dőljenek az úton.”

És evett a négyezer férfiakból álló sokaság. Hogy ez a Jézus így meghullámoztatta a sokaságot vércukorszintileg…


Az E-számokat úgy állítja be, mintha az összes vegyület és mesterséges adalék lenne.

Az E-300-309 vitaminok, E-330 citromsav, E-901 méhviasz, E-322 Lecitin, melyet szója- repce-földimogyoró olajból nyernek. Tehát ez az általánosítás nem helytálló. Engem speciel egy ilyen szakembertől sokkal jobban elvárnám, hogy ezeknek az adalékoknak a kinyerésébe engedett volna bepillantást, mert attól, hogy egy anyagból lepárlással, sztrippeléssel kinyernek vegyületeket, ez nem károsítja az anyagot, megőrzi a természetességét. Viszont ha ezt az anyagot adszorpcióval, vagy abszorpcióval állítanak elő egy harmadik anyag elnyeletésével, akkor már sérülhet a természetessége ennek a kinyert anyagnak. Viszont ilyen fajta tájékoztatásnak még csak a szélét sem súrolta az előadás.



Nagymértékű csúsztatásnak tartom, hogy állítása szerint a boltokban 40.000 élelmiszer van forgalomban, míg ezek alapanyagai csupán néhány darab. És példaként hozta és vezette végig a nápolyi, keksz, péksüteményt, mivel ezek lisztalapú ételek. Ezek igen, de nem sorolta bele a 40.000 élelmiszerbe a zöldségeket, gyümölcsöket. Pedig ezek változatos fogyasztása nem egyoldalú táplálkozásra vezetnek. Végig az előadás során úgy állítja be a modernkori táplálkozást, mintha az emberek csak péksüteményeket, chipset, és mirelittésztákat ennének, szemben velük. Nagymértékű csúsztatásnak vallom.


Az előadás elején említi, hogy a növényi olajokat nem emészthetjük meg, nem tanácsolja ennek fogyasztását, míg az előadás végén pártolja az olajos magvak fogyasztását.


A joghurtok, és a kefirek fogyasztása mellett van, sőt erősen tanácsolja is, olyannyira, hogy joghurt-készítő berendezést is tanácsol beszerezni. Az indoka az, hogy ezek a készítmények enyhén savas kémhatásúak, melyek eleve kizárják bizonyos élősködők meglétét ezekben az élelmiszerekben. Érdekes, vajon eszébe jutott, hogy eleve az ember savas kémhatású, nem beszélve, hogy a gyomorsav erőssége mellett a kefir kémhatása elbújhat?


Az előadás éppen a kérdésemre nem adott választ. Nekem a kérdésem, hogy a húsevést azért nem pártolja, mert magába koncentrálta a környezeti mérgeket, viszont a növényekre éppen igaz ez. Ő azzal érvelt, hogy növényeket csak leinformálható, ellenőrzött forrásból vásároljunk. Ha elmegyünk a piacra Józsi bácsitól venni sárgarépát, az nem leinformálható. Szerinted, ha veszel borsót, az leinformálható? Ugyanis már eleve a vetőborsó javarésze csávázott. Ha szakértője vagy a témának, nem kell ecsetelnem, hogy ez mit jelent. Minden gyümölcsöt permeteznek idegméreggel. Van várakozási ideje, mikor is hová lesz a méreg? Sehová, pusztán belemosódik a talajba, ahonnan ismét felszívódik a növénybe, illetve maga a növény életműködése hígítja fel. Hová lesz? Sehová, pusztán felhígul egészségügyi határérték alá, vagy kimutathatatlan koncentrációig. És ha nem te termeszted ezeket a növényeket, leinformálhatatlan ezek előélete. Ebből az előadásból nem derül ki számomra, hogy mitől egészségesebb egy minden termelő által permetezett gyümölcs, mint egy háztáji tyúkhúsleves.


Elmélete szerint a kismamáknak az első két harmadban nem kell a baba növekedéshez szükséges fehérjék fogyasztása, mint például a hús, mivel a magzat ebben a hat hónapban nem a növekedés dominál, hanem sokkal inkább kell neki stabilizációs anyagok. Tehát azt állítja, hogy a fogantatás pillanatában lévő szemmel nem tátható embrió és a 24. héten lévő magzat kb. 33 cm hosszúsága között nem történ testsúlygyarapodás. Több százszorosára kellett ennyi idő alatt nőnie, kifejlődnie mindenének. A 24. hét és a 40. hét között nem fejlődött még csak a kétszeresére sem, szemben az előtte lévő több százszorosára való növekedésével.

Másik észrevételem, amit nagyon nagy megvezetésnek neveznék, hogy azt javasolja, hogy a kismamák ne egyenek húst, mert attól már az anyaméhben hiperaktív a gyermek. Hozzátenném, hogy gyermekeim nem hiperaktívak. Okosak, jó tanulók, egészségesek.


Úgy gondolom, aki meghallgat 3-4 ilyen és ehhez hasonló előadást, az garantáltan nem fog enni húst, sem tejet, mint ahogy viccelődik az előadó is, ezzel kapcsolatban. (Ezt agymosásnak nevezném.)


Sok problémám mellett a legerősebb, hogy egy ember vitapartner nélkül áll egy gyülekezet elé, takarózva a végzettségével. Én már láttam nagyon rossz praktizáló orvost, rossz kőműves is van a piacon, ahogy pocsék tanárt is láttunk már szerintem sokan. Lehet a jó prédikáló előadó pocsék szakember.

Nem tudom, hogy az ilyen hallgatóságnak eszébe jut-e a példabeszédek könyve:

Péld 18:17 Igaza van annak, aki első a perben; mígnem eljő az ő peresfele, és megvizsgálja őt.


Tóth Gábor előadása után meghallgattam volna egy másik élelmiszeripari előadót is. Csodálom (bár jobban belegondolva sajnos nem), hogy a hallgatóság közül nem fogalmazódott meg ilyen igény, mikor az előadás után meghallgatta az előadó a közönség kérdéseit.


Érdekesnek tartom azt az állítást is, hogy megváltozott világban vagyunk, már nem ugyan az sok minden, mint nagyszüleink esetében. Préd 1,9 jut erről eszembe: „és semmi nincs új dolog a nap alatt.”. A Biblia tévedne?

Krisztus is tévedett? Miért nem mondta legalább a Jelenések könyvében, mikor a korunkhoz beszélt, hogy válogassuk meg, mit eszünk. Viszont mondott ilyet:

„Máté 15:17 Mégsem értitek-e, hogy minden, ami a szájon bemegy, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe vettetik?

Máté 15:18 Amik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.

Máté 15:19 Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúbizonyságok, káromlások.

Máté 15:20 Ezek fertőztetik meg az embert; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert.”


Én úgy gondolom, hogy a tanítása minden időben megállja a helyét.


Egy élelmiszeripari mérnöktől és táplálkozáskutatótól egy olyan előadás várható el, hogy bennfentes lévén bemutassa, hogy bizonyos élelmiszereket milyen körülmények között készítenek el, illetve különböző adalékanyagokat milyen technológiával nyernek ki, vagy egy napi étkezésnek minimális szintem mit kellene tartalmaznia, vagy efféle tájékoztatást. Viszont, ha a véleményét tárja egy közönség elé, akkor biztosítani kell a kétoldalú tájékoztatást, mert így pusztán agymosás jellegű az egész.


És még egy ehhez kapcsolódó kérdés: Egy egészségesen, ellenőrizhető, leinformálható, háztáji, kukoricán felnevelt tyúkot megennél-e?


Ha van valakinek ezzel a témával kapcsolatban észrevétele, azt szívesen várom.

2012. máj. 25. 16:28
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező! Mi is adventisták vagyunk a Jó Isten kegyelméből, de sokat küzdünk ezellen az erőltetett vegetarianizmus ellen. Csodálkozom és értetlenül állok a jelenség előtt, miszerint sok adventista testvér igyekszik különféle előadásokat, irodalmakat, statisztikai adatokat felhasználni annak bizonyítására, hogy a húsevés nem jó, sőt egyes állítások szerint egyenesen bűn. Elfelejtkezve és figyelmen kívül hagyva a Bibliai igazságokat, melyről Jézus előre elmondta, hogy az utolsó időben sokan jönnek majd az én nevemben és sok fonák dolgot fognak becsempészni a saját vesztükre. Tudatosan-e vagy tudatlanul, de fölébe helyezik magukat Istennek. Ez a jelenség - legyen bármilyen egyház- nem kedves Isten előtt. Ugyanis ezt mondja Isten.:


"Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó." (Jel. 22:13)


Isten kezdettől fogva látta a véget. Az Ő szemei előtt mindenek leplezetlenek. Ő mondotta:


"A föld megfertőztetett lakosai alatt, mert áthágták a törvényeket, a rendelést megszegték, megtörték az örök szövetséget." (Ézs. 24:5)


"Minden fej beteg, és minden szív erőtelen." (Ézs. 1:5)


Felettébb bátor és merész dolognak tartom, hogy az a világokat teremtő Isten, aki legyen szavára teremtett, mannát hullatott az égből 40 éven át, 5000 embert jóllakatott, stb... erről a Mindenhatóról föltételezni, hogy özönvíz után kénytelen volt az embereknek húst adni enni, mert nem volt más megoldás. Sőt, évezredeken át az áldozati állatok elfogyasztására is utasította az embereket, ami állítólag nem jó. Sőt, Illésnél is tévedett volna? Nem banánt vitetett a hollóval, vajon miért? És Jézus többször fogyasztott húst. Egyesek okosabbnak tartják magukat Istennél, mert amit Isten cselekedett, azt ők nem, sőt rossznak tartják. Vagy Isten nem látta volna előre, hogy fertőzöttek lesznek az állatok és növények, a víz, levegő, minden? Ezek közül kiemelni egy valamelyiket több mint bátorság. Vajon a gyümölcsök közül megeszi-e bárki amelyik már félig rothadt? Ha nem jó akkor nem eszi meg. Miért föltételezi bárki is másokról, hogy beteg állatokat fogyasztanak? Óva és szeretetteljesen intenék mindenkit, hogy ragaszkodjunk a Biblia tanításához, amely az Isten szava. Biztos, hogy lesznek még fölkészültebbnél fölkészültebb előadók, akik majd komoly érvekkel bizonygatják igazságukat, ezzel Isten fölé helyezvén magukat, Isten adjon bölcsességet számunkra, hogy kikre és mire hallgatunk.


"De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok." (Gal 1:8)


" 18. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

19. És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak." (Jel. 22:18-19)


Valóban nem lesz a mennyben húsfogyasztás, de nem lesz pl. házasság sem, most viszont az Úr megáldotta azt.


Tisztelettel várok további kérdést vagy hozzászólást.


Józsi

2012. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az adventisták gondolkodó emberek, talán jobban is mint mások. Különösen hit dolgában minden adventista önállóan gondolkodik, és semmit nem vesz át mástól, mint amiről maga is meggyőződött. Így sokféle vélemény van a feltett kérdésről is. Abban mindenki egyetért, hogy az étkezési felfogás vagy gyakorlat nem üdvözít. Azonban minden embernek kötelessége óvni testét, amit a legtöbb ember egészségesen kapott ajándékba. Ennek része, hogy mit viszel be. Sajnos a növények is tartalmaznak annyi szermaradványt, genetikai módosítást, a feldolgozott növényi táplálék még mást is, ami nem egészséges. Miközben egy egészségesen tartott, takarmányozott ép állat húsa biztonsággal fogyasztható a vegyes táplálkozásra alkotott fogazatunkkal. A Biblia azonban rögzít egypár dolgot erről, és azt tanácsos megfogadni (sertést nem, vért nem, kövérjét nem, fulva holt állat húsát nem, stb.) ezek a napjaink tudománya által visszaigazoltan alátámasztott tanácsok, de ettől függetlenül Isten tudja, mi a jó nekünk, így tudtunkra adta, hogy "nem jó húst enni". Különösen figyelni kell a halakra, amik közül a pikkelyes és uszonyos fogyasztható, de az ember ezt is tönkre tudta tenni a szennyezett vízekkel.
2012. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Amit írtál, nagyon hasznosak a gondolataid, de van 1-2 észrevétel amit szeretném ha tisztáznánk a Biblia alapján. Eredetileg Isten a magokat, gyümölcsöket adta az embernek eledelül, de az idő múlásával ez változott. Özönvíz után, Isten lehetővé tette a tiszta állatok fogyaasztását, anélkül, hogy Noé csak egyetlen szóval is reklamált volna, hogy "mi lesz az eledel".


"Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat." (Móz I. 9:3)


Balgaság volna (mint egyesek ezt vallják, hiszik) azt hinni Istenről, aki legyen szavára világokat teremt, 40 évig mannát hullat, jóllakat 5000 embert, gondot visel és kezében tartja az egész világegyetemet, hogy nem volt más megoldása özönvíz után, ezért engedte meg a húsevést. Továbbá évezredeken át áldozatokat mutattak be, melyeknek a húsát sok esetben elfogyasztották. (Isten rendelte így). Vagy Illésnek Isteni utasításra miért nem narancsot vitt a holló?

Nagyon-nagyon vigyázzunk és az Úr adjon értelmet bölcsességet mindannyiunk számára, hogy nehogy a legnagyobb igyekezetünk mellett rossznak mondjuk azt amit Isten jónak mondott. Isten sohasem téved. Jézus maga is fogyasztott húst több alkalommal. Ugye nem gondoljuk, hogy rossz példát mutatott nekünk.


Várom építő és megtisztelő gondolataidat és válaszodat.

2012. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!