Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Torzkereszténység! Igaz...

Torzkereszténység! Igaz keresztények, hogy toleráljátok ezt?

Figyelt kérdés

biztos ismeritek azokat, a főként vállalkozókat, akik ők ilyen vallásosak, így ilyen vallásosak, általában vasárnap mennek misére, ha épp nincs valami éppen sürgős melójuk.

na most ezek az emberek (és ezek gyerekeik) elég képlékeny gerincűek.

például egész héten hazudnak, csalnak, lopnak, tönkretesznek másokat, a bibliával akár a feneküket is törölhetnék, úgy meggyalázzák, aztán hétvégén elugranak a templomba, ha katolikusok, gyónnak is néhanapján, bedobnak néhány tallért a perselybe, vagy adóbevallásnál az 1%-ot az egyháznak adják, és bumm...

máris ők fenemód jó emberek, már-már szentek.

van ennek egy jobb(? vagy inkább rosszabb?) változata, mondjuk főleg a fent említettek gyerekei közül kerül ki.

általában normálisak, de ha nehézséggel állnak szemben, hirtelen levetkőzik a "keresztény erkölcsöket", és ha kell, meg is ölnek egy másik embert.

és úgy gondolják, hogy "na, istenem, most én ezt az embert kikészítem, tönkreteszem, megölöm, de utána ígérem, jó leszek!!!"

és véghezviszik a borzalmas terveiket, majd, utána fogják magukat, és mondjuk 1 hónapig "istennek szentelik magukat", jó dolgokat tesznek, magukról lemondanak, mennek segíteni a szegényeket, közösségi munkát végeznek...

aztán, ha teszem azt, letelik az egy hónap, visszatérnek régi önmagukhoz, és az is lehet, hogy újra elkövetik a szörnyűségeket. persze, miután eltelt az egy hónap, mintha angyalok lennének, úgy érzik magukat.

mintha az átlagnál jobb, nemesebb lelkű, tisztább emberek lennének.


ez minek, kiknek a hibája, és őszintén, mi a véleményetek erről? vagy tényleg így működne a kereszténység?


2012. máj. 13. 17:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Felét olvastam csak el, de bűzlik az irományod az irigységtől. Te is ugyanolyan műkeresztény vagy, mint ők. Csak nem most rúgtak ki?
2012. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
na, mellélőttél keményen. nem, én a buddhizmussal szimpatizálok, de szerintem a fent leírt emberek miatt nézik le sokan a keresztényeket.
2012. máj. 13. 17:27
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Gyerekes provokáció.
2012. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
jézusom, emberek. nem értitek a lényeget? nem a keresztényeket akarom itt bírálni, épp azokat, akik ilyen "álkeresztények" - hogy miért nem lökik ki magukból ezeket az elemeket? vagy miért nem tesznek ellene, hogy az emberek ne ilyennek lássák a keresztényeket (mert a fent leírt embertípus igen is létezik, és sajnos elég sok van belőlük).
2012. máj. 13. 17:30
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Akkor légy igazi buddhista és fogadd el, hogy az egyensúlyhoz ez is hozzátartozik. Majd visszakapják vagy most, vagy következő életükben.
2012. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismersz ilyen embert?
2012. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hmm, de még mindig nem értitek. a véleményetekre vagyok kíváncsi, és hogy hogyan vélekedik erről egy igaz keresztény..
2012. máj. 13. 17:36
 8/20 A kérdező kommentje:
nem akarok nagyon politikát belevinni, de egy bizonyos párt szimpatizánsai közül jópárat ismerek, aki ilyen..
2012. máj. 13. 17:36
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad álítalánosítani soha.

Egyének alapján nem lehet elítélni egy eszmét és annak követőit. Ha én most az utcán a szeretetről prédikálnék és Bibliát osztogatnék, után pedig szándékosan abból idézve becsapnám az embereket, majd a téveszméimmel megpróbálnám lejáratni a kereszténységet, mindenféle tömeggyilkosságot elkvöetve, akkor nem szabad azt hinni, hogy a keresztények elmebeteg drogosk.


Ezért szoktam írni, hogy hinni és hinni nemugyanaz.

Akkor igaz a hit, ha a cselekedetben is megnyílvánul.

Azért mert bemegyek meghalllgatni kényszerből a misét és adakozom meg nagy kereszténynek vallom magam, még nem leszek az.


Van is példa beszéd a Bibliában erről. Ha érdekel megkeresem. De szerintem érted a lényeget.

2012. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem a vallás számít, nem az Isten neve.

Hanem az, ami belül van.

A szeretetnek kell megnyílvánulni minden lépésünkben.

Természetesen bűnös emberek vagyunk és senki sem hibátlan.

Ezért, soha nem azt kell nézni, hogy kinek mi a faja, nemzete, vallása, hanem ki ő és mit hirdet.

Ha egy magyar megöl egy kis gyereket és szídja európát, a sátán tanyájának nevezi el és a kereszténység ellenségének, nem jelenti azt, hogy a kereszténység így gondolja. Álszentek.

2012. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!