Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van információtok olyan...

Pietrosol kérdése:

Van információtok olyan iskoláról, amely a Hit Gyülekezete kezelésében működik?

Figyelt kérdés

Átviszi-e az oktatásba hitelveit a H.Gy?

Ha igen,mik ezek az elvek?


2012. máj. 15. 09:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Remélem,nincs. Az elveit természetesen minden egyház beviszi az oktatásba,ők pedig még fanatikusak is. Soha nem engedném az ő iskolájukba a gyerekemet.
2012. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés!


Ajkán a Zeneiskolát két szakközépiskolát és egy gimnáziumot kíván az önkormányzat a H.Gy kezelésébe adni!

2012. máj. 15. 10:03
 3/23 anonim ***** válasza:
15%
Ugyanazt vallják, mint a többi keresztény egyház, csak hetente egyszer áldozniuk kell (egy-két húszezrest) Németh Sándor atyának.
2012. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Pesten is van iskolájuk, a XVI. kerületben a Bornemissza Péter Ált. Isk és gimnázium: [link]


Mint minden egyházi iskolában itt is jelen van az egyházi szemlélet, hiszen az oktatók az egyház tagjai, logikus módon azokat az elveket képviselik, amit az egyház.


Üdv. Péter

2012. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

A kiegészítésed előtt írtam egy hosszabb kommentet, de elveszett. Egyébként gondoltam, hogy erről van szó.


A témához: a gyülekezetnek eddig olyan iskolái voltak, amelyeket ő maga hozott létre, ami ugyebár egy kicsit más. Ezekben természetesen a saját hitelvei szerint oktatott, mint minden más egyház. Hitesként remélem, hogyha átadnak iskolát, abban nem aszerint fognak.

Egyébként 5 iskolája van, ebből 2 gimnázium és általános iskola, a többi általános iskola. A budapestibe jártam 13 évig, így van némi rálátásom, de biztos elfogult is vagyok. Az iskolai nevelési programja a honlapján megtalálható: [link]

2012. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
Itt szeretném hozzátenni a véleményem az oktatás vs. egyház kérdéshez: a magyar demokratikus, világi állam elveszett. Üdv. a leendő vallásilag kormányzott Magyarországon, megyünk afelé mint Irán vagy Törökország.
2012. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Én szívesen íratnám be ilyen helyre a gyerekemet.


Mert az üzemeltetési kérdés nem vallási kérdés. Üzemeltetésben meg van gyakorlatuk, és ha megnézitek, a HGY végig építkezett az alatt az idő alatt, amíg az állami intézmények csődbe mentek.


Biztos vagyok benne, hogy nem kell Német Sándorhoz imádkoznia annak, aki egy ilyen iskolába akar járni! Más kérdés, hogy az idiótákat simán kirakják, ami dicséretes volna!

2012. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, Pietrosol, de nem konkrétan a kérdésedre válaszolnék, inkább néhány lényeges információ a témában:


1. Magyarországon a hatályos jogszabályok szerint oktatási intézményt működtethetnek jelenleg

a., az önkormányzatok, b., az egyes egyházak, c., alapítványok.

A működést minden esetben a magyar törvények szabályozzák (jellemzően a Közoktatási Törvény, a NAT, a Kerettanterv).


2. Köztudomású, hogy az iskolák működtetése nagyon sok pénzbe kerül, így az egyes helyi önkormányzatokat ez nagyon megterhel(het)i. [Nyugodtan tessék az egyes iskolák felszereltségére gondolni: nem csak a korszerűtlen vagy egyáltalán nem létező taneszközökre, hanem pl. arra is, hogy szinte mindent a szülők fizetnek a zsebkendőtől kezdve az egyéb higiéniai felszerelésekig...]


Egy ideje már van lehetőség arra, hogy az egyes egyházak átvegyék az érintett iskolákat. Ebből is nagy felháborodás volt olyan településeken, ahol nincs alternatíva; tehát ha az egyetlen községi iskola (jellemzően katolikus) egyházi fenntartásúvá válik, akkor a szülőknek két választása van: vagy ottmarad a gyermek, vagy egy másik településen folytatja tanulmányait ennek minden nehézségével (bejárási költség, időveszteség stb.)


3. Idén szeptembertől MINDEN egyes önkormányzati fenntartású iskola kezelését az állam veszi át. Nagyon szépnek látszó tervekkel, de – mint mondani szokták – ígéretekkel már tele van a padlás... Szerintem reális félelem, hogy az iskoláknak még annyi pénz sem fog jutni, mint eddig. (Pénzek eddig is tűntek el kézen-közön, de ebbe nem megyek bele.)


4. A szeptembertől hatályos rendelkezés szerint MINDEN egyes általános- és középiskolában a tanulóknak KÖTELEZŐEN választandó vagy a hittan vagy az etika tantárgy tanulása. Ez a törvény pedagóguskörökben is nagy felháborodást kavart, mivel szakmai szempontból kb. száz kérdés megválaszolatlan a mai napig is.

Mindenesetre lehet tippelni: mivel az iskolák többségében NINCS etika szakos tanár, így pedig elég nehezen lehetne kivitelezni az oktatást; akkor vajon mi lesz a tényleges választási lehetőség? (Szerintem többnyire a katolikus és a református hittan közötti. Kis településeken még ennyi sem, nagyobbakon talán harmadikként még baptista. De remélem, addig mégis történik valami csoda.)


5. Nem néztem utána az infónak, amit múlt héten hallottam, miszerint szintén szeptembertől az állami kezelésben levő iskolák még a rendszerváltás előtti időszaknál is jobban "uniformizálva" lesznek. Ennek vannak előnyei is, de inkább hátrányai. Ha valakit érdekelnek a részletek, utánajárhat.


Mindezek tudatában szerintem jócskán más a helyzet, mint azt sokan hiszik...


Ajka esetéről a neten találtam néhány konkrét infót:

Két középiskola (az Ajkai Szakképző Iskola és a Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola) átadásáról van szó, de egyelőre még csak előzetes állásfoglalást hozott a polgármester. A katolikus egyház nem akarta átvenni ezeket az iskolákat (egy általános iskolát viszont igen, nemsoká aláírják a szerződést is); ezért keresték meg a HGY-t, s már előzetes tárgyalások is folytak. A HGY szándéknyilatkozatot küldött, miszerint minden tanuló szabadon gyakorolhatja vallását, pressziót nem alkalmaznak senkivel szemben. A május végéig meghozandó döntéshez szükséges lesz az alkalmazotti közösségek többségének támogatása. A tervek ellen egyedül a Jobbik tiltakozik erőteljesen (valahogy ezen nem tudok meglepődni :D ); ill. néhány szülő (lehet, hogy jobbikosok. :D ).


Üdv. :)

2012. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Ezek alapvetően janicsár képzők.Innentől kezdve mindenki döntse el mit akar.
2012. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%

ha már itt tartunk: nekem konkrétan 12 éves tapasztalatom van, és hogy őszinte legyek soha az életbe nem bántam meg...


a gimi végén emelt törivel, két középfokú nyelvvizsgával és kiváló eredményekkel végeztem, ami a magas szintű oktatás nélkül lehetetlen lett volna... nem tudom mi a baj abban, hogy értelmes, produktiv és a társadalom számára hasznos fiatalokat neveljenek ki... és elárulom, hogy semmilyen kötelező hitelvi rész nem volt és nem is lesz, de hát úgy látom nem mindenki tájékozódik alaposan az ügyben...


lehet kicsit jobban körül kéne nézni mielőtt hülyeségeket állítan vagy feltételeznek egyesek...

2012. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!