Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van információtok olyan...

Pietrosol kérdése:

Van információtok olyan iskoláról, amely a Hit Gyülekezete kezelésében működik?

Figyelt kérdés

Átviszi-e az oktatásba hitelveit a H.Gy?

Ha igen,mik ezek az elvek?


2012. máj. 15. 09:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
73%

Pietrosol, legyél oly kedves a linket bemásolni, ahonnan ez az információd származik. A Google keresőjével egyetlen betűt nem találtam, pedig ennek bizonyára lenne valami nyoma az interneten. Így sajnos nagyon az a gyanúm, hogy csak a jobbikos haverjaidtól hallottad, de a valóságtartalma 0, vagy ahhoz nagyon közeli.


Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy egyes pedagógusok benyújtották a felmondásukat. Ugyanis azok a katolikus és jobbikos érzelmű tanárok, akik eddig is uszították a diákokat és a szülőket, ill. akik megszégyenítették az iskola hites tanulóit, bizonyára most menekülőre fogják.

[Szerintem ez lenne a legjobb, mert ilyen embereknek nincs helyük az oktatás-nevelés területén. Nem tudom, hivatalosan panaszt emeltek-e ellenük; ha igen, akkor a vonatkozó jogszabályok értelmében e törvénysértésekért úgyis felmentés jár...]


Az eddigi ismereteim alapján egy javaslat: Nem csak a jobbos médiából kellene tájékozódnod, ill. nem kellene mindent elhinned, amit ott írnak.

A 06. 13-án kiírt kérdésedben is beidéztél egy szövegrészt, amit csak és kizárólag a Jobbik honlapján lehetett megtalálni. ("Hegedűs Lórántné országgyűlési képviselő asszony...Emlékeztetett: A Hit Gyülekezete a „szupergettó”-ként elhíresült Gázai övezet Izrael általi terrorbombázása idején azért imádkozott, hogy minél teljesebb legyen a pusztítás, a lehető legtöbb áldozatot követelje a támadás.")

Bemásolom a linket arra az esetre, ha valakit érdekel a téma, mivel szintén a Hit Gyülekezetével kapcsolatos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Idézem onnan a 20. választ, amely egy számomra elképesztő videó linkjét tartalmazza a jobbikkal kapcsolatban:


"Már bocsi, de nem ez a nő volt aki szerint a jobbikos feliratú fehér tesipóló jobban néz ki, mint a Váci utcai áruk? 


[link]


És még komolyan vannak, akik odafigyelnek a hülyeségeire??"



Te megnézted ezt a videót? Mit válaszolnál erre a kérdésre?


Amit eddig a jobbosok csináltak, az jóval több a soknál. Semmi csodálkoznivaló nincs azon, hogy az iskolaátvételekkel kapcsolatosan folytatott hecckampány miatt (tüntetés szervezése stb.) a HGY pert indított.


"Polgári pert indított a Jobbik képviselői ellen a Hit Gyülekezete az elmúlt hetek iskola-fenntartási kérdések ürügyén zajló hecckampány miatt, áll az egyház közleményében.

A Hit Gyülekezete Kulcsár Gergely, a Jobbik Hajdú-Bihar megyei elnöke; Rubi Gergely, Hajdú-Bihar megyei alelnök; Ferenczi Gábor, Veszprém megyei elnök és ifj. Hegedűs Lorántné, az Országgyűlés jegyzője ellen indítottak pert az egyház jó hírnevének megsértése miatt."

Forrás:

[link]


Nagyon remélem, hogy a HGY megnyeri a pert. Talán egyes politikusok és a szimpatizánsaik a fejükhöz kapnak végre, hogy nem lehet büntetlenül művelni bármit; a törvények rájuk is ugyanúgy vonatkoznak, mint bárki másra.


Bemásolom ide is azt a linket, amit a másik kérdéshez; eszerint a Jobbik vezető tagjai közül legutóbb Szegedi Csanádról derült ki, hogy zsidó felmenői vannak. Talán most visszavesznek a sebességből ezen a területen is. Szegedi nyilatkozatából már látszik némi előrehaladás...


[link]



Szóval, szerintem már mindegyik kérdés szét lett hivatkozva különböző forrásokkal, ezeket is figyelembe kellene venned. És légy szíves a te hírforrásodat megmutatni, én ezt várom kíváncsian. :)

2012. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
itt a legtöbb ember úgy mond véleményt, hogy személyes tapasztalattal NEM rendelkezik, csak hallomásból alkotott véleményt, esetleg egy két rossz példa alapján általánosít. Ezért ilyen rossz a légkör ebben az országban mert ez a dolog eléggé jellemző itt hazánkban, hogy addig nem jutnak el az emberek (akár fogalmazhatnék úgy is hogy nem eléggé tökösek) hogy elmenjenek, és saját tapasztalatot szerezzennek, inkább csak kántálják a hallomásból ismert, esetleg beléjük nevelt dolgokat! Miért van ez így? miért nem változik ez meg? Miért nem mentek el, és győződtök meg arról amit beszéltek? Miért éltek előítéletekből? Én voltam olyan bevállalós, hogy elmentem megnézni mi folyik ott a híresztelések ellenére! és meglepetésember mindent a legnagyobb rendben találtam! én is el tudom mondani, hogy semmit nem erőltetnek rá az emberre, sem hitet, sem nézetet, sem viselkedést, sem azt hogy adjál pénzt. A hit szabadság, és ezt ők be is tartják! Ellentétben a katolikus egyházzal, ahol dogmákkal és törvényekkel tömik az ember fejét. Az miért nem zavar senkit, hogy a katolikus vallás szerint például helytelenül évszázadokon keresztül a napjainkig létezik a gyerek keresztelés??? Mert az egy elfogadott szokás? hagyomány??? Hát egy csecsemő hogy tudna dönteni arról, hogy keresztény akar-e lenni? gondolkodjatok már el mielőtt kántáljátok a sok hülyeséget. Elhihetitek, hogy aki átmegy a felnőttkori megtérésen (és ezt át is éli igazából) az többet gondolkodott ezeken a dolgokon, és nagyobb világossággal rendelkezik mint ti. (bocs ha kemény voltam) ugyanis mi is pont olyan emberekből lettünk hívőkké mint ti, csak valami leesett, valamit megértettünk.
2012. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Szia!

Én a Bornemissza Péter Általános Iskolába járok az Újszász utcába. De van egy a Szávában is, valamint egy főiskolájuk a Szent Pál Akadémia. Nálunk hetente 1-2x van biblia óra. Nem lehet miniszoknyát hordani meg kivágott pólót, sem pedig rövidnadrágot. Tesire is csak félcombig érő nadrágot lehet venni. A gyerekek nem káromkodhatnak és nem szólhatnak vissza a tanárnak.

2012. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!