Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van információtok olyan...

Pietrosol kérdése:

Van információtok olyan iskoláról, amely a Hit Gyülekezete kezelésében működik?

Figyelt kérdés

Átviszi-e az oktatásba hitelveit a H.Gy?

Ha igen,mik ezek az elvek?


2012. máj. 15. 09:33
1 2 3
 11/23 B.Barbi válasza:
68%
Kedves Pietrosol szerintem sem kell izgulnod, mert Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a gyerekei a gyülekezet iskolájában tanulnak. AZt látom, hogy a kamaszkori nehézségeket könnyebben veszik, mert a gyerek jó erkölcsöt és tiszteletet tanul ami manapság igen rita. Az sem elhanyagolható, hogy a gyülekezet iskolájában kimagasló a nyelvzsgázottak aránya, ami valljuk be nem kis dolog. Ha lenne gyerekem én biztosan a gyülekezet iskolájába járatnám. Szval semmi pánik :)
2012. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%

Kérdéseidre szerintem választ ad ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=djWyKq0Thco

2012. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

A Hit Gyülekezete 5 saját alapítású iskolát működtet (Budapest, Nyíregyháza, Debrecen, Pécs és Salgótarján) ezekről itt tudsz tájékozódni: [link]


Horváth András (a Hit Gyülekezetének oktatási főigazgatója) nyilatkozata szerint az önkormányzattól átvett iskolákat más működési elv szerint fogják kezelni, mint a saját alapítású intézményeket. Ezekben az iskolákban teljesen elkülönítik az egyház és az iskolai intézmény működését. Az iskolára vonatkozó döntéseket az adott intézmény tantestülete hozza meg - például a házirendet is. Céljuk, hogy olyan szabad iskolamodell jöjjön létre, ami minta a társadalom számára. A teljes nyilatkozatot lásd itt (ami nem csak az ajkai iskolára vonatkozik, hanem minden oktatási intézményre, amit az önkormányzattól vesznek át)

http://www.youtube.com/watch?v=djWyKq0Thco

2012. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kovács Ádám21 válasza:
100%

Sziasztok!!

Budapest egyik legnagyobb és legminőségibb iskoláját tartja fennt a gyülekezet.Az egyetemekre való bejutás aránya 80% fölött alakul évről évre! Minőségi oktatás jellemzi, és a diákok hasznos tagjai a társadalomnak.

Az ilyen iskolákkal szemben csak a Jobbik "színvonalú" embereknek vannak ellenérzései...

2012. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
100%

Én 4 évig jártam olyan gimibe, amit a Hit Gyülekezete alapított. Ha újra döntenem kellene, hogy oda mennék-e, újra megtenném...

A tévhitekkel ellentétben, senkire nincs rákényszerítve a gyülekezetbe való járás. Nyilván be kell tartani erkölcsi szabályokat, de azt hiszem, hogy ez a normális felnőtté váláshoz csak a javunkra válhat...

Én semmi hátrányát nem látom, ha valaki ilyen iskolába jár!!!

2012. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
én is odajártam. tudod az a baj, h sok emebernek az tévhite, h ha már vmi keresztény, akkor az már tökéletes. csak h a keresztények is emberek, és az egyház addig nem steril, míg Jézus vissza nem jön az övéiért. de egyet elmondhatok, h igenis a bibliai erkölcsre törekednek, tanárok, gyerekek, szülők. és ettől más, jobb!
2012. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%

A legújabb fejlemények Ajkáról:


[link]


A cikk szerint az állam részére történő átadások januártól esedékesek, nem pedig szeptembertől, ahogyan előzőleg írtam. Bocsika. :)

2012. máj. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 26. 08:18
 19/23 A kérdező kommentje:

A legújabb fejlemények Ajkáról:A két középiskolából 18 tanárt bocsájtott el az új klérus!

Ez nyilván azért van,mert nem szólnak bele azaz oktatásba!!!

Kíváncsian várom,hogy vajon mi fog történni,ha esetleg mégis beleszólnak!

2012. jún. 29. 10:30
 20/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat:azaz=az!
2012. jún. 29. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!