Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "hideglelés" vagy bizsergés-...

A "hideglelés" vagy bizsergés-szerű érzés lehet a Szentlélek jelenlétének az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor éreztem ezt az érzést akkor amikor valamilyen lelkesítő imát mondok, vallásos éneket énekelek vagy lassan mondok ki mondatokat a Szentírásból.

De akkor is éreztem már ezt amikor egy jó koncerten voltam, sőt akkor is amikor megtérésem előtt nem éppen keresztény (black metal) koncerten voltam.

Lehet hogy mindkét esetben a Szentlélek működne? Vagy ez csak egy érzés amit az ember lelkesedése (érdekes ez a "lelkesedés" szó...) miatt érez?

Olyan is előfordult hogy valakinek Istenről beszéltem, éreztem ezt az érzést és az illető mondta is hogy ő is érzi Isten jelenlétét.

Mit gondoltok?

Aki nem hisz a Szentlélekben (vagy Szent Szellemben) az inkább ne írjon légyszi.


2012. máj. 16. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én erre tippelek:


ez csak egy érzés amit az ember lelkesedése (érdekes ez a "lelkesedés" szó...) miatt érez

2012. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát a Szentlélek jelenlétének a jele sok minden lehet, de amiről te beszélsz, az valószínűleg a "flash" (fless).


Az tuti, hogy black metal koncerten nem volt jelen a Szentlélek.


Egyébként tényleg tapasztalható a Szent Szellem jelenléte, de ez nem a "bizsereg a tarkóm" érzés. Vannak ismertetőjelei, amit a Biblia is leír.

De pl. egy gonosz ember, vagy szellemiség közelében is érezhető a szellemi légkör, bár nem vagyok meggyőződve, hogy mindenkire vonatkozik ez. Lehet, hogy ez egy kegyelmi ajándék nálam, de én érzem. Azt is, ha valakinek nem tiszta a szándéka.

Érdekes módon gyakran el is kerülnek az ilyen emberek, és nem akarnak velem beszélgetni.

2012. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a hátamon fut végig egy enyhe hidegség, amikor valami kellemes, megható érzés fog el, vagy valamilyen "felismerés" támad bennem. Ahogy olvastam a kérdést megjegyeztem magamban, hogy "ez rám is igaz", és akkor is jött.


Én ugyan nem hiszek a Szentlélekben, de nem is tagadom. S bár végső soron egy hidegrázásról van szó, nem mondanám kellemetlennek, sőt...

2012. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

"Aki nem hisz a Szentlélekben (vagy Szent Szellemben) az inkább ne írjon légyszi."

Akkor minek tetted fel a kérdést, ha te már eldöntötted magadnak? Fecsérelted a saját és mások idejét is.

2012. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a "hideglelést" és bizsergést minden ember ismeri, "kirázott a hideg" (mert olyan jó volt / mert olyan félelmetes volt stb.) címén.

Úgyhogy nem biztos, hogy minden esetben, amikor ilyet éreztél, a Szentlelket érezted. De persze a Szentlélek nagyon sok módon meg tud nyilvánulni az embereken, így ez is egy lehet a sok közül.


De az is igaz, hogy tudom, miről beszélsz, mert én is éreztem már ugyanezt ima közben, Biblia-olvasás közben, Istenről való beszéd közben. Sőt olyan is volt, amikor valamilyen istentelenséggel kapcsolatos tárgyat (pl. egyszer egy régebben kapott, fiókból előkerült horoszkópos bögrét) kidobtam, akkor is egy rövid, "hidegrázás"-szerű dolgot éreztem, és utána nagyon nagy megkönnyebbülést, örömöt, "fellélegeztem". Úgy gondolom, hogy az ilyesmi valóban a Szentlélekkel áll kapcsolatban.


A Bibliában is találhatunk olyan kifejezéseket, amikor "remegést"/"reszketést" vált ki az Úr jelenléte, és nem mindig ijedségből, hanem "lelkesedésből":

pl. Jób 36:34 "Ezért remeg az én szívem, és csaknem kiszökik helyéből."

Zsolt 2:11 "Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel." Itt is a reszketés az örömmel van kapcsolatban (a félelem pedig itt Istenfélelmet jelent).

De ennél is figyelemreméltóbb az, amikor a feltámadott Jézussal találkoznak az emmausi tanítványok, és nem ismerik fel Őt, és hallják az Igét tőle, majd hirtelen, ahogy megszegi a kenyeret, felismerik:

"Luk 24:31 És megnyilatkozának az ő szemeik, és megismerék őt; de ő eltűnt előlük.

Luk 24:32 És mondának egymásnak: Avagy nem gerjedezett-e a mi szívünk mi bennünk, mikor nékünk szóla az úton, és mikor magyarázá nékünk az írásokat?"

A "gerjedezik" a görög "kaió" fordítása, ami szó szerint azt jelenti, hogy "éget, meggyújt, lángol". Az emmausi tanítványok úgy érezték, valósággal lángol a szívük, amikor Jézus az Írásokat magyarázta nekik!


Úgyhogy szerintem mindenképp beszélhetünk ilyen esetekről, de azért természetesen nem kell minden hidegrázást/bizsergést ide sorolni.

2012. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 80%!

Hmm.... Nekem új volt az, amit írtál az emmausi tanítványokkal kapcsolatban, és egyezik azzal, amit tapasztaltam, mármint azzal, hogy inkább forróság, meleg, égető, olyan mintha tűz járná át a bensőmet, az Isten Szellemének a megnyilvánulása. Szóval a hideglelés éppen nagyon távol van ettől, mondhatni az ellenkezője lenne. :)

2012. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy szükséges ezen vitatkozni, szerintem (mint ahogy írtam is) mind a kettő lehetséges, minthogy én is tapasztaltam mind a kettőt, sőt még sok más formában is.

Ugyanúgy, mint ahogy sírást és nevetést is kivált a Szentlélek jelenléte - egyénenként, helyzetenként stb. változó. Van, mikor a Szentlélek jelenlétében ugyanazon a helyen az egyik ember kacag, a másik sír; van, mikor mindenki borul a nevetéstől, és van, mikor az egész gyülekezet sír.


Jób is tudta, milyen ez a "borzongás":

"Jób 4:12 Szó lopódzék hozzám, s valami nesz üté meg abból fülemet.

Jób 4:13 Éjjeli látásokon való töprengések között, mikor mély álom fogja el az embereket.

Jób 4:14 Félelem szálla rám, és rettegés, s megreszketteté minden csontomat.

Jób 4:15 Valami szellem suhant el előttem, s testemnek szőre felborzolódék.

Jób 4:16 Megálla, de ábrázatját föl nem ismerém, egy alak vala szemeim előtt, mély csend, és ilyen szót hallék:

Jób 4:17 Vajon a halandó igaz-e Istennél: az ő teremtője előtt tiszta-e az ember?"


:)

2012. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

> "Aki nem hisz a Szentlélekben (vagy Szent Szellemben) az inkább ne írjon légyszi."

> Akkor minek tetted fel a kérdést, ha te már eldöntötted magadnak? Fecsérelted a saját és mások idejét is.


Azért írtam ki a kérdést mert arra akarok választ kapni hogy vajon a Szenlélek jelenléte okozza-e ezt az érzést és nem arra hogy a Szentlélek létezik-e?


Azt hiszem 5-ös válaszoló Neked van igazad amikor ezt írod:

"Úgyhogy nem biztos, hogy minden esetben, amikor ilyet éreztél, a Szentlelket érezted. De persze a Szentlélek nagyon sok módon meg tud nyilvánulni az embereken, így ez is egy lehet a sok közül."


Érdekes amit a szívdobogásról vagy szívben érezhető furcsa érzésről írsz. Azt hiszem ezt is érzem (de csak nagyon-nagyon halványan) és néha azt is szoktam érezni hogy valamilyen eseménynél megdobban a szívem ami szintén gyanús hogy a Szentlélek műve mert ez is gyakran valamilyen vallásos tevékenység közben jön.


6-osnak: igen ezt a forróságot már én is éreztem egyszer. Ez egyértelműen a Szentlélek műve.


"Szóval a hideglelés éppen nagyon távol van ettől, mondhatni az ellenkezője lenne. :)"


Érdekes meglátás, de nem hiszem hogy túl messzemenő következtetést kellene ebből levonni. Gondolod hogy a hideglelés valamilyen gonosz jelenlétre utal? Nem tűnik valószínűnek mert ezt lehet érezni mondjuk imádkozás vagy dicsőítés közben is pedig azt nem bírják a gonosz lelkek.


"van, mikor mindenki borul a nevetéstől"


Én nem hinném hogy az ilyen nevetés Istentől jönne, az Elizeus közösségben ezt egyértelműen a gonosz művének különböztették meg. Légy óvatos.


Küldök egy linket is a Torontói blessingről (szent nevetés) ha érdekel:

[link]

2012. máj. 18. 11:22
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyszer egyébként a hideglelésre azt mondta valaki hogy az akkor történik amikor egy test nélküli szellem átmegy az emberen. (meg persze akkor is ha valaki fázik :))

Ez elsőre elég nagy butaságnak tűnik, de mi van akkor ha ahogy a Szentlélek jelenlétét is jelezheti ez a jelenség, más szellemek vagy lelkek jelenlétét is érzékelheti ilyen módon az emberi test? Mit gondoltok?

2012. máj. 18. 11:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Szentlélek Black metal koncerten? hehe jó humor. Kár, hogy letértél erről a zenei ösvényről én nagyon szeretem. Egy kérdés nem tudom mikor tértél meg de esetlen nem tudod hogy a Baskiria zenekar ad-e ki még új lemezt? Tudod az utolsó 2008as volt már kéne egy jó kis pogány metal. Na a kérdésedre a válaszom. Biztos nem a szentlélek járt át ne is próbáld bemagyarázni magadnak mert hamarosan te is az utcákat fogod járni és boldog boldogtalant téríteni fogsz.
2012. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!