Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "hideglelés" vagy bizsergés-...

A "hideglelés" vagy bizsergés-szerű érzés lehet a Szentlélek jelenlétének az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor éreztem ezt az érzést akkor amikor valamilyen lelkesítő imát mondok, vallásos éneket énekelek vagy lassan mondok ki mondatokat a Szentírásból.

De akkor is éreztem már ezt amikor egy jó koncerten voltam, sőt akkor is amikor megtérésem előtt nem éppen keresztény (black metal) koncerten voltam.

Lehet hogy mindkét esetben a Szentlélek működne? Vagy ez csak egy érzés amit az ember lelkesedése (érdekes ez a "lelkesedés" szó...) miatt érez?

Olyan is előfordult hogy valakinek Istenről beszéltem, éreztem ezt az érzést és az illető mondta is hogy ő is érzi Isten jelenlétét.

Mit gondoltok?

Aki nem hisz a Szentlélekben (vagy Szent Szellemben) az inkább ne írjon légyszi.


2012. máj. 16. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Amiről itt írtatok, ezt a bizsergető érzést én olyankor szoktam érezni, amikor valakin tudok segíteni, valamilyen módon és látom rajta, hogy hálás érte.

Ekkor érzem azt a jó érzést, ami olyan, mintha hideglelésem lenne, de kellemes.

Eddig úgy gondoltam, hogy ez azzal függ össze, hogy sokáig voltam pánikbeteg, és lelki megnyilvánulás.

De most, hogy olvastam a kérdést és a hozzászólásokat, már nem vagyok benne olyan biztos.

2012. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mustafa33 ***** válasza:
Akkor már értem miért "hetednapos" adventisták? A hetednapos hidegleléstől. (fuj, de bunkó vagyok, de ez ugrott be elsőre)
2012. máj. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Gondolod hogy a hideglelés valamilyen gonosz jelenlétre utal? Nem tűnik valószínűnek mert ezt lehet érezni mondjuk imádkozás vagy dicsőítés közben is pedig azt nem bírják a gonosz lelkek. "


Persze lehet, hogy messzemenő következtetés volt, de mondjuk, amit Jóbtól idézett valaki, az szerintem éppen erre utal. Persze, ha valakinek más van, azt is el tudom fogadni. Igazából csak gondolkodtam, és ugye csak abból tudok kiindulni, amit megtapasztaltam, amit nem, abból nem, és ugye érzésekről, érzetekről beszélünk, ami eléggé tág fogalom... A szent nevetés nekem se kóser.

2012. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Szentlélek Black metal koncerten? hehe jó humor."


A Szentlélek mindenkiben jelen van mindig ezért gondoltam hogy jelen lehet egy bármilyen koncerten is. Isten szereti ha az ember jól érzi magát és ilyenkor jobban is meg szokott nyilvánulni. (pl. dicsőítés alatt)


"Kár, hogy letértél erről a zenei ösvényről én nagyon szeretem."


Black metalt most már tényleg nem hallgatok mert nem szeretném Istent semmilyen módon megsérteni ilyesmivel, de a zenei ösvényről nem tértem le csak jobban megválogatom hogy mit hallgatok. Például a Narnia vagy a Scandinavian Metal Praise szerintem nagyon jó zenekarok és mindkettő erősen keresztény zene. A Narnia power metal a Scandinavian MP. pedig elég súlyos metal szép női énekkel a szövegük pedig Istent folyamatosan dicsőíti :)


"Egy kérdés nem tudom mikor tértél meg"


Kb. 2 éve.


"de esetlen nem tudod hogy a Baskiria zenekar ad-e ki még új lemezt?"


Én egyébként nem ismerem őket mert főleg külföldieket hallgattam és abból is a dallamosabb fajtát (Cradle of Filth, Deathstars, Dimmu Borgir meg ilyenek).


"Na a kérdésedre a válaszom. Biztos nem a szentlélek járt át"


De igen a Szentlélek engem nagyon erősen átjárt, itt van erről a részletes beszámolóm:


"

Úgy volt, hogy miután felnőttkorban megtértem elhatároztam hogy mindenképpen el kell mennem egy Élet a Lélekben szemináriumra. El is mentem az Emmausz közösséghez. Egy elég jó kis csapatba lettem beosztva, csak egy fura alak volt köztünk aki akupresszúrával foglalkozott és akinek a kezéből állítólag energia (erős melegség) tudott sugározni és ezzel gyógyított is. Róla nem nagyon tudtuk eldönteni hogy ez a dolog Istentől van-e. Erről sokat vitatkoztunk és ez eléggé hátráltatott minket sajnos. Viszont volt egy lány is a csapatban aki meg Medjugorjéban tért meg és nagyon érdekes dolgokat mesélt. Neki saját állítása szerint Medjugorje óta sokszor jelent meg a Szűzanya és Jézus. Egyszer amikor a szemináriumra betegen jött és a közösség vezetője imádkozott a gyógyulásáért (csak néhány szavas ima volt) egészen eltelt a Szentlélekkel. Olyan volt mintha aludna és látszott rajta hogy nagyon nagy békességet él meg.

Amikor az utolsó alkalommal kézrátétellel imádkoztak értünk akkor nem nagyon történt semmi különös azt leszámítva hogy amiért a közösség vezetője imádkozott az leírtuk és abból lehet következtetéseket levonni. Nekem pl. azt mondták többek között hogy türelmet fogok kapni.

Szóval akkor nem nagyon történt semmi (pedig én azt vártam hogy mindenki prófétálni fog meg nyelveken imádkozni meg minden :)) de néhány hónappal később valóban teljesen betöltött a Szentlélek. Úgy történt hogy éjjel aludtam és egyszer csak arra ébredtem hogy magamban ezt mondom: "Átadom Neked a félelmeimet." És ahogy ezt kimondtam egy pillanat alatt rendkívül erős forróság töltött be a lábujjamtól egész a fejem tetejéig. És a legforróbb a szívemnél volt, ott úgy éreztem hogy a Szentlélek kiégetett valamit (talán a félelmeket). A forróság nem fájt de annyira erős volt hogy nagyon kellett erőlködnöm hogy fekve tudjak maradni mert a lábaim és karjaim kezdtek volna mozdulni az erős forróságtól. Azért nem akartam mozogni mert a feleségem mellettem aludt és nem akartam hogy felébredjen mert valószínűleg csak furán nézett volna (ő nem hívő).

Később arra is rájöttem hogy miért mondtam azt hogy átadom a félelmeimet. Azért történt ez mert minden reggel egy egy mondatos imával átadom a szabad akaratomat Jézusnak. Ez azt jelenti hogy bármikor cselekedhet helyettem vagy rajtam keresztül. Azt hiszem a legtöbbször ez úgy történik hogy én észre se veszem. Ebben az esetben viszont tudtam hogy ezt a mondatot nem magamtól mondom ki hanem inkább olyan volt mintha valaki kimondta volna énbennem, helyettem. Tudom furán hangzik de éreztem hogy ezt most nem magamtól mondom.

"


"ne is próbáld bemagyarázni magadnak mert hamarosan te is az utcákat fogod járni és boldog boldogtalant téríteni fogsz."


Az utcákat járni már most is szoktam (de nem gyalog hanem inkább biciklivel :)). Téríteni az utcán nem szándékozom viszont a kórház vagy börtönlátogatáson erősen gondolkodom. De ennek se a térítés a fő célja hanem inkább az hogy azokkal akik ott vannak egy kicsit beszélgessek és ez inkább jócselekedet mint térítés. Persze nagyon szívesen beszélgetek bárkivel Istenről de nem hiszem hogy képes lennék bárkit megtéríteni szerintem a hitet csak Isten tudja megadni, ha valaki megtér az az Ő műve.


Azzal kapcsolatban hogy a hideglelés jelenti-e azt hogy a jelenlevő szellem vagy lélek gonosz:

"Persze lehet, hogy messzemenő következtetés volt, de mondjuk, amit Jóbtól idézett valaki, az szerintem éppen erre utal."


Szerintem a Jóbos idézet nem biztos hogy rossz szellemre vonatkozik. Jézus is amikor megjelent az apostolok sokszor megijedtek és külön mondania kellett nekik hogy ne féljenek. Tehát az hogy Jób félt attól a valakitől nem jelenti azt hogy az illető gonosz lett volna.

2012. máj. 31. 10:45
 15/16 anonim ***** válasza:
...amit írsz, az a lelked visszajelzése, öröme, mert felemelő dolgot teszel, olyasmit ami segít az Isten felé...higgy érzéseidnek, és továbbra is csak tedd amit az utolsó kommentedben írtál, mert biztosan közösségben vagy a Szentszellemmel, ne kételkedj, hanem törekedjél Isten, és Jézus a KRISZTUS minél jobb megismerésére, és abban is támaszkodhatsz a szíved érzéseire (sose az elmédre!), mert a szíved vezet, és az az igazak ajándéka az Úrtól...ne kérdezz erről másokat, mert ők nem érezhetik azt amit te, és csak kevesen fognak megérteni, mások inkább gúny táblájává tesznek, és ezt te is tudod, viszont így nagyon nehéz a HITET megőrizni!!!...pedig az a te legnagyobb kincsed!!...a bizonyságok , a bizonyosság a lelked működéséről...:)
2012. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"...amit írsz, az a lelked visszajelzése, öröme, mert felemelő dolgot teszel, olyasmit ami segít az Isten felé..."


Tehát szerinted akkor ez az ember saját lelkének a műve? Ez mondjuk megmagyarázná azt hogy miért érezheti valaki ezt az érzést akkor is amikor valami olyasmit csinál aminek Istenhez semmi köze. Talán ilyenkor az ember lelke megtéved és helytelen dolgokért is "lelkesedik".


"hanem törekedjél Isten, és Jézus a KRISZTUS minél jobb megismerésére, és abban is támaszkodhatsz a szíved érzéseire (sose az elmédre!)"


Én azért logikus gondolkodással is szeretem átgondolni hogy Isten mit hogyan és miért tesz. Főleg azért teszem ezt mert úgy gondolom hogy ha valaki igyekszik megismerni Istent annak ez egy idő után sikerülni is fog (persze teljesen sose fog de részeredményeket azért el lehet érni). Isten dolgai szerintem logikusak és érthetőek, néha elsőre furcsának tűnnek de ez csak azért van mert emberileg gondolkodva nem látjuk a teljes képet. De ha ilyenkor nem adom fel hanem tovább keresem a kérdésre a választ akkor eddig nekem úgy tűnt hogy Isten mindig segít hogy rávezessen a megoldásra.


"mert a szíved vezet, és az az igazak ajándéka az Úrtól..."


Igen én sajnos gyakran túlbonyolítom a dolgokat ez egy nagy hibám remélem majd idővel meg tudok szabadulni ettől.


"ne kérdezz erről másokat, mert ők nem érezhetik azt amit te, és csak kevesen fognak megérteni, mások inkább gúny táblájává tesznek, és ezt te is tudod, viszont így nagyon nehéz a HITET megőrizni!!!"


A gúny szerintem egy szükséges rossz hiszem Jézus is mondta hogy az őt követőket üldözni fogják. A gúny is üldözés csak nagyon kis mértékű :) Az itteni válaszolók egyébként szerencsére nem voltak rosszindulatúak.


"...pedig az a te legnagyobb kincsed!!...a bizonyságok , a bizonyosság a lelked működéséről...:)"


Igen ez szerintem is nagy kincs :)

Köszi a válaszodat!

2012. jún. 8. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!