Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Provokáció nélkül kérdezem:...

Provokáció nélkül kérdezem: mit tegyek, ha házasságig szűz maradok, de kiderül, hogy tök más a szexuális habitusunk a házastársammal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 20:57
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
21%
Alapvetően, ha együtt tanuljátok meg a szerelem fortélyait, azzal nincs gond. Hát hogy most házasság előtt vagy után... De azé' ááácsi!!! Azért ez nagyon durva!!! Az,hogy egy fiú és egy lány akik hormonálisan túlfűtöttek -azaz szerelmesek-, és lefekszenek egymással, az tök természetes dolog!!! Amúgy meg nem is értem, mert az nem úgy van, hogy akkor holnaptól durr bele... :/ De ha meg már eljutottatok valameddig, akkor csak nem lehet frigid a lány! Nem értem én ezt! Ott valami nem stimmel!!! Apukám és ez szerintem még csak a jéghegy csúcsa!!! Mi jön majd még??? Ha ilyet megtesz veled, mi lesz itt még? Nem mehetsz a haverokkal sehova, nincs sör a lakásban, miért nem vagy itthon, stb-stb. Figyelj ide!!! Tudod hány normális csaj rohangál aki nyilván normális kereteken belül, de olyan szívesen kufircolna veled, hogy ihaj! Csak ... már megbocsáss, de vedd ki a fejed a seggedből! :/ Itt valami nem stimmel! Ha olyan nagyon vallásos... hujujuj, akkor azért, ha meg másért, akkor meg mi a túróért??? Nyilván nem látok bele a helyzetedbe. Nem tudom, hogy mi az ami ennyire hozzáköt?! De hidd el nekem, hogy a sex nagyon nem mellékes!!! Olyannyira, hogy ha az nincs, akkor semmi sincs!!! Majd ha egyszer elmúlik a bio kémia összetartó ereje, felszáll a lila köd, ajjajaj! Akkor aztán mi marad? Ez a nem mindegy!!! Ciki lenne azt mondani, hogy Bocs szívem, de szex nélkül nem megy??? Nahát rohadtul nem!!! Itt nem azzal van gond, akinek szex nélkül nem megy!!! ÉS nyilván, hogy nem a szexet kell erőltetni, csak normális mederbe terelni a dolgokat!
2012. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
mélyen vallásos vagy egyéb meggyőződésből teszi? ha nem vallási okai vannak, akkor jó eséllyel aszexuális, azaz hidegen hagyja a szex - és ez semmi jót nem jelent a házasságotokra nézve. azért arról meg kellene győznöd mindenképp, h ne keljetek egybe anélkül, h láttátok volna egymást meztelenül v érintettétek volna egymás testét. szép, h tiszteletben tartod a kívánságát, de neki is tiszteletben kellene tartania a tiédet. kompromisszumot kellene kötnötök, aminek az a lényege, h mindenki enged egy kicsit, te is és ő is. így mondjuk a szó szoros értelmében nem lesz szex, tehát szűz marad, de azért ismerkedtek egymás testével a házasság előtt. ennyi idős korban már érdekli a lányokat a testiség, félő, h a te barátnőd tényleg úgy fog ott feküdni a nászéjszakán, mint egy darab fa, mert még csak vágyat sem érez :-(
2012. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
vallási oka van. azért ide írtam...
2012. máj. 16. 21:55
 14/42 anonim ***** válasza:
értem. akkor provokáció nélkül válaszolok. ha a házasságig szűz maradsz, de kiderül, hogy tök más a szexuális habitusotok a házastársaddal, két dolgot tehetsz: elválsz vagy megpróbálsz a problémák ellenére is vele maradni, túltenni magad a dolgon, még ha egész életedben nem is érzed kielégítőnek a szexuális életeteket. mindkettőre számos példa van, tehát nem elképzelhetetlen. én a válást választanám, de én nem is lennék képes így házasságot kötni valakivel, tehát eléggé különbözünk. 3. megoldásként ott volna még a megcsalás is, de vhogy úgy érzem a válaszaidból, h ennél egyenesebb, tisztességesebb jellem vagy, aki nem szereti a bonyolult, kusza helyzeteket
2012. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
54%

A barátnőd nagyon jól teszi, hogy nem akar lefeküdni veled házasság előtt.

A házasságon kívüli szex bűn, és ezt a Újszövetség (Jézus, Isten Fia) definiálja így. Ez nem egy elavult dolog, aminek a modern kor véget vethet. Jézus maga mondta, hogy az ő kijelentései örök érvényűek: "Az ég és a föld elmúlnak, de az én igéim soha el nem múlnak"


Jézus mondta:

"Belülről, az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, PARÁZNASÁGOK, lopások, gyilkosságok, házasságtörések, kapzsiságok, gonoszságok; valamint csalás, kicsapongás, irigység, istenkáromlás, gőg, esztelenség."


"Vagy nem tudjátok, hogy aki parázna nővel egyesül, egy testté lesz vele?...Kerüljétek a paráznaságot! Minden más bûn, amit elkövet az ember, kívül van a testén, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik." (1Kor 6:16, 18)

Ez az idézet azt mondja, hogy a paráznaság általi tisztátalanság a saját tested belsejéig átjár. Mintha például valakinek az ürülékét fecskendznéd be a saját ereidbe. Az a fertőzés eljut mindenhova a testedben és megbetegít, tönkretesz. A paráznaság megrontja a szívet, lelket, és végső soron ki fogja váltani Isten haragját és büntetését is.


Ha szeretitek egymást és a másik kedvében akartok járni, nem a saját szexuális kielégüléseteket keresitek, akkor a házasságban a szex is jó lesz. Éppen az teszi a szexet jóvá a házasságban, hogy az ember feladja az önző vágyait, és a másikra koncentrál, nem magára. De a szex önmagában nem "okoz" boldog házasságot, hanem az egymás iránti bizalom, tisztelet, szeretet alapozza meg a házasságot. A szex csak egy plusz ajándék Istentő, és senki nem ad a gyerekének olyan ajándékot, ami nem tetszik annak. Úgyhogy bízzál benne, hogy ha a fontosabb dolgok a helyén vannak, akkor a szex is tökéletes lesz. Nem kell és nem is szabad előre kipróbálni.

2012. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

15. válaszoló, nem értek egyet, de ez nem is válasz a kérdésemre.


14. válaszoló, te asszem értesz. Elég jó személyleírást adtál, köszi :)

2012. máj. 16. 22:27
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm ilyen helyzetben van. A férje a hét minden napján csinálná, a lány hetente 2x. Nem igazán fejezte ki, hogy végül is hányszor szeretkeznek, de úgy vettem ki a szavaiból, hogy mivel neki nincs rá igénye, és nem akarja, a fiú marad hoppon. Nem is igazán jó a szexuális életük.


De lehet hogy nálatok minden simán menne. Nem lehet kiszámítani. De ha semmiféle közeledést, vágyat nem tanúsít a párkapcsolatban, az gyanús. Mert még a vallásos emberek is éreznek erős szexuális késztetést, csak gátat szabnak annak, hogy "bűnt" kövessenek el. De a párok tudják egymásról, hogy a másik is akarja őket. Ha ez hiányzik, ott valami bibi van szerintem.

2012. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Vagy csak fél,hogy ha kiderűl ő már nem szűz elhagyod.Ezért az igen után gondolja,hogy úgyis vele maradsz.Köss házassági szerződést,vagy említsd meg és figyeld a reakcióját.Sződd bele(szóban)hogy valamilyen formában feltétel a szüzesség.
2012. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Sajnos a válás meg bűn, és nincs rá bocsánat, így ha nem jöttök majd ki szexuálisan, nem marad más mint viselni életetek végéig ezt a tehet. Isten mindent tud, mindent előre lát, nyilván akkor ez volt a célja, ez a próbátok.
2012. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
A próbánk? Nem hiszem, hogy Isten ilyesmikkel akar próbára tenni valakit. Ő azt akarja, hogy egy kapcsolat jól működjön.
2012. máj. 17. 11:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!