Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Provokáció nélkül kérdezem:...

Provokáció nélkül kérdezem: mit tegyek, ha házasságig szűz maradok, de kiderül, hogy tök más a szexuális habitusunk a házastársammal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 20:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
50%

Akkor más a habitusod, ha másak az elvárásaid. Ha redukálod elvárásaidat nullára, akkor mindenféleképpen jó lesz a szex. A barátnőd meg elvileg is ezt teszi, ha igazán vallásos. Egyszerűen mikor oda kerül a sor, csak hagyjátok megtörténni, mindenféle elmélkedés, meg személyes gondolkodás nélkül. Nem kell azon aggodalmaskodni, hogy jó lesz e vagy sem, meg hogy összepasszoltok e vagy sem. Ha a feltétel nélküli szeretetet alkalmazzátok, ami valószínűsíthetően a kapcsolatotok is irányítja nagy mértékben, mivel azt írod tökéletesek vagytok egymás számára, akkor a nemi aktusnál is így fog lenni. Ha pedig arra építesz, hogy a szex jó legyen, akkor lehet már most ott kéne hagyni...ez utolsót ne értsd félre, csak írtam.


A kérdésedre tehát a válasz a következő:

Ha ilyen kiderül, akkor magadba kellene nézni, és eldönteni mi a fontosabb...az, hogy szereted, vagy az, hogy élvezkedj(szex). Ha ténylegesen a szeretet(és itt most egy magasabb értékű szeretetre gondolok) irányítja a kapcsolatotok, akkor nem fog ilyen kiderülni, hogy eltérő a szexuális habitusotok, mert abban is pont össze fogtuk illeni, pontosabban bármi is fog történni az első alkalommal, akkor is tökéletesnek fogjátok látni egymást.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Na jó, konkrétabban fogalmazva.


tfh. én mondjuk hetente 1-szer akarom, ő meg hetente 8-szor legalább. Ezt hogy hozod össze? Az élvezkedés meg nem tudom, hogy jön ide. Állandóan erre gondolnak a vallásosok. Szó nem esett élvezkedésről.

2012. máj. 17. 13:08
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ha ismételek valakit, de nem olvastam végig az előző hozzászólásokat.


Szóval: mi is megtartottuk mindketten a szüzességünket a házasságig, ami nem tegnap volt és nem is tegnap előtt, és minden tökéletesen működik (nem túlzok). Hogy miért?

1. Aki szűz, annak még nincs kialakult szexuális habitusa, nincs viszonyítási alapja sem. Nem fogja azt gondolni, hogy ez nem jó, mert nem volt még mással. Éppen ez az egyik nagyon fontos célja a szüzesség megőrzésének a házasságig: aki előtte már mással is próbálta, sokkal nagyobb eséllyel nem lesz elégedett a házastársával. Aki előtte még nem volt senkivel, az elégedett lesz és élvezni fogja, épp azért, mert nem volt még senkivel.

2. Mivel szeret téged, szeret veled lenni, és mindent szeret, amit közösen csináltok, így a szexet is. Szóval ha valóban szeret, ne aggódj.

2012. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as, akkor mit reagálnál a 22-es hozzászólásomra?
2012. máj. 17. 13:19
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy ez olyan megoldhatatlan probléma lenne.


Ha ilyesmi történne, akkor is odafigyeléssel, türelemmel és hangolódással meg lehet oldani az ilyen problémát. Nem szabad csak azért meghátrálni, mert valamiben per pillanat nem passzoltok. Különböző emberek vagyunk, előfordul, hogy bizonyos dolgokhoz másképp viszonyulnak, de az igazi szeretet lényege éppen az, hogy ez nem jelent leküzdhetetlen akadályt. Ha igazán szeretitek egymást, akkor képesek vagytok annyi türelmet tanúsítani a másik felé, hogy kölcsönösen megértsétek és alkalmazkodjatok a másikhoz.


Szóval lehet, hogy dolgozni kell rajta, de ettől még élhettek harmonikus szexuális életet.


Nincs olyan, hogy annyira különbözik két ember szexuális viselkedése, hogy ne lehessen közelíteni a két álláspontot, kivéve valamilyen szexuális aberráció esetén, de ott azért már egyébként is komoly problémák vannak.

2012. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Heló.


Félreértettél...az élvezkedést általánosságban írtam, hogyha kizárjuk a feltételek és elvárások nélküli szeretetet, vagyis az önzetlen szeretetet a kapcsolatban, és a szexet meghagyjuk, akkor az élvezkedésből folyik, saját testi vágyak kielégítése végett, önző érdekekből. Figyelmetlenül olvastad szavaimat. Nem is probléma, most talán már érted...szóval így jött elő az élvezkedés. ;)


De jó, így világosabb mit akarsz. S még mindig ugyanazt írom mint előzőleg...Gondolkodj el magadban...mi az, hogy neked elég egy? Mi az, hogy neki kell 8? Hol van az összhang? Még mindig ugyanott vagytok...ha elvárja, hogy 8 szor lefeküdj vele hetente, akkor kezdődni fognak a problémák, ha nem tudod, akarod teljesíteni. Ha te azt várod el, hogy csak 1 szer csinálja veled, mert annyi elég, akkor szintén. Ha őszintén szeretitek egymást, akkor viszont tudtok közös nevezőre jutni, és neked egyáltalán nem kell ilyeneken aggódnod..egymásért éltek, ha igazságos a helyzet, nem önmagatokért...ha önmagatokért, akkor ott már most bajok vannak.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Igen, igen... csak felmerül egy kérdés (és írhattam volna, hogy ő akar heti egyet, én meg 8-at, ez mindegy...)

A szexnek úgy van értelme, ha szívből történik. Ha valaki szívből csak 1-szer tud, akar szexelni egy héten, de többször teszi, akkor az szívből fog történni? Nem csak tornagyakorlat lesz? Hát, ez itt a gond!

2012. máj. 17. 14:02
 28/42 anonim ***** válasza:

23. vagyok. A te 1-szer szeretnél, ő 8-szor dologra az a megoldás, hogy kompromisszumot kell kötni. Akit igazán szeretsz, azzal ez nem probléma. Ez minden házasságban így van. Minden emberi kapcsolatban szükség van néha kompromisszumokra, ez is egy ilyen helyzet, és ez közel sem olyan komoly probléma, mint amilyennek te látod. Sőt, egyáltalán nem probléma. Inkább az életnek egy természetes velejárója.

Arról nem is szólva, hogy az ember libidója változik. Teherbeeséskor, szüléskor, a szoptatás befejezésekor és hasonló helyzetekben a szervezetben olyan számottevő hormonális változások mennek végbe, amelyek nagy mértékben befolyásolják a nemi vágyat. Nem csak a nőkben: a férfiakban is végbemennek ilyen változások az apává váláskor és más eseményekkor.

Szóval az, hogy most te 1x szeretnél, ő pedig 8x, később akár még a visszájára is fordulhat. Ezt nem lehet kiszámítani előre, hogy kire milyen hatással lesznek ezek a dolgot hormonálisan.

2012. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
65%
szép dolog vallásosnak lenni és nagyon szép az a romantikus elképzelés is, h akit igazán szeretsz, annál kizárt, h ne legyen harmonikus a szexuális életetek. én sajnos átéltem ilyet. nagyon-nagyon szerettem valakit, annyira, h sok évvel a szakításunk után még mindig álmodtam róla. mindenben tökéletesek voltunk egymásnak. ugyanolyan volt a humorunk, ugyanúgy szerettünk kikapcsolódni, hasonló volt a munkánk, a világlátásunk, minden. hogy miért szakítottunk mégis? mert egyáltalán nem egyeztünk a szexben. nem az a kategória, amikor nem elég jó a szex, hanem amikor kimondottan rossz. semmi extrára nem kell gondolni, egyikőnk sem akart elmenni bmilyen szélsőség felé. egész egyszerűen arról volt szó, h ahogy ő mozdult, amit ő csinált, az nem hogy felizgatott, ellenkezőleg: kizökkentett, hideg zuhanyként ért. majd nagy nehezen megint felépítettem magamban a vágyat, aztán egy újabb mozdulat és újra kizökkentem belőle. erről egyik fél sem tehet, mégis borzasztóan frusztráló tud lenni. rengeteget beszélgettünk, elmondtuk a másiknak, h mi jó, mi nem, mit hogyan szeretnénk. de nem használt. az ember mozdulat és gesztus készlete egy olyan veleszületett, ösztönös dolog, amit képtelenség megváltoztatni, főleg az önfeledtség pillanataiban. nekünk a gyakorisággal amúgy nem lett volna probléma, kb ugyanaz volt az igényünk. de mivel nekem nem volt jó, nyilván nem voltam annyira kezdeményező, így ritkultak az együttlétek. olyan összhang, szerelem és megértés volt köztünk, h a környezetünkben mindenki biztos volt benne, h táncolni fog a lagzinkon. hosszú évekig próbálkoztunk , mert hittünk benne, h meg tudjuk oldani, hiszen imádjuk egymást és minden más területen tökéletesek vagyunk egymásnak. de nem ment. emiatt mentünk szét, és tudom, h a vallás rovatban ezzel nem leszek népszerű, de így kellett lennie. nem tudtunk volna boldogok lenni egymással. ezért örülök, h nem abban a korban élünk, amikor a házasságban, netán egy gyerek után derül ki a párról, hogy igazából csak lelki társai lehetnek egymásnak, h a mély szeretet, az elszakíthatatlanság érzése, amivel viseltetnek egymás iránt, inkább testvéri, mivel a testiség nem működik közöttük. gondold meg, mert az egész életed elronthatod azzal, h nem a saját, hanem a barátnőd meggyőződése szerint cselekszel
2012. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"A szexnek úgy van értelme, ha szívből történik. Ha valaki szívből csak 1-szer tud, akar szexelni egy héten, de többször teszi, akkor az szívből fog történni? Nem csak tornagyakorlat lesz? Hát, ez itt a gond!"


Teljes mértében igazad van. Tényleg ez itt a gond. A gond pedig a következő: Ha Te teljes szívből szereted a barátnőd, akkor bármikor képes leszel vele szexelni úgy, hogy egyszer sem fogod tehernek érezni. S a szexnek tényleg úgy van értelme, ha szívből történik, de szívből, méghozzá a társaddal...Aki úgy véli(nem mondom, hogy Te, gondolom csak feltevésként írtad), hogy szívből csak egyszer tud szexelni, akkor az az ember a szexre koncentrálja a szívből tevést, nem a partnerére, és itt előbukkan a probléma. Egy dolgot pedig ne felejtsünk el, bár ha jól vettem ki szavaidból, Te nem biztos, hogy vallásos vagy. Ha mégis, akkor ajánlom figyelmedbe a Biblia egyik mondatát kissé módosítva, de lényegében azonosként..."A szív csalárd, a Szellem a tiszta." Vagyis a szíved félrevezethet...és amit esetleg most szívből cselekvésnek gondolsz, az személyes érdeked lehet csupán, és kedv kérdésévé válik a dolog, jelen esetben a szex...:)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!