Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Betiltanátok a...

Keresztények! Betiltanátok a földön kívüli élet kutatását?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 21:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem. Isten mindenkinek szabad akaratot adott. Én a Biblia Istenében hiszek, és a Bibliát kutatom.
2012. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kutassák csak,hátha találnak valamit. A Biblia sehol nem mondja,hogy lenne a földön kívül élet. Vagy van vagy nincs Isten ebbe nem adott nekünk belátást.
2012. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én sem tiltanám be,jó és szép ami a Földön kívül van, de még ezt a csodálatos Földet sem fedezték fel.Az emberek mindig többre vágynak mint ami(jük) van, és sokszor nem veszik észre,hogy mellettük valaki hiányban szenved.

Én is másra fordítanám azt a pénzt.

2012. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Elsőre leírtam én is, hogy lehetne más célokra használni az erre fordított pénzt; de aztán kihúztam, mert nem akartam, hogy ebből esetleg veszekedés legyen. De most már bevállalom; és azt is tudom, mit válaszolnék, ha valamelyik kedves turbóateista belémkötne. :D
2012. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem tiltanám be, sőt külön pénzelném, MIUTÁN MEGOLDOTTUK AZ ÉHEZÉS PROBLÉMÁJÁT AZ EGÉSZ FÖLDÖN és az állatok számára is háboríthatatlan életteret biztosítottunk. Utána azonnal földön kívüli életet kutatnék, de előbb a földön belüli életet kell rendbetenni, ugye?

Freya

2012. máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 lsandor ***** válasza:
Én sem tiltanám be, bár egyáltalán nem látom értelmét. Sőt kicsit butaság, hogy az embere a világűrrel törődik, közben meg itt a Földön nem tud rendet rakni. Ugyanaz a véleményem a hadászatra, meg az ilyen dolgokra költött óriási összegekkel kapcsolatban, hogyha azokat másra használnák fel, a valós problémák megoldására, sokkal jobb lenne a világunk
2012. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A Biblia azért nem írja, hogy léteznek más bolygón is élőlények, mert ennek a mi hitünk és az életvitelünk szempontjából nincs semmi jelentősége. Ettől még miért kéne tagadni, hogy létezik földön kívüli élet? Talán Isten más bolygóra is teremtett embereket vagy más értelmes élőlényeket, és nekik is megvannak a saját vallásaik. Viszont amíg a saját bolygónkon belül ekkora problémák, egyenlőtlenségek, hiányosságok vannak, addig inkább tényleg ezekre lenne érdemesebb fordítani a pénz nagy részét.
2012. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Annyian leírták már ezt a pénzes dolgot, hogy nem bírok tovább kussolni.


1. Az űrkutatásra fordított összegeknek csak egy kis hányada megy kifejezetten a földönkívüli élet kutatására (pl. asztrobiológia), minthogy ez az űrkutatás számos területe közül csak az egyik kis szelet.


2. Aki szerint az űrkutatásra, űrtechnológiára fordított összeg kidobott pénz, amit az éhezőknek kellene adni, az javaslom, hogy első lépésként ajándékozza el a számítógépét, mert tele van olyan fejlesztésekkel, amiket az űrkutatásra "kidobott" pénzből fedezett kutatások keretében fejlesztettek ki. Igazából a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy a minket körülvevő számos, akár háztartási technikai eszköz közül milyen sok az, amit kifejezetten az űrkutatás technológiai eredményeinek köszönhetünk. (Csak úgy mellékesen hozzáteszem, hogy kis túlzással amit nem az űrkutatók fejlesztettek ki a technikai eszközeid közül, azt a hadsereg.)


És akkor még nem is szóltam az olyan űrtechnológiai fejlesztésekről, amelyeknek, amikor rájöttek, hogy milyen király dolgot fedeztek föl, kifejlesztették a földi alkalmazási lehetőségeit is, ezek közül némelyeknek pedig épphogy a beteg, elesett, fogyatékos stb. emberek látják a hasznát, mert nagyon sok esetben az egészségügyben alkalmazzák őket.

Ráadásul ha már az éhezők is szóba jöttek, nem árt tudni, hogy a mezőgazdasági technológiai fejlesztéseknek is nagyon nagy része az űrtechnológiából származik, hogy csak egy példát mondjak, az ún. talajnélküli termesztés, aminek köszönhetően úgy lehet megtermelni a kaját, hogy nem kell hozzá termőföld, így jóval kisebb helyen jóval több élelmet meg lehet majd termelni, és idővel ez az egész világ számára nagy jelentőségű és hasznos fejlesztéssé válhat.

És vajon hogy jutott ilyesmi a kutatók eszébe? Természetesen aközben, hogy azon gondolkodtak, egy hosszabb, akár évekig tartó űrkiránduláson hogyan lehetne a leghatékonyabban biztosítani a kaját az űrhajósoknak.


Hát persze, hogy a fejlesztéseknek csak egy kicsi kis része lesz az, amit majd a földön is nagy hasznot hajtó eszközként alkalmazhatunk, de hát kérem, így működik a tudomány, ez nem kizárólag az űrkutatás jellegzetessége. A világon minden tudomány úgy működik, hogy "kidobunk" egy csomó pénzt iszonyú sokféle kutatásra, és kb. minden tízezredik kutatásból fog származni 1 olyan technológia, ami viszont megváltoztatja talán az egész emberiség életét. Ugyanígy működik pl. a gyógyszeripar is, csak arra sokkal több pénz megy el, mint az űrkutatásra, és a profitjából jóval kevesebb ember részesedik, viszont szintén csak kb. minden tízezredik kísérleti gyógyszer kerül piacra, miután 20-30 évig fejlesztették, tesztelték, engedélyeztették. Aztán lehet, hogy ma még csak a fejlett nyugati világban néhány tucatnyi ember ritka betegségének használ, de lehet, hogy holnap már gyógyítja a rákot. Ezt sose lehet előre tudni, de az viszont biztos, hogy minél kevesebb pénzt ölünk bele, annál kisebb a valószínűsége, hogy hasznos felfedezéseket is tegyünk.


3. "a világ problémáinak megoldása", "az éhezőknek kéne adni" stb.

Melyik világban éltek? Mert ha ugyanabban, amelyikben én, akkor észrevehettétek volna, hogy pénzzel nem lehet megoldani semmit. Emberi erővel nem lehet megoldani semmit. A világ olyan, amilyen, és az ember nem tud rajta változtatni.

Mondja azt az USA, hogy oké, akkor holnaptól az összes pénzt, amit eddig a földönkívüli élet kutatására fordítottam, segélyben kiutalom Szomáliának? Mondhatja, de akkor pont az lesz, mint '92-'93-ban: a szomáliai politikai vezetők eladják az élelmiszersegélyt fegyverekért cserébe, és az amerikai néptől kapott könyöradomány értékéből vett fegyverekkel lőnek az amerikai nép által finanszírozott békefenntartó katonákra.

Egyszerűen ez van, a világ úgy működik, hogy ha megoldasz egy problémát, lesz belőle kettő, aztán mind a kettőből további három. Ez ugyanaz, mintha azt mondaná az USA, hogy holnaptól nem tartok fenn hadsereget, mert a rá költött dollárbilliókat a szegényeknek akarom adni: ha ezt teszi, akkor holnapután nem lesz USA, viszont a nyomor legalább tízszer akkora lesz, mint előtte.


Amúgy meg az éhezési problémák megoldása az elméletileg pont hogy nem pénzkérdés, mert egyrészt pénzzel nem lehet jóllakni, másrészt meg kajából bőven van annyi most is, amivel mindenkit jól lehetne lakatni, csak nem ott termelik meg, ahol a legnagyobb szükség lenne rá. Afrikában sem azért éhezik annyi ember, mert annyira nem lehetne mit kezdeni a helyzettel, hanem mert a vezetőik gonoszak, és az összes megtermelt értéket kiszivattyúzzák az országból, hogy fegyvereket szerezzenek. Ha az EU azt mondaná, hogy holnaptól azt az iszonyat mennyiségű kaját, amit meg szoktam semmisíteni, mert feleslegben áll a raktáraimban és a kutyának se kell, ingyen átszállítom Afrikába, akkor annak az élelmiszersegélynek kb. 1%-a jutna el a ténylegesen éhező emberekhez, a többit útközben lenyúlnák, kifosztanák, megsemmisítenék, elcserélnék, vagy pedig kimondhatatlan dolgokra kényszerítenék a szegény embereket a kajáért cserébe.


Sajnálom, hogyha kiábrándító amit írok, de szegénység és éhezés ma alapvetően nem azért van, mert nincsen kaja, hanem mert az emberek gonoszok. Ez alól nincs kivétel: a világ egyik leggazdagabb országában, az USA-ban ugyanúgy milliókra tehető az éhező, nélkülöző emberek száma, pedig elképesztő mennyiségű kaját termelnek.

Keresztény hívőként csak azt tudom mondani, hogy szerintem ezekre a problémákra nincsen emberi megoldás, hanem egyedül Isten tudja majd őket megoldani, mert anélkül, hogy a gonoszság ne csökkenne és gyengülne meg végletesen az emberekben, elképzelhetetlen, hogy a szegénység és egymás kizsákmányolása megszűnjön.


A gonoszság problémáját meg tényleg igaz, hogy nem lehet megoldani technológiával és űrkutatással, de fontos lenne látni, hogy az arra szánt pénz "szétosztásával" ugyanúgy nem lehet.

De ha valaki mindenképp segíteni akar, éhezőt találhat itt is eleget, és nem kellenek hozzá az amerikai űrmilliárdok, hogy segítsünk nekik.

2012. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 lsandor ***** válasza:
Jó rendben kedves utolsó akkor kimondottan arra korlátozom, amelyik a Földön kívüli élet kutatására irányul, nem magára a csillagászatra, mert arra tényleg szükség van. Igazat adok
2012. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

# 18:


Ez egy nagyon jó válasz. :)

Igaz, mi valóban a földön kívüli élet kutatásáról beszéltünk eddig, nem úgy általában véve az űrkutatásról, de akkor is jó.


Rád - illetve a válaszodnak egy részére - fogok hivatkozni, ha legközelebb bárki is előhozakodik azzal, hogy be kellene tiltani az összes vallást / egyházat, az elkobzott vagyonukat / a nekik folyósított támogatásokat pedig más célokra (oktatásra, éhezők megsegítésére) kellene fordítani. Merthogy ez már nem egyszer előfordult itt, a GYK-n...


Üdv. :)

2012. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!