Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Papi titoktartás?

Papi titoktartás?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy ép nem a legmegfelelőbb topicba írok,de mivel itt a legaktívabbak az emberek,gondoltam megkérdezem azt,ami már régóta érdekel..

Ha mondjuk egy papnak meggyónok egy bűncselekményt,tegyük fel egy szexuális erőszakot,vagy egy gyilkosságot,akkor a pap köteles továbbítani a rendőrség felé?

Félreértés ne essen,semmit sem követtem el,s hívő sem vagyok,csak érdekel,hogy ilyenkor mi lép érvénybe ? A papi titoktartás,vagy az elhallgatás? Ugyanis úgy tudom,hogy minden esetben muszáj továbbítani az információkat az adott szervek felé,mert különben azt az illetőt is elítélhetik bűnsegédletért,aki hallgatott arról,amiről tudott..



2012. máj. 31. 00:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fent leírták már a kánonjogi szabályokat.

Annyit tennék hozzá, hogy azért ez mondhatni több, mint extrém eset, mert aki gyilkolt, az nem szokott másnap gyónni menni.

2012. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad."


Rosszul tudod.

2012. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A kánonjogi szabályokat már tényleg nagyszerűen leírták, annyit tennék hozzá, hogy a feloldozás nem automatikus, tehát a gyóntató az általad említett komoly bűncselekmények esetén a feloldozást az őszinte bűnbánaton túl valószínűleg ahhoz kötné, hogy felelősséget vállalsz a cselekedetedért és feladod magad a hatóságoknál.
2012. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat !
2012. jún. 1. 06:21
 15/15 anonim ***** válasza:
A gyónási titoktartás kötelezi,hogy senkinek semmilyen szín alatt nem mondhatja el.
2013. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!