Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tanuljak meg hinni?

Hogyan tanuljak meg hinni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én egy nagyon szkeptikus és realista ember vagyok, mégis "húz a szívem Jézushoz", de valahogy mégsem fér bele az életembe.

Próbálok hinni valamiben, de nem megy. Nem tudok hinni a bibliában meg abban amit az egyház hirdet. Mikor rájövök, hogy Isten nem létezhet, mert a szeretet máshogy értelmezem mint Ő, utána valahogy meg lelkifurdalásom lesz.

Nem akarok fanatikus hívő lenni, meg igazából ne is tudnék az lenni, mert nem tudok bedőlni a sok agymosásnak, de valami hit mégis hiányzik az életemből.

Volt már valaki így? Előre is köszi a válaszokat. :)


2012. jún. 15. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Egyszerű a megoldás: ha olyan dolgot keresel, amiben lehet hinni, arra ott van a Nap. Legyél te is napimádó. Több előnye is van:

- először is, láthatod. Nem tudom, hogy vagy vele, de ha valamit látni lehet, nagyban hozzájárul a hihetőségéhez.

- minden szükséges dolgot megad: fényt meleget, táplálékot, virágokat a parkban, tükröződést a tó vizén... esetenként bőrrákot, de legalább nincs keresztre feszítés meg nem égetünk meg senkit, csak azért, mert nem értünk vele egyet.


A napimádat meglehetősen egyszerű: se misztérium, se csodák, se pogányok, nem kér pénzt, dalokat sem kell bemagolni és nincs külön épülete arra, hogy hétvégente ott egybegyűljünk és összehasonlítsuk az öltözködésünket. De a legjobb dolog a Napban, hogy sohasem mondja azt, hogy nem vagy rá méltó. Nem mondja, hogy rossz ember vagy, akit meg kell menteni. Egyetlen rossz szava sincs, jól bánik az emberekkel.

2012. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Kicsikét hasonlóan gondolkoztam én is - mármint, hogy szkeptikus vagyok/voltam, de valami hiányzott. Nos a Bibliát nem olvastam, és nem is fogom. A vallásokat messziről kerülöm.

Elolvastam Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel című könyveit, és megtaláltam amit kerestem.

Aztán elolvastam a Viskó c. könyvet is, és abban is találtam még ezt-azt.


Azt a mondatodat nem igazán értem, hogy: "Isten nem létezhet, mert a szeretet máshogy értelmezem mint Ő"

Ez mit jelent?

2012. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is valahogyan hasonlóképpen vagyok. Vagyis... igazából én hiszek Istenben, csak néha elbizonytalanodom, meg úgy nem is tudom. :)

Amúgy nem az egyházban kell hinni, én azt kerülöm jó messziről, de amit a Bibliában eddig olvastam (sajnos még nem sok minden :/) az mind adott valami pluszt. Ha gondolod írj privit és beszélgethetünk ezekről. :)

2012. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Térképezd fel az elméd,keresd meg a gyenge pontokat.Vizsgáld meg a gyengeségedet és próbáld meg erősségeddé alakítani!Magadban kell hinned ezt pedig csak úgy tudod megtenni,hogy törekszel a tisztaságra,miközben elvetsz mindent ami hamis!

2012. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet tanulni.Vagy van,vagy nincs.Csak olyan dolgokat olvass ami arról szól,hogy létezik,szeret,ilyesmi.Minden más irodalmat kerülj el,ami logikusan megcáfolja mindezeket.Előbb utóbb megadja az agyad magát,valósnak veszi és már hiszel is.
2012. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 lsandor ***** válasza:
0%
Nos a hit az ismereten alapszik, másképp ez nem hit, hanem hiszékenység lenne. Szóval az első lépés a pontos ismeret megszerzése lenne
2012. jún. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a hitet nem lehet megtanulni

a hit hallásból van a hallás pedig Isten Igéje

látod nem is bonyolult

sokkal könnyebb mintha tanulni kéne

2012. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 pelgrim ***** válasza:
0%

Ahogy sera79 válaszában olvashatjuk, a hitet nem lehet megtanulni, a hit 'kegyelem' dolga. Én kiegészíteném azzal, hogy az isteni kinyilatkozás nem csak a szentírás által jut hozzánk, mert minden igaz szó, gondolat vagy ihlet, ami bennünket megillet Isten kinyilatkoztatása.

Jézus egy nagyszerű ember volt, a legnagyobb köztünk, de nem minden igaz amit róla írtak.

2012. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 homo ludensz ***** válasza:
Nem lenne problémád ha egy matematikai tételről lenne szó mert az fehéren feketén bizonyítható és meg is tanulható.A Istenben való hit nem tanulható csak jelzések,benyomások által megélhető és lassan felépül benned és megszilárdul.Mint oly sokan mint írjátok én is egy egészséges kritikával szemlélem a világot. Elmondom az én esetemet: 2008-ban átharapta a jobb kezem fejét a kutya.3x műtötték,volt mikor 6 órát vártam az előkészítőben hogy legyen üres műtő. Kérdezte a doki hogy kérek e valami vidámító gyógyszert mert általában szoronganak a kliensek. Nem kértem sőt tréfálkozva kecmeregtem fel a műtőasztalra mert a kezem el volt érzéstelenítve és használhatatlan volt. Kérdezitek hogy miért adtam a hülyét? Tényleg nyugodt voltam sőt kíváncsian szemléltem hogy nyüzsögnek körülöttem. Akkor is és azóta is mikor este elalvás előtt számvetést csinálok az eltelt napról először megköszönöm a Teremtőnek hogy adott egy napot,majd megkérem hogy fogadja el ha a kezébe teszem a sorsom az életem itt a földön. Nem azzal kezdem hogy mim nincs és mit adhatna,inkább megköszönöm azt amim van hiszen az is több mint esetleg megérdemelnék.Én tudtam ott a műtőasztalon is hogy "mellettem áll" ezért voltam nyugodt. Érnek kudarcok és vannak rossz napjaim hiszen ember vagyok,de erről csak is én magam tehetek. Azt nem tudom meddig botorkálok itt a földön de azt tudom hogy Vele és az Ő Dicsőségére szeretném tenni.
2012. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

kedves pelgrim

szerinted van ami igaz a Bibliából Jézusra és van ami nem?

mégis mi érdeke fűződne Istennek ahhoz hogy hazudjon az embereknek?

2012. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!