Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Van köze annak hogy...

Hívők! Van köze annak hogy vallásosak vagytok bizonyos mértékben "halálfélelemből" adódóan?

Figyelt kérdés

Mert sok hívő ismerősöm részben emiatt vallásos. nagyon nehezükre esik szembenézni ezzel. Ezért egy felsőbb védelmet kértek ehhez, amit ezáltal kapott meg lelkük, s azóta sokkal könnyebb nekik, azóta néha ilyesmiket mondogatnak


"Nincs mitől félnem, mert nem az örök sötétségbe, hanem a fénybe megyek"


"Nem fog elveszni lelkem, hisz az Úr akkor is velem lesz"


"Isten védelmét élmezem, nem félek"


2012. jún. 18. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem amiatt vagyok vallásos, mert halálfélelmem lenne...

Bár nem rettegek, de félek a haláltól, mert bizonytalan az egész...de bízom az Úrban és a hitemben, hogy nem lesz olyan dolog a halálban amitől tartanom kellene.

2012. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem halálfélelem miatt lettem keresztény. Hívővé válásom előtt emlékszem bizonytalan dolog volt számomra a halál, a temető, de most még jobb mint azelőtt, mert nem félek tőle. Tudom hogy nincs hatalma felettem, mert Jézus már legyőzte "őt". Inkább úgy fogalmaznék hogy azóta tisztán átlátom ezeket a dolgokat, addig meg képzelegtem, és hiedelmek alapján próbáltam elképzelni az egész halál utáni kérdéskört. Ez amiről egy hívő beszél már nem képzelgés, nem hiedelem, hanem hit, ami világos, és szilárd, nem bizonytalan. Ez a bizonyosság két dologból ered, az egyik Isten igéje (Biblia és nem imakönyvek) valamint a Szent Lélekkel való találkozás és kijelentés élményéből. Nekem meggyőződésem, hogy a hitet nem lehet tanulni, találkozásra van szükség. Isten választja ki az embereket, és nem az emberek választják Istent. Kívánom hogy ez a kegyelem a te életedre is eljusson!
2012. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, nem félek a haláltól, és megmondom őszintén, eleinte amikor megtértem, sosem szerettem a mennyországról beszélni, mert igazából nem érdekelt. Én Istent itt és most az életemben akartam, a halál ténye sosem érdekelt. Mit is jelentene, ha a halál csak megsemmisülés lenne? Attól nem kell félni.


Én inkább úgy találom, hogy az ítélettől való félelem teszi vonzóvá a megsemmisülés gondolatát. Ahol nincs "utolsó felvonás" nincs végső felelősségvállalás.


Igen, hívő vagyok, de továbbra sem foglalkozom a mennyel. Vállalom a felelősséget a tetteimért és elfogadom, bármi is lesz (vagy nem lesz) velem odaát.


Freya

2012. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban volt köze a halálfélelmemnek az Istennel kapcsolatos gondolkodásomhoz (van-e, vagy nincsen, és ha van, akkor vajon milyen és főleg mit gondol rólam). De még tizenéves korom elején rádöbbentem, hogy a semmivé válás, a nyomtalan elmúlás minden, csak nem félelmetes. Szédítő, de nem félelmetes. Sőt, valahol lenyűgöző is. És megnyugtató. Hogy a körforgás megy tovább. Hívővé emlékeim szerint csak ez után váltam, de lehet, hogy volt egy kis fordított átfedés, az ilyen emlékek csalókák tudnak lenni. Mindenesetre ma nem nagyon foglalkoztat a gondolat. Nyálasan fog hangzani, de ez egy olyan terület, ahol mindenféle egyéb területen felmerülő egyéb ilyen-olyan kételyeim és kérdéseim ellenére nyugodt lelkiismerettel állíthatom, hogy bízom abban, hogy "Isten jobban tudja". Az sokkal jobban érdekel, hogy megértsem és megéljem EZT az életet és EZT a világot.
2012. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, a megtérésemnek semmi köze a halálfélelemhez. Már csak azért sem, mert utána eszméltem rá, hogy a Biblia sehol nem tesz említést arról, hogy halálunk után a lelkem kiválna testemből és örökké élne. A Biblia arról tesz bizonyságot, hogy a halál az halál. Nincs ott semmi. Olyan, amilyen állapotban voltam 100 éve, vagy 1000 éve. Ebből az állapotból fog feltámasztani Krisztus az Atyának akarata szerint és ítélete szerint kárhozatra vagy az örök életre a cselekedeteim szerint, a hitem által.

Az Úr megszólításának előtte sokkal nagyobb realitást éreztem, hogy a halál után jön az alagút és társai, hogy újra meg újra újjászületek... stb. és nincs halál. De ez csak a kígyó ámítása, ki azt mondta, hogy nem halunk meg. Isten viszont azt, hogy meghalunk... Ki-ki higgyen az ő urának...

2012. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a hit nem beteges félelmböl tartja fenn az istenhez füzödö kapcsolatot. a lJános4:18 ezt irja: a szeretetben nincs félelem,hanem a tökéletes szeretet kiüzi a félelmet, mert a félelem akadályozolag hat. valojában aki fél nem lett tökéletes a szeretetben.azaz ha valakitöl, valamitöl félunk azt nem lehet szeretni. A teremtö pedig nem szeretné, hogy félelemböl szolgáljuk, kényszerüségből tegyünk dolgokat."a jó kedvü adakozot szereti az isten" az iránta érzett szeretetet pedig csak egyféleképpen lehet kimutatni.az irás szerint ugy ha betartjuk a parancsolatait , ami nem megterhelő.köszönöm
2012. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!