Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem arcátlanság a...

Csak szerintem arcátlanság a gondolat, miszerint az embernek teremtő ereje van?

Figyelt kérdés
Van egy ezoterikus gondolat, miszerint amit csak elképzelünk, azt valóra tudjuk váltani, az emberi gondolatoknak teremtő ereje van. Ezzel Istennel egy szintre emeli magát az ember.
2012. jún. 24. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

de miert arcatlansag?

nincs bizonyitva Isten letezese sem...

2012. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szoval te hiszel egy x vallasban mas pedig egy masikban

ugy is mondhatnam, neked tetszik az egyik modell, ami leirja a vilagot, nekem meg egy masik

2012. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az ezotériás dolgok sosem foglalkoztattak, ellenben hívő voltam mindig is. Ettől függetlenül azt gondolom (tapasztalom), hogy akár a pozitív, akár a negatív gondolatok egy idő után képesek valóra válni. Nem azért, mert az emberi gondolatoknak olyan hatalmuk lenne, ezek inkább tudat alatti folyamatok. Pl. ha fagyit eszel, de közben azt mondogatod magadnak, hogy "jaj ettől biztos fájni fog a torkom, de rossz lesz nekem, be fog gyulladni a mandulám, jajajaj", akkor könnyen lehet, hogy TÉNYLEG ez történik, mert a szervezeted felé azt kommunikálod, hogy betegedjen meg.

De a pozitív gondolatokkal is így van ez.

Szóval a gondolataink nem másokra vannak hatással, viszont saját magunkra mindenképpen.

2012. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Most itt a Titokra gondoslz? Meg az Agykontrollra? Van bennük némi igazság, viszont rengeteg a süket szöveg, amit el lehet adni jó pénzért. Mert persze pozitív gondolkodás az nagyon jó dolog, meg ha tudod, hogy mit akarsz, és kitartasz mellette. Egyesek szerint a gondolatnak van energiája, meg hasonló dolgok, amik nem bizonyítottak, ugyanúgy ahogy Isten sem.

De

Az ember nem tud a semmiből teremteni! Ezt gondolom nem kell bizonyítani. Isten megteremtette, a világot (nevezzük bárminek ezt az erőt, nevezzük bárhogyan ezt a cselekedetet, teremtésnek, vagy bármi másnak), és a világ valamiből lett, a semmiből valahogyan. Ha az ember azt képzeli, hogy képes teremteni bármit az ő elméjével, az egy nagy hazugság, és igen azzal egy szintre emeli magát Istennel (vagy nevezze mindenki, ahogy akarja, ezt a felsőbb erőt). Ha meg valaki nem hisz Istenben, akkor az is szíve joga, benne van a pakliban, de attól még hazugság és önáltatás lesz ilyet állítani, hogy az ember tud teremteni. Szerintem.

2012. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak szerintem arcátlanság a gondolat, hogy a te vallásod és hited az igazi, és mindenki másé hazugság, illetve azok a dolgok, amikben mások hisznek, "nem léteznek", mert nincsenek benne a Bibliában?


Ha azt merem mondani, hogy Istent az ember teremtette, akkor nem csupán lepontoztok, de le is ordítjátok a fejemet.

2012. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor az is arcátlanság amit a Biblia ír,miszerint Isten képére és hasonlatosságára vagyunk teremtve?

A Bibliában több helyen is írják,hogy mennyi dologra képesek lennénk,ha nem lennénk kishitűek:

"Luk 17:6 Monda pedig az Úr: Ha annyi hitetek volna, mint a mustármag, ezt mondanátok ím ez eperfának: Szakadj ki gyökerestől, és plántáltassál a tengerbe; és engedne néktek."

2012. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: de ezekhez a csodákhoz nagyon erős Istenbe vetett hit kell. Ha az ember önerejéből tenne csodát akkor ahhoz nem kellene semmilyen hit. Az ilyen csodát Isten teszi, az embernek csak annyi benne a szerepe hogy nem kételkedik abban hogy Isten cselekedni fog az ő kérésére.
2012. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: én nagy hiúságnak nevezném ezt a gondolatot inkább ami az 1. számú főbűn.
2012. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: de ezekhez a csodákhoz nagyon erős Istenbe vetett hit kell. Ha az ember önerejéből tenne csodát akkor ahhoz nem kellene semmilyen hit. Az ilyen csodát Isten teszi, az embernek csak annyi benne a szerepe hogy nem kételkedik abban hogy Isten cselekedni fog az ő kérésére."


De a hit akkor is az emberből jön,mert ha nem hisz akkor Isten sem tud hitet adni neki.és ha Istent lehet kérni erre,vagy arra,akkor végül is mi használjuk Istent a céljaink elérésére,teremtetünk vele,szóval kb.egy szinten vagyunk vele.tehát szerintem ennyi erővel ez is lehetne arcátlanság.

2012. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És Isten talán nem önmagához hasonlatosnak teremtette meg az embert, kedves Kérdező?
2012. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!