Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vallásban az atya...

Katolikus vallásban az atya gyóntatáskor kérdezhet ilyet?

Figyelt kérdés
3 napos lelki gyakorlaton veszek részt. Ma van a 2. nap, és ma volt a gyóntatás. 66 éves nyugdíjas nő vagyok. szerintetek csak úgy, spontán, minden előzmény nélkül, hogy kérdezheti meg az atya, hogy mikor éltem utoljára szexuális életet? Szerintem ilyet nem kérdezhet. Mi a véleményetek erről? Szabad ilyet?
2012. jún. 26. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bármit megkérdezhet,ami bűn. Igaz,hogy ezt neked kellett volna bevallanod gyónás közben.
2012. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de a párommal a szexuális élet az bűn??? Nem mintha 66 évesen már bármit is kezdenénk egymással..... Nem hinném, hogy a házasélet bűnnek számít egy házaspárnál. Nem ez a természetes?
2012. jún. 26. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nincs joga ilyet kérdezni, te pedig nem vagy köteles válaszolni. Ez felháborító! Nem tartozik rá! Ha paráználkodtál volna, az más, de azt sem lennél köteles részletezni!
2012. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Nem mintha 66 évesen már bármit is kezdenénk egymással....."

66 évesen még bőven lehet nagyokat hancúrozni!

2012. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Éppen kérdezhet ha akar, de mért kérdezne? Őt nem a magánéleted érdekli, hanem hogy milyen bűnöket tettél.
2012. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát éppen ezért furcsa. Csak úgy a semmiből.... egyszer csak megkérdezi.... egyáltalán nem értettem, hogy miért kérdez ilyet.
2012. jún. 26. 19:52
 7/14 Ozmium42 ***** válasza:
Nekem az is új, hogy egyáltalán kérdez. Nekem sosem kérdeztek még bele.
2012. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdezni szerintem kérdezhet bármit, de ebben az esetben diszkrétebbnek kellett volna lennie. Meg kellett volna mondania hogy miért kérdezi, illetve hozzá kellett volna tennie hogy ha zavar a kérdés akkor nem vagy köteles válaszolni.

Abban biztos vagyok hogy nem vagy köteles válaszolni.

Kérdezz vissza legközelebb hogy ezt egyáltalán miért kérdezte, mi köze ennek a gyónáshoz?

2012. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kedves hölgyem! Az emberi lelket tanulmányozva én arra következtetek, hogy az atya a saját testiségével harcol, azért tette fel a kérdést, mert vagy szabad akar lenni a testi vágytól, és a végét igyekszik nagyjából datálni, vagy vívódik, hogy milyen korban hagyhatná még el a hivatását, hogy szexuálisan aktív lehessen, de ez a kevésbé valószínű. Ne tessék aggódni, az atya önmagával harcol.
2012. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az atya perverz, idősebb hölgyekre gerjed. nem hallott Ön véletlenül fitymacsattogást a gyónása közben? Nem lennék meglepve.
2012. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!