Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találhatnék gyülekezetet?

Hogyan találhatnék gyülekezetet?

Figyelt kérdés

Fundamentalista kereszténynek vallom magam. Sokféle felekezet és gyülekezet van a városban ahol élek, de egyikkel sem értek teljesen egyet. Nem akarok képmutatóan bólogatni a gyülekezetben a különböző tanításokkal kapcsolatban amikkel nem értek egyet. Ha viszont állandóan hangoztatnám, hogy szerintem ez hamis tanítás, vagy nem biblikus, akkor szerintem elég hamar kinéznének a gyülekezetből.


Nem akarok órákat utazgatni sem egy gyülekezet kedvéért az Istennek "szentelt" napomon.


Hogyan találhatnék hasonló gondolkodású embereket mint én? Akiknek a Biblia az alap, Isten igéje a lámpás, és Krisztus az ige, mely testté lett. Krisztus az egyedüli út, az igazság, és az élet. Sajnos a környezetemben a (városban) nem találkoztam ilyen gondolkodású emberekkel.

Legalábbis tudtommal nincsenek. Hogy találhatnék hasonló gondolkodású embereket? Jó lenne megtért, és nem kompromisszumokat kötött emberekkel beszélgetni.


Előre is köszönöm a kötekedés mentes, segítőkész és érdemi válaszokat!


2012. júl. 7. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha leírnád, hogy milyen egyházak vannak a városodban, könnyebb lenne segíteni. Személy szerint én is olyan gondolkodású vagyok, mint te. Hogy melyik egyházhoz tartozok, az maradjon titok, de a gondolkodásomhoz a legközelebb egyházat választottam. Itt is vannak tévtanítások, én kitartok a Biblia szava mellett, ha kell, ezt ennek hangot is adok.

2012. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
20%

Ti ketten!

Menjetek el a Hit Gyülekezetébe és ne foglalkozzatok azzal, akik utánam írnak ellentétesen. Ha Istent keresitek, nem találtok jobb helyet. Meglátjátok így van.

2012. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha van Tetvér Gyülekezet,vagy Babtista ,e kettö közük válassz.
2012. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem fogsz olyan közösséget találni, amelynek tanításaival MINDENBEN egyetértesz. Még embert sem nagyon...

Igazából az alapokban és a fő irányvonalakban fontos az egyetértés, de apró-cseprő dolgokban nem.

Amiket leírtál, azok nagyon alapkövetelmények; el nem tudom képzelni, hogy nincs olyan közösség a lakóhelyeden, ami ezeknek megfelel.

De ha ott valóban nincs, viszont a közelben van, akkor ne legyél ilyen kényelmes, mert megéri az utazgatás.

2012. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd a Bibliát! ...ha elfogadod, hogy Isten szava, akkor megmutatja Neked a gyülekezetet is.

El kell döntened kinek HISZEL Istennek, vagy az embereknek. A tíz parancsolat már megmondja!

2012. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos nem vittek közelebb a megoldáshoz. :(


Nem azt kérdeztem, hogy melyik gyülekezetbe menjek, hanem hogyan találhatnék olyan embereket akik Krisztust akarják követni, és nem tudják elfogadni a különböző egyházak dogmáit!?


Nem akartam személyeskedni, és pocskondiázni a különböző egyházakat, de mivel kérdeztétek és ajánlgattátok, illetve számon kértétek azt, hogy ez és ez miért nem felel meg. Évek óta tanulmányozom a különböző egyházak tanításait, összevetem a Bibliával. Az elején nagy az öröm, hogy húúú ez jó, ez is , aztán meg jön a pofára esés, a tévtanitásaikkal, a dogmáikkal, és a saját maguk felmagasztalásaikkal.


Katolikus: ha a pápa elfogadja az evolúció elméletet akkor az tuti, hogy úgy van, és nekünk is el kell fogadni.

Mária kultusz, és bálványaik... Vasárnap, holott a Bibliában sehol nem említik, hogy vasárnap kellene gyülekezni...


Jehova tanúi: Jehova név használata, bár még ők maguk sem tudják megmagyarázni. Ma olvastam egy érdekes kommentet egy tanútól, azt írja, hogy ők nem mondják, hogy a Jehova név a helyes, de ők így használják mert szerintük a magyar nyelvben ez használatos, és minden tanú így használja, akkor ez a jó, de ne kössön ebbe bele senki. A házról házra járás, holott Krisztus azt mondta, hogy " ne járjatok házról házra"(!).


Hit gyülekezet: a nyelveken szólás a lényeg...


Adventisták: "kötelező" a vegetarianizmus, és a szolgálataik amik számomra nem szolgálat.



Ha "az alapokban és a fő irányvonalakban fontos az egyetértés, de apró-cseprő dolgokban nem" akkor ilyen felfogás szerint akármelyik egyház gyülekezetébe mehetnék, amelyik magát kereszténynek vallja. Mindegyik elvileg hittel vallja meg Krisztust, és azt tartja magáról, hogy az egyedüli igaz egyház.


Ha itt nem találok ilyen gyülekezetet, embereket, akkor egy másik faluban, városban hogyan találhatnék ilyen embereket? Ahol nem ismerek senkit?


Elnézést, ha valakit megsértettem, nem ez volt a célom!


Én úgy gondolom, hogy a Lélek ami elvezet az igazságra, nem az emberek előadásai. Amilyen gyülekezet előadásán voltam eddig ott, csak egy színpadi előadást láttam sajnos.


Ha valakinek van valami kézzel fogható ötlete, és közelebb visz a megoldáshoz, azt szívesen veszem. Én csak megtért keresztényekkel szeretnék beszélgetni, akik Úgy néznek fel Krisztusra mint ahogy Mózes és az ő népe (már aki) a rézkígyóra.


5/5-ös válaszoló! Tanulmányozom a Bibliát, elfogadom, hogy Isten igéje! Szerinted akkor eddig miért nem mutatta meg a gyülekezetet amelybe kéne járnom? Vagy azért nem mert itt nincs olyan?

2012. júl. 8. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne menj sehova,hanem hívd meg a Krisztusban hívő barátaidat hozzád a lakásodra ,és olvassátok a Bibliát,beszélgessetek ,imátkozzatok.Mert ahol ketten hárman össze jönnek az Én nevemben,ott leszek közöttük,mondta,Jézus.

Gabóca.

2012. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan lenullázhattok ismét, nem zavar; úgyhogy megismétlem: NINCS olyan gyülekezet, ahol MINDIG MINDENKI MINDENBEN egyetért, és NINCS két ilyen ember sem. Mondom ezt több éve megtért, újjászületett hívőként; és úgy, hogy több közösséget is elég jól ismerek (hallgattam tanításokat, olvastam szakirodalmat és honlapokat, voltam látogatóban, ismerek embereket legalább 10 különböző felekezetből...)

Ismerek nagylétszámú csoportokat, amelyekben evidens, hogy képtelenség is lenne 100 %-ban egyetérteni; és olyan pár fős minicsoportot is, akiknek az életét látva eleinte azt gondoltam, hogy EZ a kereszténység, de hamarosan kibuktak az _óriási_ problémák... Pedig valóban mindenki a Bibliára hivatkozik...


Személyek közötti ismeretség esetén is lehet, hogy már az első néhány találkozás alatt kiderül néhány lényeges különbség; de lehet, hogy csak évek múlva.

De szerintem ezt nem is kell erőltetni, nem vagyunk klónok vagy robotok.

Sajnálatos, amikor magukat kereszténynek mondó emberek a "saját képükre és hasonlatosságukra" akarják formálni a másikat ahelyett, hogy Jézusra mutatnának.


Ugyanez közösségi szinten: a törvénykezés a legrosszabb. Elvileg mindenkinek kötelező mindenben ugyanazt hinni, ugyanúgy viselkedni, öltözködni, gondolkodni; ez nagyon távol áll a Biblia szellemiségétől. És persze ez csak az elmélet, mert a gyakorlatban kivitelezhetetlen. Csak arra jó, hogy az emberek sunyi módon kibeszéljék egymást, vagy kifejezetten megpróbálják leuralni és manipulálni a másikat stb. Tehát nem pozitív, nem jó példa.


El kell fogadni, hogy különbözőek vagyunk, nem kell piszlicsáré dolgokon fennakadni.

2012. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!

7-es! Köszönöm a felvetésed! Ha lennének ilyen barátaim, ismerőseim, rokonaim, akkor bizonyára így gyülekeznénk. De mivel nincsenek, ezért merült fel ez a kérdés is.


Berta!


Az általam felsorolt számomra problémának vélt dolgok közül te melyiket tartod "piszlicsárénak"?

2012. júl. 8. 18:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik nem fogjuk megtudni, hogy Berta melyik nem biblikus dolgot tartja "piszlicsárénak". Bár azért érdekelt volna, hiszen igencsak hangot szokott adni annak ha valamivel nem ért egyet, (pl. a Jt-val is igen csak komoly ellen véleményen van), de azért más véleménye annyira nem fontos ezek szerint, mert azok csak "piszlicsáré" dolgok.


Jó lenne még valami érdemi ötlet, vagy vélemény...

2012. júl. 9. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!