Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos emberek csak...

A vallásos emberek csak házasság után szexelnek?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos ez?
2012. júl. 9. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves 10 #!

Igen, vannak, akik így gondolkoznak, és a szerelem és szeretkezés helyett csupán a szexet képesek meglátni. De vannak olyanok is, akik rájöttek a szerelem és a szeretkezés lényegére! Ez érettség kérdése is. Például az egyik osztálytársam (fiú) már elég sok csajjal kipróbálta, de már ő is rájött, hogy a szeretkezés az nem csupán szex, hanem sokkal de sokkal több annál, és így kitart most már az egyetlen párja mellett. A fanatikusan vallásosak pedig eltúlozzák ezt a dolgot. Jaj, ez a hatalmi harc a fanatikusok és a világiak között sosem fog véget érni? nem veszik észre, hogy mind egyet keresünk: bizonyosságot!

2012. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 11.válaszoló

"vannak, akik így gondolkoznak, és a szerelem és szeretkezés helyett csupán a szexet képesek meglátni."


Nagyon jó ez a mondatod!!! engem irritál a szex szó! Ez egy érzelem nélküli utálatos cselekedet.

Én egy házasságban a szeretkezést szó tudom elfogadni.

2012. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#4

Miért ne házasodjon? Nem ez következik abból, amit mondtam. Csak mivel már másban nem is tudsz gondolkodni, csak abban, hogy az állambácsi mondja ki, hogy kik a házasok, hogy csak azok akiket Ő összead, mint nagytesó és ennek biztosít mindenféle jogi keretet, ezért szerinted az már nem házasság, ha csak két ember eldönti Isten előtt, és mondjuk a családnak is kinyilvánítja. Pedig az ugyanolyan érvényes, ha komolyan gondolják. A különbség a fejekben van, amit beléd neveltek, hogy más nem házasság, csak amit az állam biztosít. Itt a bibi.

2012. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Nekem teljesen mindegy mit nevezel házasságnak. Attól, hogy két ember összeházasodik nem fogják jobban szeretni, vagy tisztelni egymást.

A polgári házasság lényege az, hogy hivatalosan is elismerjék a kapcsolatot és részesedjnek az ebből következő előnyökből.

2012. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!