Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora véteknek számít ez a...

Mekkora véteknek számít ez a magánéletben, illetve katolikus hitben?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éve, még mikor fiatal voltam, 12-14 év közt lehettem. Nem voltak otthon a nagyszülők és megkértem egy bár szellemi sérült személyt, hogy fogja meg. Nem kényszerítettem rá, tehát nem erőszakoskodtam. Kíváncsi voltam rá, milyen ha más fogja, semmi mást nem akartam, mai napig szégyellem magam ez miatt, nem tudom mért kellett ezt csinálnom, de bánom.

Ma jutott eszembe az eset óta, tűnődtem rajta, hogy mekkora mértékű káromlást vétettem!? Átnéztem a tízparancsolatot és a parázdálkodásba sorolható(milyen mértékű?), felebarátod házastársát ne kívánd, vagyis IX. pontba sem fér bele véleményem szerint ez az eset.

Így utólag arra gondolok, hogy akkor volt a hormonváltozás, ami lehet egyfajta túlzást, ingert képzett.

Legtöbb este szoktam imádkozni, ha már a vallás szóba jött, még valamivel feljebb.


Veletek történt már valami hasonló? Mit gondoltok mekkora vétek ez? Hívőként (katolikus)? Eddigi életem során vétetettem bűnöket, de az többnyire apróbb volt, ezt találtam nagyobbnak még gyerekként amit tettem..


2012. júl. 11. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A bűn az az Istentől való távoli állapot. A vétek, minden, amit ebben az állapotban teszel. Általában nem tesznek különbséget, mindent bűnnek mondanak. Ha csak egyetlen vétket is elkövetsz, méltó vagy a kárhozatra. Mivel olyan ember nincs, aki ne vétkezne, senki sem tud üdvözülni a saját erejéből. Mindannyian Jézus Krisztus megváltására vagyunk utalva, rá vagyunk szorulva. Ha te Uradnak vallod Jézus Krisztust az életedben, akkor imádkozzál hozzá, és valld meg neki a vétkeidet. Ehhez nem kell elmenned templomba, otthon, este, amikor egyedül vagy, megvallod Istennek, hogy mit tettél, mondd meg, hogy megbántad, és kérjed erre a bocsánatát. Ha ezt őszintén megteszed, akkor Isten megbocsátja, és a tenger mélyére veti, úgy lesz, mintha sosem követted volna el. Mindezeket pedig köszönd meg Jézus Krisztusnak, hogy meghalt azért, hogy vétkeid, bűnöd meg legyen bocsátva.


Nincs kis bűn (vétek) vagy nagy bűn. Mindent meg kell vallanod Jézusnak. (Nem valamiféle gyóntatónak, hanem Istennek)

2012. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még ezt nem említettem Istennek az esti imádkozások során, el is telt jó párév azóta.

Úgy szoktam cselekedni, hogy imádkozok, majd a Mi Atyánk után elmondom ezeket meg segítséget kérek (pl.: szülők legyenek egészségben, stb).

2012. júl. 11. 15:08
 3/18 A kérdező kommentje:
Megbántam ezt a tettet, sajnos visszacsinálni már nem lehet a dolgot. Remélem megbocsátja ezt a mértékű dolgot a jó Isten.
2012. júl. 11. 15:13
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Menj el gyónni és el van intézve.
2012. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt mondták elég ha ima során bűnbocsánatért esedezek.

Pap ha rákérdezne mi történt, akkor elég érdekes lenne elmesélni.

2012. júl. 11. 15:37
 6/18 A kérdező kommentje:

Mindig misén áldozok többnyire, ritkán van amikor kihagyom, ez mekkora vétek?

Úgy érzem, "nem nagy probléma" ez, ami régebb történt, mert éretlen voltam. Bánom ezt a tettet elég rendesen.

Egyébként ha ima végén megkérem Istent, hogy bocsássa meg bűneimet, melyet szóval, gondolattal és cselekedettel vétettem. Azóta eltelt már 4-5 év körülbelül. Mindig azóta is többnyire így imátkoztam. Vajon elegendő ez?

2012. júl. 11. 15:43
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező.

Az amit elkövettél, szerinted ki ellen követted el?

A válasz a teremtő ellen. Igy neki kell elmondanod, és kérni a megbocsátást, és utána már ne foglalkozz a témával, mert a teremtő értékeli az őszinte szívvel bánó "bűnös" hozzá állását.

(egy nem katolikus)


(Filippi 4:5-7) . . .. 6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; 7 és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.

(Zsoltárok 51:17) 17 Az Isten előtti áldozatok: a megtört szellem; A megtört, összetört szívet, ó, Isten, nem veted te meg.

2012. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Írod, hogy megbántad. Ez jó dolog, mert akkor tisztában vagy vele, hogy rosszat tettél.

Igen, bűnnek számít, amit tettél, mert visszaéltél a helyzeteddel, más emberek mentális alulmaradottságával.

Nem csak keresztényi szempontból rossz az, amit tettél, hanem alapvetően az emberi méltóság ellen vétettél.

Ha jót tesz a lelkiismeretednek, akkor menj el gyónni. (nem kell ám kivesézni, hogy mit tettél, csak úgy nagy vonalakban. A papot-elvileg- nem a sztori szaftos kielemzése érdekli, hanem a megbánásod, és a bocsánatkérésed)

2012. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Gyónd meg ! Szerintem nagy kő fog leesni a szívedről lehet , hogy rossz a pap , de azért mégis csak feloldoz . A gyónásnak nem csak az az értelme hogy többé már nem vagy bűnös , hanem ez egy fajta lelki könyvelés lehet számodra és feltödés . Ha ima közben megbeszéled a napodat Istennel az nagyon jó , de ezt akár egy számodra szimpatikus pappal is megtehted .
2012. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Helytelen volt, amit tettél. De eme bűnöd már meg lett bocsátva:)

Többet ne csinálj ilyet, ha lehet:P

És kerüld a többi bűnt is!

Isten szeret és tudja, hogy tényleg megbántad bűnöd.

2012. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!