Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan vélekedik az...

Isten hogyan vélekedik az olyan emberről akinek esélye sem volt megismerni a vallást, hogy ítélkezik felette, ha eljön az idő?

Figyelt kérdés

például a gyerek gazdag családban nő fel, mindenhol az üzlet, és az élvezetek állnak, a racionális gondolkodásé a főszerep..persze az évek alatt nyilván kerül olyan szituációba amikor Istenről, a kereszténységről hall történeteket, tanításokat. de nyilván mivel csak pár alkalom az egész ezért nem fordul meg a fejében, hogy ő is vallásos legyen


persze a szabad akarat miatt foghatjuk arra, hogy az ő döntése, de gyakorlatilag egy ilyen emberből semmi esély, hogy vallásos ember legyen mint egy olyanból aki átlagos életet él, mindennap reggel kel és megy be dolgozni/iskolába


mit gondoltok erről?



2012. júl. 18. 12:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az agyunkban végtelen gondolatok történnek és játszódnak le.Ezért Jézus is belefér.Ha gondolataidat Jézus Krisztusra szánod már vele vagy.

De biztosan tudom hogy időt is tudsz szakítani ha akarsz...

2012. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Eddig csak egy Jehova Tanúja adott bibliai választ a kérdésre (lsandor). Az emberek sokféle egyéni spekulációban hisznek, de viszonylag kevesen tudják, hogy erre a kérdésre is megvan a bibliai válasz, feltárta ezt nekünk Isten.
2012. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat vártam azt az idézetet amit most ide leírok, mivel nem találtam eddig.

Pál apostol levele a Rómaiakhoz 2 rész 12-16.

"Mert akik törvény nélkül vétkeznek, törvény nélkül vesznek is el, és akik törvény alatt vétkeznek, a törvény által ítéltetnek meg.

Mert nem azok igazak Isten előtt akik a törvényt hallgatják, ha nem azok fognak megigazulni akik a törvényt betöltik.

Mert mikor a pogányok, kiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén önmaguknak törvényük.

Mint akik megmutatják hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.

Azon a napon melyen Isten megítéli az emberek titkait az evangélium által."

Ennél világosabban saját hétköznapi nyelven sem lehetne elmagyarázni.

2012. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!