Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud-e valaki az Isten jó...

Tél kérdése:

Tud-e valaki az Isten jó cselekedetére példát vagy eset említeni jelen korunkban?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért szerintem Isten sem csak ölbetett kézzel ül, és vár, hogy rátaláljanak, szerintem sokkal inkább Isten talál meg bennünket, csak türelmesnek kell lenni. A mi feladatunk az, hogy nyissuk ki a szívünket felé, és embertársaink felé is. A próbák és nehézségek valóban azért vannak, hogy az embert még erősebbé tegyék, hidd el egyszer a nehézségeknek is vége lesz.
2012. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem Ha eddig nem talált meg Akkor megette a fene az ilyen Istent!
2012. júl. 25. 19:00
 13/14 anonim ***** válasza:

Könnyű Istenre kenni a felelősséget a saját életedért....főleg, hogy akkor gondolkodunk ilyesmiről amikor mi magunk rossz helyzetben vagyunk. Akkor is ezen gondolkodsz,amikor a felebarátod megy át sötét időszakon?


Nos hadd hívjam fel a figyelmedet, hogy mi történt Isten egyszülött fiával, Jézussal amikor a földön élt. Egy jászolban született, szegény volt, ártatlanul üldözték, megkínozták és keresztre feszítették. Ez volt Jézus. Most mondd, te tényleg azt hiszed, hogy egy hívőnek itt sétagalopp lesz az élete?


Először is: hagyd abba a nyavalygást és a vádaskodást. Másodszor: vállalj felelősséget az életedért és a tetteidért. Harmadszor: fogadd el amint nem lehet változtatni viszont küzdj meg azért amin lehet. Negyedszer: könyvajánlat: Yehuda Berg: A kabbala és a szenvedés.


További szép napot

2012. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 világvége1 ***** válasza:
Nekem szokott segíteni, sőt csodát is tesz velem.
2020. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!