Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarnak az emberek a...

Miért akarnak az emberek a mennyországba kerülni? Tényleg belegondoltak hogy örökké akarnak élni?

Figyelt kérdés

Én még nem tudom hiszek e benne vagy sem, de mikor hallottam róla megijedtem, mi van ha mégis igaz..

és ha nem hiszek benne akkor mi lesz velem???Hová kerülök?


2009. júl. 18. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

hihetsz még a reinkarnációban.

vagy abban, hogy addig mindenképp a földn maradsz és új meg új életeket élsz végig, amíg be nem teljesíted a sorsod..a neked szánt feladatot. ebben kik is hisznek? ez aszem a akrmás dologhoz tartozik.

de ki is találhat bárki vmi újat.

pl én most per pillanat azt hiszem, hogy ha meghaltam, akkor utána ellátogathatok távoli univerzumokba. ez szimpi neked is, ugye? higgyünk ebben! :)

2009. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Hiszi a franc!
2009. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem hit kérdése. Gondolod, aki a reinkarnációban hisz, az reinkarnálódik, aki meg a mennyországban az oda kerül, aki meg semmiben az csak úgy megsemmisül?

Valami van, az fog történni.

A mennyország ellentéte pedig a pokol, kárhozat.

2009. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Én nem szeretnék a mennyországba kerülni, a haverok a pokolban várnak majd, ezt már megbeszéltük, és csapunk majd jó kis bulikat! :) De félretéve a tréfát: van, aki hisz benne, hogy létezik mennyország meg pokol, meg reinkarnáció. Ha nekik úgy könnyebb, akkor higgyék nyugodtan. De még senki nem mondta el tulajdonképpen, hogy léteznek-e egyáltalán ezek a dolgok, és hogy milyenek is valójában. Az embereknek szükségük van rá, hogy higgyenek valamiben, ki ebben, ki abban. Hogy hová fogsz kerülni, szerintem attól függ, hogy melyikben hiszel. Egy biztos, az emberek meghalnak, és eltemetik őket. Hogy a lelkükkel (ha van ilyen egyáltalán) mi lesz, senki nem tudja, szerintem mindenki oda kerül, ahová elhiszi, és aminek a tudata megkönnyíti számára a végső pillanatot.
2009. júl. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

A mennyország nem hely,hanem állapot

Ott nincs idő. "Csak ÖRÖKKÉVALÓSÁG!

2009. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
HA nem a mennyországba kerülsz a pokolba és ott is örökkévalóság van csak ott nem lesz valami jó dolgod mert örökkön örökké égni fogsz a pokol tüzébe és minden féle rossz dolgok fognak még eközbe történni
2009. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Ja és azért akarnak a mennyországba kerülni mert ott örökkön örökké boldogságban fognak élni

előző voltam

2009. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Kik támadnak fel?

Jézus azt mondta, hogy „eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek” (János 5:28, 29). Ígéretének megfelelően azok, akik az emléksírokban, azaz Isten emlékezetében vannak, feltámadnak majd. A kérdés csak az, hogy az összes eddig elhunyt személy közül kik vannak Isten emlékezetében, akikre feltámadás vár.

A Bibliában a hébereknek írt levél 11. fejezete név szerint felsorol olyan férfiakat és nőket, akik hűségesen szolgálták Istent. Ők a feltámadók között lesznek Isten azon hűséges szolgáival együtt, akik az utóbbi években haltak meg. És mi lesz azokkal az emberekkel, akik nem feleltek meg Isten igazságos irányadó mértékeinek, mivel talán nem volt ismeretük? Ők is Isten emlékezetében vannak? Sokan közülük igen, hiszen a Bibliában ez az ígéret olvasható: „lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak” (Cselekedetek 24:15).

De nem mindenki fog feltámadni az eddig élt emberek közül. „Ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, hanem valami félelmetes ítéletvárás” — jelenti ki a Biblia (Héberek 10:26, 27). Némelyek megbocsáthatatlan bűnöket követtek el. Ők nem a hádeszben (az emberiség közös sírjában) vannak, hanem a gyehennában, az örök pusztulás jelképes helyén (Máté 23:33). Nekünk azonban nem szabad találgatnunk, hogy valaki feltámad-e vagy sem. Az ítélet Istené. Ő tudja, ki van a hádeszben, és ki a gyehennában. A mi dolgunk az, hogy Isten akarata szerint éljük az életünket.

Kik támadnak fel égi életre?

Jézus Krisztus feltámadása volt a legkülönlegesebb. ’Halálra juttatták a testben, de megeleveníttetett a szellemben’ (1Péter 3:18). Ilyesmiben korábban egyetlen embernek sem volt része. Maga Jézus mondta, hogy „e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia” ( János 3:13). Igen, az Emberfia támadt fel elsőként mint szellemszemély (Cselekedetek 26:23). Őt másoknak is követniük kellett. A Szentírásból megtudjuk, hogy „ki-ki a maga rendjében: Krisztus a zsenge, ezt követően azok, akik a Krisztuséi, a jelenléte idején” (1Korintusz 15:23).

Egy kis csoport — „azok, akik a Krisztuséi” — égi életre támad fel, mégpedig különleges céllal (Róma 6:5). „Királyokként fognak uralkodni a föld felett” Krisztussal (Jelenések 5:9, 10). Ezenkívül papokként is szolgálnak majd, mivel részük lesz abban, hogy megszüntessék a bűn hatásait, melyet az emberiség az első embertől, Ádámtól örökölt (Róma 5:12). Azok, akik majd Krisztussal uralkodnak mint királyok és papok, 144 000-en vannak (Jelenések 14:1, 3). Milyen testet kapnak a feltámadásukkor? ’Szellemi testet’ — tudjuk meg a Bibliából. Ez teszi lehetővé, hogy az égben éljenek (1Korintusz 15:35, 38, 42–45).

Mikor megy végbe ez a feltámadás? ’Krisztus jelenléte idején’ — adja meg a választ az 1Korintusz 15:23. Az 1914 óta zajló világesemények félreérthetetlenül bizonyítják, hogy Krisztus jelenléte és ’a világrendszer befejezése’ abban az évben kezdődött (Máté 24:3–7). Ezért úgy következtethetünk, hogy a hűséges keresztények feltámadása az égbe már megkezdődött, csak persze mi nem látjuk. Ez azt jelenti, hogy az apostolok és a többi korai keresztény már feltámadt égi életre. És mi lesz azokkal a keresztényekkel, akik még élnek, és az a biztos reménységük van Istentől, hogy Krisztussal fognak uralkodni az égben? Haláluk után nyomban, „egy szempillantás alatt” feltámadnak (1Korintusz 15:52). Mivel ennek a kis létszámú, 144 000 fős csoportnak a feltámadása megelőzi azokét a tömegekét, akik a földön fognak élni, ’koraibb feltámadásnak’ és ’első feltámadásnak’ nevezik (Filippi 3:11; Jelenések 20:6).

Kik támadnak fel földi életre?

Az Írások szerint a halottak túlnyomó többsége földi életre lesz feltámasztva (Zsoltárok 37:29; Máté 6:10). János apostol így számolt be lenyűgöző látomásáról, melyben a feltámadókat látta: „a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a hádesz is kiadta a benne levő halottakat, és megítélték őket egyénenként a tetteik szerint. A halált és a hádeszt pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava” ( Jelenések 20:11–14). Akik a hádeszben, vagyis a seolban — az emberiség közös sírjában — vannak, azokat Isten az emlékezetében őrzi. Mindegyikük megszabadul a halál fogságából (Zsoltárok 16:10; Cselekedetek 2:31). És ki-ki aszerint lesz megítélve, hogy mit tesz a feltámadása után. Mi történik ezután a halállal és a hádesszel? „ A tűz tavába” vetik őket. Ez azt jelenti, hogy az Ádámtól örökölt halál soha többé nem sújtja az embereket.

Gondolj csak arra, hogy milyen ragyogó reménységet ad a feltámadás ígérete azoknak, akik elveszítették valamelyik szeretett hozzátartozójukat! Milyen boldog lehetett a naini özvegyasszony, amikor Jézus feltámasztotta az egyetlen fiát! (Lukács 7:11–17). Azokról a szülőkről pedig, akiknek Jézus életre keltette a 12 éves lányát, ezt olvashatjuk a Bibliában: „rögtön magukon kívül voltak a nagy elragadtatástól” (Márk 5:21–24, 35–42; Lukács 8:40–42, 49–56). Isten megígért új világában mindenkinek nagy öröm lesz újra látni a szeretteit.

Hogyan hathat ránk az, hogy ismerjük az igazságot a feltámadásról? „ A legtöbb ember fél a haláltól, és igyekszik nem gondolni rá” — mondja egy enciklopédia (The World Book Encyclopedia). Vajon miért? Azért, mert az emberek többségének rejtély a halál, ismeretlen valami, amitől tartanak. A halottak állapotával kapcsolatos igazság ismerete és a feltámadás reménysége bátorságot önthet belénk, amikor szembe kell néznünk az ’utolsó ellenséggel, a halállal’ (1Korintusz 15:26). Azonfelül ez az ismeret elviselhetőbbé teszi a fájdalmunkat, amikor meghal egy kedves barátunk vagy egy rokonunk.

Mikor kezdődik el a földi feltámadás? A földet ma erőszak, viszálykodás, vérontás és szennyezés borítja. Ha a halottak ilyen földre térnének vissza, nem sokáig tudnának örülni az életnek. Ámde a Teremtő megígérte, hogy hamarosan véget vet a jelenlegi, Sátán uralta világnak (Példabeszédek 2:21, 22; Dániel 2:44; 1János 5:19). Isten földre vonatkozó szándéka nemsokára megvalósul. Az Isten által létrehozott, békés új világban milliárdok, akik most halálalvásban vannak, újra élni fognak.

2009. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Már több helyen is olvastam,hogy először mindenki oda kerül,amiben életében hitt.Egy ilyen átmeneti szakasz után pedig mindenki ugyanoda.Én nem hiszek a túlvilágban,az átmenet számomra unalmas lesz. :)
2009. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Én pl. a reinkarnácioban hiszek...pedig katolikus vagyok :-) Én nem hiszem , hogy ha majd egyszer meghalok, felszállok a mennybe aztán egy bárányfelhőn fogok üldögélni örökké ... valljuk be egy kicsit unalmas lenne a dolog :-)... egyszer még régen láttam valami műsort a tv-ben, hogy mindenki kb. 4-5 éves koráig emlékszik előző életére aztán elfelejtődik a dolog....Lehet benn valami....mások azt állítják hogy ha meghalunk találkozunk nagyszüleinkkel, szüleinkkel, állatainkkal.....hm..egy csöppet telített lehet az a menyország nem? :-) mindegy mindenki higgyen amiben akar, én is hiszek a reinkarnációban :-) majd meglátjuk egyszer :-) aztán ha tényleg létezik menyország remélem beengednek ezek után...vagy Szent Péter elküld a pokolba :-)
2009. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!