Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van remény, ha...

Szerintetek van remény, ha sem a pokolba sem a mennyországba nem szeretnék kerülni, se pedig újjászületni? Ha megkérem Istent, hogy semmisítsen meg megteszi vajon?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén vallásos ember vagyok, de előfordul, hogy neheztelek Istenre, amiért megteremtett. Szenvedhetek itt a Földön kitudja meddig és miért, kinyírni se tudom magam, mert akkor mit szólnának a szeretteim. Jónak lenni nehezemre esik, rossz se szeretek lenni, nem szeretek szeretni, olyan manipulációnak tűnik nekem ez a szeretetesdi, de szeretet nélkül is rossz élni. Isten amikor megszülettem adott nekem sok szeretetet, mint a kutyának csontot, aztán elvette tőlem 8 éves koromban amikor meghalt anyám, apám meg megbolondult. Ösztönösen ki voltam éhezve a szeretetre, mint valami drogra, huszonévesen sikerült is kapnom belőle, egy barátnő formájában, olyan voltam ennyi idő után mint egy drogos aki megkapja az adagját, kábult és lelkesedő voltam, aztán miután megkaptam elkezdett múlni a varázsa. Úgy éreztem, hogy köszönöm láttam ezt is érdekes volt jó volt szép volt, de nem akarok örökké így maradni. Szóval szerintem én egyszerűen csak megsemmisülni szeretnék. Nyom nélkül. Lehetne ilyet, hamár egyszer Isten mindenható?
2010. júl. 16. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

sajnos ez csak halálod után fog kiderülni.


ha újjászületsz, akkor úgysem fogsz emlékezni az előző életedre, maximum hipnózissal lehet előhozni,de csak nagyon ritka esetekben.

2010. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd megkérdezed tőle, ha eljön az ideje. Egyébként pedig a mennyország az a hely, ahol elvileg mindenki boldog lesz örökké, szóval nem hinném, hogy bármi kifogásod lesz elene, ha majd ott leszel.
2010. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az összes lélek Isten szervesrésze. Nem semmisít meg, az önmagának egy része. Neked nem a lelkeddel van baj. A lélekkel nem lehet baj, csak a körülötte lévő szennyeződéssel. Ez több típusú lehet. A szeretetet a lelked tározza azt nem kell senkitől sem várni.

A szeretet maga az Isten.

Nem a szüleink, a szerelmünk, a gyerekünk tudja azt a minőségűt megadni, amelytől valóban boldogok lehetünk.

Az csak rajtunk múlik.

Ha hittel élsz az megrendülhet, ha tudod Istent akkor kiegyensúlyozódsz.

Minden jót

2010. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
20:21 Köszönöm a választ, de ez nem túl meggyőző. Akkor ezek szerint a Sátán és a bukott angyalok is az Isten szerves része, akik örökre a szereteten kívül léteznek? Nekem nem túl csábító az a lehetőség, hogy aki látatlanul (mert valójában nincs ember aki tisztán átlát mindent) behódol Istennek az kiegyensúlyozott és boldog lesz. Félelemből elszegődsz valami ismeretlen hatalmas szolgájának? Azért, hogy nyugodt és boldog legyél. Én ebből nem kérek.
2010. júl. 16. 21:06
 5/20 anonim ***** válasza:

A legnagyobb bűntetés mikor már nem emklékszel Istenre.

A hazádra.

Minden tőle származik...ha nem akarsz "bukottangyal" lenni akkor nem kell azerint cselekedned.

Kérdés magadat akarod-e szolgálni, avagy a hazádat?

És, hogy a SZOLGÁLAT az ezesetben nemigen azonos a földi szolgálat szóval.

Remélem azért jobban leszel.

2010. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tisztelem aki képes önfeláldozó lenni és a hazát szolgálni, és van benne erő. Szép dolog, Istennek is biztos tettszik miközben nézi a mennyből az erőlködésünket, de én nem akarok tovább erőlködni, szenvedni. Semmi szeretnék lenni, mért bűn ez, mért lehetetlen?
2010. júl. 16. 21:30
 7/20 A kérdező kommentje:
21:15 És nem akarok senkit szolgálni se magamat, mert én önző vagyok és tudom, hogy szenvedést hozok a világba ha magamnak keresek örömöt, se a hazámat, mert azt szenvedés szolgálni, mért kell szolgálni? Nem akarok én szolga lenni.
2010. júl. 16. 21:35
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen szolgálsz valakit - elkerülhetetlenül! Ha Istent, akkor neki szolgálsz, ha meg neki, akkor csak a másik oldalt támogatod.


Ha önző vagy, tanulj önzetlenséget! Ez sem veleszületett tulajdonságunk. Gyakorolni kell és megtapasztalni, hogy miért jobb adni, mint kapni - ahogy Jézus mondta. Ne félj, nem maradsz csóró, ha adsz magadból, ha valamely jó ügy érdekében szolgálsz másokat, mert sokkal bővebben kapsz vissza, mint hinnéd!


Ez alatt nem a naiv, kizsákmányolható viselkedést értem, hanem a bölcs és megfontolt, de adni is képes emberről beszélek.

A jelenlegi kedvetlen állapotod valószínűleg pont a negatív hozzáállásod miatt van. Az miatt, mert erénytelen elveket vallasz - ez lelki beteggé tesz, depressziós leszel stb...

Tanulság: ha csak magadnak élsz, még nem lesz neked jobb, nem leszel tőle boldogabb. Sőt!

2010. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szolgálsz valakit - elkerülhetetlenül! Ha Istent, akkor neki szolgálsz, ha meg nem neki, akkor csak a másik oldalt támogatod.


Így helyes, bocsi!

2010. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Értem.

Arra szerettem volna kilyukadni, hogy mikor érezzük a lelkünket akkor az a minden.

El tudunk vonatkoztatni a szennyes külvilágtól, de nem elszigetelődni.

A szolgálat az nem szolgasors.

Tehát én úgy gondolom, ha az önmegvalósításunkat szeretnénk elérni azt a célt szolgálnunk kell. Ezt úgy értem, hogy minden megteszel azért, hogy a lelkivilágod újra megtaláld. Ez nem az érzékeink kielégítése, csupán rájönni arra, hogy boldoggá teheted önmagad.

Igazad van én sem szeretnék szolgálni-EBBEN A VILÁGBAN SENKIT ÉS SEMMIT-

Nem vagyok vallásos nekem Isten a Minden, de nem vallás szempontjából.

Csak tudtam bennem (mármint a lelkem) és ez segített...ez a felismerés.

Talán értesz.

2010. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!