Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg szerető és...

Isten tényleg szerető és irgalmas?

Figyelt kérdés
Akko miért pusztítja el a saját teremtményeit? Például a bukott angyalokat akik nem álltak ki egy próbát és nem akartak szolgálni. Lehet hogyha már nem tudja őket kihasználni akkor eldobja őket mint egy használt zsebkendőt sőt meg is öli őket? Vagy az embereket a pokolban kínoztatja.

2012. aug. 5. 16:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Talán tényleg létezik az a bizonyos terv, de azt semmi nem zárja ki, hogy bizonyos pontokon ne egyezzen a teremtmények akaratával. Az bukottak nem tudták teljesíteni a célt, amire teremtettek - vagy éppen arra lettek teremtve, hogy elbukjanak, ezt sem tudja ember megválaszolni.

Az egyetlen, amit tudok, hogy mindenki megkapja, amire szüksége van, akkor is, ha az nem feltétlenül az, amit akar. Egyáltalán honnan tudná az ember, mire van szüksége? Az akarat rövid távon talán valóban az egyén érdekeit szolgálja, hosszabbon viszont nem feltétlenül.

2012. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti Isten: az ENLIL-ENKI (ÉA) istenpár.


Megtagadták őt a tűzhitűek és egy magányos istent tanítanak, aki mindenért csak dühöng, mert magányából fakadóan nyugalma nincs.


A Vízöntő kora: áldott kor.

Ki lesz a rendszer takarítva.


Én szóltam.

2012. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 dzson ***** válasza:

Nekem nem kell ostor és fenyegetés, mert én örömmel követem Krisztust. Miért? Mert nem lehet a szeretetet kikényszeríteni, hanem az ő szeretete vonz bennünket. Ő nem egy véreskezű hóhér, mint amit sokan képzelnek róla. Nincs abban igazságosság, nincs abban szeretet, aki előre megtervezi teremtményei örök kínzását. A bosszúálló isten csak a hamis keresztények bestiális képzeletében jött létre.


A legtöbb keresztény számára egy masszív tabu az örökké tartó pokol megkérdőjelezése. Meg vagyunk fenyegetve (pontosan az örök gyötrelemmel), nehogy merjünk logikusan gondolkodni. Ezek a fenyegetőzők süllyedtek legmélyebbre a tabu rabságában, egyben Isten jellemét - a legmegsemmisítőbb módon ássák alá az istenkeresők szemében.


Csakhogy Istent nem ilyennek mutatta be Krisztus, és az Ószövetségi szentírás sem. Az Újszövetségi iratokon belül a legtömörebben az 1 Kor 13 (A szeretet himnusza) mutatja be, milyen Isten. Egyértelművé válik ebből a szakaszból, hogy nincs senki olyan ember Krisztuson kívül - aki Isten földi megjelenése - aki teljesíteni tudná a szeretet minden feltételét. Ebből pedig az következik, hogy a Krisztushoz való szeretetkapcsolaton keresztül - igenis lehetséges a szeretet megélése. A többi szeretetnek nevezett viszony csupán a kellemest a hasznossal összekötő érdekkapcsolat. Olvassátok el, a netes keresőkkel is megtalálható.


A fenti kitérőt csak azért írtam, hogy érzékeltessem, mennyire tökéletes szeretet az, amellyel Isten rendelkezik. Ezzel éles ellentétben állna (Isten) minden olyan szándéka és gyakorlata, amely örök gyötrelmet okozhatna a bűnössé vált-, és gyakran céltévesztő embernek és a bukott angyaloknak.

2012. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Igen egy szerető Isten.
2017. jan. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nem kell isten akaratát keresni.
2019. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
A fizikai test élete véges (és vele pusztul a lélek is), de a szellem örök. Angyalok nem léteznek. Jók nem kerülnek a pokolba, a gonoszok pedig megérdemlik. Isten a jókat szereti és segíti. Megbocsátás nem létezik, mert megtérés sem – a gonoszok nem változnak meg.
2020. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!