Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg szerető és...

Isten tényleg szerető és irgalmas?

Figyelt kérdés
Akko miért pusztítja el a saját teremtményeit? Például a bukott angyalokat akik nem álltak ki egy próbát és nem akartak szolgálni. Lehet hogyha már nem tudja őket kihasználni akkor eldobja őket mint egy használt zsebkendőt sőt meg is öli őket? Vagy az embereket a pokolban kínoztatja.

2012. aug. 5. 16:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem magamra értettem hanem az angyalokra.
2012. aug. 5. 20:39
 12/26 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de többször elolvastam, de lehet hogy bennem van a hiba de nem értem?

KI dönt ki helyett, és miért kell a pokolba szenvedni, meg a pápát is ott látták, szörnyű kavarodás van a fejedben a félelemtől.


Már a Péter is meg Magam is több kérdésben megírtuk a biblia nézetét, azaz Isten gondolkodását a pokolról.


A pokol tanítása, nem bibliai, valamikor át vette a kereszténység jóval az apostolok halála után, de Jézus és az apostolok sem tanítottak ilyet.

Ezt Pláton Görög filozófus csempészte be a taniításba ami a Hinduktól ered.


Olvasd el ezeket a verseket:

(Róma 6:22, 23) . . .. 23 Mert a bűn zsoldja a halál. . .

(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

A halál, vagy is a nem létezés állapotába való vissza térés a büntetés a bűnért nem a tüzes kínzás.


Tegyél rendet a lelkedben és az elmédben, rendszeresen imádkozz, hogy megbékélj, mert valaki nagyon megbánthatott


A másik, kinek nem akarsz rabszolgája lenni, mert ez most sem világos előttem.

2012. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Isten senkit sem hagy szenvedni. Aki elfogadja az örök életet, az részesül benne, aki pedig nem az nem. Ennyire egyszerű. A Szentírás szerint valódi szabadságot csak Isten adhat. Az egyetlen életrend, ami az örök életet biztosítja az önzetlen szeretet. Az önző ember alkalmatlan az örök életre. A valódi szabadság csak önzetlenségből valósulhat meg.


Üdv. Péter

2012. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Lebannen ***** válasza:

Isten senkit sem pusztít el.Ez nem lehetséges.


Bhagavad Gítá:


(12)Nem volt olyan idő, amikor én nem léteztem, s öröktől fogva vagy te és ezek a királyok is. A jövőben nem fog megszűnni életünk – létünk végtelen.


(16)Az igazság látnokai arra a következtetésre jutottak, hogy a nem-létezőből nincsen állandóság, a létezőből pedig megszűnés. A látnokok erre mindkettő alapos tanulmányozásával jöttek rá.


(17)Tudd meg, hogy az, ami áthatja az egész testet, elpusztíthatatlan – ezért a lelket senki sem képes megsemmisíteni!


(19)Aki az élőlényt gyilkosnak vagy gyilkolhatónak hiszi, az nem érti igazi természetét. A tudással rendelkező tudja, hogy a lélek nem gyilkos és nem is gyilkolható.


(20)A lélek nem ismer sem születést, sem halált; ha már létezett, többé meg nem szűnhet; nem-született, örökkévaló, mindig-létező, halhatatlan és ősi, s ha a testet megölik is, ő meg nem ölhető.

2012. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Hát például azt írták hogy a Sátán, a követői és a hamis próféta a tüzes tóban fognak kínoztatni éjjel-nappal (én is bírnám ha nem így lenne de nem én találtam ki). Ezeket nagyon jól leírták mások itt a gyakorikerdesek.hu-n valamint egyéb keresztény oldalakon. Azt is mondták mások hogy pl az öngyilkosok is a pokolra kerülnek mert Isten az élet és az öngyilkosságukkal az életet, azaz Istent utasítják el.

Én csak annyit szerettem volna írni hogy ha Isten feltétlen engedelmességet vár el valakitől és azt hogy lemondjon a saját akaratáról és csak azt tegye amit Isten mond akkor nekem az annyira nem tetszene mert néha én is azt szeretném csinálni amit én akarok szabad akaratomból. De ez nem jelenti azt hogy nem lennék neki engedelmes mert nekem igenis nagyon fontos az Isten akarata.

És van a youtube-on egy video amiben egy nő azt állítja hogy visszatért a pokolból és látta otta II. János Pál pápát aki azért van ott mert állítólag bálványimádó volt (nagyon sajnálom szegényt ha tényleg így van, szerintem jó ember volt).

2012. aug. 5. 22:17
 16/26 anonim ***** válasza:

Hát kedves Kérdező.

A tüzes tó, jelképes, nem szó szerint értendő.

A tűz a bibliában a örök megsemmisülés jelképe.

Vagy is nincs tovább.

Ha tovább olvasod a jelenések könyvét azt is láthatod, hogy a halál is oda lesz dobva. Hogyan lehet amikor a halál egy fogalom nem egy élőlény?

Azt jelenti, az is megsemmisül, vagy is soha többé ne kell az embereknek meghalni.

Az álmok, és a spiritiszta szokások Sátán eszközei, ne foglalkozz velük.

Zsömle/L

2012. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
azok az angyalok fellázadtak ellene és ha isten nem lenne irgalmas akkor nem adná azt a reménységet ami a jelenések 21;4 ír
2012. aug. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 HudsonHawk ***** válasza:

Nekem sok ismerősöm él Isten akarata szerint. Senki nem mondta még, hogy úgy érezne ahogy Te. Isten a legjobba nyújtja számunkra, belekalkulálva a mi igényeinket/vágyainkat is.


Téged ki próbál leuralni? Ki hozza meg a döntéseket helyetted?

2012. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Az, hogy Isten irgalmas és szerető lenne, nem azt jelenti, hogy idióta és mindent elnéz mindenkinek. A tetteknek következményei vannak, ha valaki hibázik, vállalnia kell, ami ezzel jár. Ez a világ is ilyen: ha ölsz, lopsz, satöbbi, leülöd az időd, aztán mehetsz a dolgodra. Mi lenne szabályok nélkül, ha nem teljes káosz?

Az anyalokra vetítve: ha elbuktak, akkor többé nincs helyük a mennyben, nem logikus? Talán nekik nem volt tíz lehetőségük, mint egy egyetemistának, de, ha valaki elbukja a dékánit is, az tényleg húzzon a fenébe, mert nem való arra a szakra. Logikus, nem?

A pokolról meg csak az nyilatkozzon, aki megjárta, és tudja milyen.

2012. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Hátha nincs is helyük a mennyben azért pl egy másik bolygóra kerülhettek volna, nem egy olyan szörnyű helyre. Úgyis olyan nagy ez a világegyetem, meg ki tudja hány milliárd bolygó van.

Amúgy én nem csodálom hogy fellázadtak az angyalok mert pár ezer évig csak azzal foglalkozhattak hogy másokat szolgáljanak, ez egy idő után nagyon monotonná válhat. De ezt az emberek úgyse tudják elképzelni mert sosem voltak olyan helyzetben.

És nem hiszem el hogy Istent érdekelné hogy mit akarnak a teremtményei, mert neki már megvan a terve mindenki számára.

2012. aug. 6. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!