Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek vagy Istenfélő...

Keresztényeknek vagy Istenfélő embereknek, mennyire fontos az ima?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy ki hányszor szokott naponta imádkozni?

Vagy úgy telnek el a napok, hogy nem is jut az észbe?



2012. aug. 20. 21:44
1 2
 11/17 lsandor ***** válasza:
Az ima egy különleges lehetőség és kiváltság egyben. Egy barátság is annál erősebb, minél többet beszélgetnek a felek egymással, vagy töltenek időt egymás társaságában. Ugyanígy van ez az Istennel ápolt kapcsolattal is, nagyon fontos, hogy gyakran és őszinteséggel beszélgessünk Istennel, hisz a Biblia az Ima meghallgatójának nevezi őt
2012. aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szép gondolatokat olvastam eddig:)


Szerintem az ima egy hívő életében nagyon fontos. Ennek ellenére, ha a körülmények úgy hozzák, van, hogy elhanyagolja az ember. Én személy szerint legtöbbször igyekszem minden nap beszélni Jézussal, akár napközben is több időt rászánni, ahogy tudok. De egy hívő lelki élete sem változatlan állandó, bizony van, hogy jobban tud imádkozni, s van, hogy eltávolodik.


Én mégis úgy gondolom, hogy ha kicsit el is távolodik, egy hívő napi gondolataiban akkor is ott van Isten mindig. Sosem telhet el úgy nap, hogy ne jutna eszébe, s ne gondolna Rá szeretettel. Hiszen, aki ezt a Szeretetet megtapasztalta, az megismerte Őt, s aki megismerte, az Hozzá akar tartozni...:)


Ezért nem kell félni, ha nem tud az ember minden nap imádkozni, egy hívő érezni fogja a hiányát. ;) Jézus pedig mellettünk van!!

2012. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Minden nap imádkozom, este mindenképp, de sokszor a napi teendők közben is. Hálát adok egy-egy váratlanul jött ajándékért, kérek valamit az Úrtól, amire épp szükségem van... számomra Isten olyan, mint egy jóbarát, akit bármikor felhívhatok, ha örömem van, ha bánatom van, ha szükségem van valamire. Ez nincs napszakhoz, élethelyzethez kötve... van, hogy autóvezetés közben imádkozom, de bármilyen napi teendő közben el lehet mondani egy gyors imát.

Este inkább csak "összefoglalom" az aznapi dolgokat, megemlítem a szeretteimet, vagy azokat, akikről tudom, hogy segítségre van szükségük.

De ezen túlmenően folyamatos kapcsolatban állok Istennel. Olyan nap nincs, hogy ne jutna eszembe, ha ilyen előfordulna, nagyon kétségbe lennék esve!

2012. aug. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én úgy hiszem hogy az Imában hatalmas erő van.Imán keresztül beszélgetsz Istennel,imában mondhatod és köszönheted meg Neki mindazt a jót és rosszat ami téged ért.Az ima a kulcs minde keresztény ember életében.Ima nélk
2012. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én szoktam imádkozni úgy, hogy igyekszem szépen megfogalmazni a gondolataimat, mert szeretnék Istenhez méltón szólni, de úgy is imádkozom, ahogy beszélgetni szoktam valakivel, spontán, ahogy éppen megfordul a fejemben a gondolat. Szinte egész nap szólok Istenhez, minden helyzetben. De szeretem az előre elgondolt, szép imákat is. Remélem, Ő is szereti hallani. Tudom, hogy igen.

Nagyon tetszett Mózes könyvében az a gondolat, hogy a gyerekeket tanítsuk reggel, mikor felkelünk, a házunkban, és mikor úton vagyunk - szóval mindig, minden helyzetet kihasználva. Valahogy így vagyok az imával is. Egy kisgyereknek be nem áll a szája, egész nap mondja, mondja a szüleinek, és folyton kérdez. Ha még beszélni sem tud, akkor is mindenáron megérteti magát. Így gondolkodom az imáról is.

A választ pedig árgus szemmel, füllel és lélekkel figyelem. Olvasom a Bibliát, de lehet, hogy egy emberen keresztül jön válasz Istentől, vagy egy helyzet maga a válasz az imámra. Szerintem egy keresztény nem tud ima nélkül élni. Én sem.


Gusev

2012. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én reggel, este és étkezések előtt szoktam; az ételáldás egész rövid, csak pár mondat; reggel és este annyit imádkozom, amennyi mondanivalóm épp van. Ez sem szokott túl hosszú lenni, inkább lényegre törő. Plusz nap közben még annyiszor imádkozom, ahányszor szükséges, szintén röviden és tömören: segítséget kérek az Úrtól, illetve megköszönök neki dolgokat.
2012. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát nem csalódtam, mindenki nagyon buzdító választ adott. mentek a zöld kezek.

Volt amelyiket könnyes szemmel olvastam.

úgy látom azért nem mindenkiből veszett ki az Istenhez fűződő szeretet

k ö s z ö n ö m.

2012. szept. 8. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!