Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény egyházban...

Melyik keresztény egyházban (az adventista egyház kivételével) NEM keresztelnek gyermekeket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Például Jehova Tanúi sem keresztelnek csecsemő korban. De még jó néhányan, a Nazarénusok sem.
2009. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

A keresztény/keresztyén egyházakban és felekezetekben minden esetben követik Urunk parancsát;


18Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön. 19Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, 20és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig."

Mt 28, 18-20


Van két álkeresztény szekta

-jehova tanúi

- mormonok

akik nem követik Urunk parancsát.

Ezt a két szektát azonban az Egyházak Világtanácsa nem ismeri el, többek között azért nem mert tagadják a Szentháromságot.

2009. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A baptistáknál biztos, hogy nincs gyerekkeresztség, ők azt vallják, hogy az ember maga döntsön arról, hogy kihez és mihez is tartozik. Én úgy tudom, hogy csak a történelmi egyházakban keresztelnek gyerekeke (katolikus, református, evangélikus, zsidő), az összes többiben csak felnőtteket vagy nagyobb gyereket, aki már maga dönt.
2009. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A másodiknak:


Önmagadat nulláztad le szerencsétlen!

Az, hogy léteznek keresztény egyházak, akik nem hisznek a háromságban, csak azt bizonyítja, hogy létezik sok érv ellene. A kifejezés és a konkrét tanítás is hiányzik a bibliából. De így ez is off, mint a tied.


A csecsemőkeresztelés szerintem is csak a történelmi egyházaknál létezik.

2009. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"


Te kisegítő iskolába jártál?

Nem bűn csak baj.

Egy ilyen egyszerű fórumszabályt nem értettél meg?

Azért OFF-olsz mert a kérdésre nem tudsz válaszolni?

Ja, értem, fröcsögni mndig könnyebb mint érvelni.

2009. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Hit gyülekezetében, a baptistáknál, de szerintem a Krisztus Szeretete egyházban sem keresztelnek kisgyereket, csak olyat, aki saját maga dönt úgy, hogy átadja az életét Jézusnak.


Egyébként Jézus is felnőtt korában keresztelkedett és a bibliában sehol nem olvasunk olyat, hogy pici gyermekeket vitték keresztelni. Csak felnőttek voltak és szívből döntöttek. De pl. a farizeusokat, akik képmutatásból álltak sorba megkeresztelkedni, János elzavarta őket...

Tehát szívből és saját döntés alapján.

2009. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
Azokban az egyházakban nem keresztelnek gyermekeket, ahol az egyén dönti el, hogy tag akar-e lenni. Én ezt értelmes és korrekt dolognak tartom, ne a szülők döntsenek!
2011. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pünkösdi közösségekben felnőtt keresztség van, rendes bibliai módon víz alá merítéssel.
2012. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!