Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a térítő vallások, hogy mindegyik vallásnak van létjogosultsága, és egyik sem magasabb rendű a másiknál? Miért erőltetik egyesek a saját vallásukat másokra?

Figyelt kérdés

Szerintem mindegyik vallásnak van létjogosultsága, ugyanis az emberek kultúrától, stb. függően is különbözőek, ezért nem lehet Egyetlengy Igaz közösséget létrehozni, az birkanyáj volna.

Ennek ismeretében miért vannak még fanatikusok, akik a saját vallásukat mindenek fölé helyezik, mint egyetlen Igazt? Nem jöttek még rá, hogy ők maguk is pokolra jutnak másik vallás szempontjából? Nem elég azzal letudni, hogy mert Jézus, Mohamed, stb azt mondta, hogy az az egyetlen Igaz vallás. Ugyanis igen, mindegyik vezetője ezt mondta, így ez nem egy jó érv.


2012. aug. 22. 07:50
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
A Tisztelt szpal írt olyat.... :)
2012. aug. 22. 12:32
 12/52 anonim ***** válasza:

Mi van, ha Isten (aki mindenható), úgy látta jónak, hogy csak egy korban, és egy helyen jelenti ki önmagát az emberiségnek?

Előfordulhat, nem?

Akkor lehet ugyan a többi népnek is fogalma Istenről (mivel Istenre mutat az egész teremtett világ, és az ember lelkiismerete, azaz erkölcsi lény volta is), de nem ismerhetik meg őt úgy, ahogyan valóban megnyilvánult, ténylegesen, az ókori Palesztinában.

2012. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig a Te felelősséged, hogy elfogadod-e vagy elutasítod a Jézus által felkínált szabadítást.

Azzal, hogy megvádolsz egyébként valóban gyarló közösségeket, felekezeteket, azzal még nem válaszoltad meg életed kérdését is.

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
35%
Lányom, Neked a szabadító Jézus Krisztusra van szükséged, minden más mellébeszélés.
2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
Térj meg még ma, mert lehet, nem lesz rá több alkalom.
2012. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolása ismét átment vallásos győzködésbe!
2012. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
31%
Eloszor is egy vallas sem fog orok eletet adni senkinek,egyedul Jezus Krisztus altal van udvosseg,es nincs mas ut,nyugodtan lepontozhattok emiatt,de en megvagyok gyozodve hogy Jezus Krisztuson kivul nincs ut a mennybe,ha elfogadod Jezust es az eleted urava teszed akkor nem az a lenyeg hogy melyik felekezethez tartozol,Istennek nagyon sok felekezetben vannak gyermekei,en soha nem szeretem hasznalni a vallas kifejezest,es nem szeretem azt mondani hogy vallasos vagyok,mert en nem vallasos szeretnek lenni hanem Isten gyermeke,es vannak ma olyan kozossegek ahol valoban az Isten igejet hirdetik tisztan es nem elferditve,es soha nem eroltetem senkire a vallasom,nem is errol szoktam beszelni hanem a hitemrol,mert nem lenyeges a vallas.
2012. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Éppen a válaszadók többsége mutatja most is, amire céloztam.


Jézus az egyetlen út... hát...akkor nyisd ki a szemed, és láss! :)

2012. aug. 22. 12:56
 19/52 anonim ***** válasza:
En nem egy vallasrol beszeltem hanem Jezusrol,o nem vallast alapitott,en nem itelek el senkit de ha megkerdeznek akkor elmondom azt amirol meggyozodtem,es mindenkinek joga van eldonteni hogy miben hisz de ettol meg az en hitem nem fog valtozni.
2012. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

#14, #17: [link]


#1 Péter:


A válaszod toleráns, csak hihetetlenül paradox :) (legalábbis számomra)

Leírod, hogy Isten véleménye, hogy elfogadó minden vallással szemben. Tehát leírtál egy véleményt, amely csak a te vallásodra igaz, és ebben a véleményben elfogadod a többi vallás igazságát. Kicsit abszurdnak tűnik. Már maga az is messze van az "objektivitástól", illetve a vallási szabadságtól, hogy egy istent neveztél meg.

"Holott az igazság is - mint a szeretet - a cselekedetekben látszik meg, vagyis abban, ahogyan az ember él."

Ez ismét csak a kereszténységre vonatkozik, ergo minden onnan indul ki. Van olyan vallás is, amely egyáltalán nem törődik a szeretettel, vagy az emberi cselekedetekkel, ettől még az is vallás marad.


Semmi bajom nincs a véleményeddel, ne értsd félre, csupán számomra logikai bukfenc egy vallás eszmerendszere alapján magyarázni más vallások létjogosultságát.

2012. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!