Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a térítő vallások, hogy mindegyik vallásnak van létjogosultsága, és egyik sem magasabb rendű a másiknál? Miért erőltetik egyesek a saját vallásukat másokra?

Figyelt kérdés

Szerintem mindegyik vallásnak van létjogosultsága, ugyanis az emberek kultúrától, stb. függően is különbözőek, ezért nem lehet Egyetlengy Igaz közösséget létrehozni, az birkanyáj volna.

Ennek ismeretében miért vannak még fanatikusok, akik a saját vallásukat mindenek fölé helyezik, mint egyetlen Igazt? Nem jöttek még rá, hogy ők maguk is pokolra jutnak másik vallás szempontjából? Nem elég azzal letudni, hogy mert Jézus, Mohamed, stb azt mondta, hogy az az egyetlen Igaz vallás. Ugyanis igen, mindegyik vezetője ezt mondta, így ez nem egy jó érv.


2012. aug. 22. 07:50
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Az lenne a jó, ha nem tartoznának a térítéshez történetek. Jó lenne, ha elismernénk kölcsönösen, hogy mindegy, hogy hogyan hívják, van egy általános Isten valahol a Világ felett, szabad/lehet benne hinni és szabad nem hinni, következmény nélkül. Lehet az Isten Jupiter, Jehova, Zeusz, Allah, Manitu, Visnu vagy bármi, közös, mindenkié, ahogy mi is valamennyien az ő teremtményei vagyunk. Ha persze ki-ki a saját vallásában hozzákanyarít még ehhez ezt-azt, és azon tanakodik, hogy Krisna babrált meg több pásztorlányt mint Jézus vagy Mohamed, az meg legyen az egyén magánügye.
2012. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

30-as:


MIÉRT hiszed kizárólagosan azt, hogy Jézus az egyetlen út, megváltó, stb.? Azt az érvet mellőzve, hogy "mert az van írva a Bibliában", hiszen mindegyik ilyen fontosságú személy azt hirdette, hogy ő hozza el a happiness-t végül, ha mellette vagy. :)

Tehát MIÉRT hiszed kizárólagosan azt, hogy Jézus az egyetlen út?

2012. aug. 22. 14:33
 33/52 anonim ***** válasza:
Azert kedves kerdezo mert talakoztam Jezus Krisztussal,szemelyes kapcsolatom van vele,az a bekesseg es bizonyossag amit o adott nekem azota amiota megismertem semmihez sem foghato,az hogy nincs semmi ketseg bennem a jovo felol,vagy a halal utani allapotrol,mert bizom Istenben aki engem mint egy bunos embert megvaltott,aki a fiat adta ertem azert hogy nekem orok eletem legyen.Ha valaki egyszer talalkozik Istennel tobbe nem lesz ketseges hogy o letezik,ha egyszer valaki megismeri azt a bekesseget amit egy megtert ember atel akkor minden felelem eltunik,egy hivo embernek is vannak problemai de Istennel sokkal konnyebb atveszelni ezeket.Es az egyik legnagyobb csoda az amikor Isten leveszi az emberrol a bunnek a terhet es Jezus aldozatara nezve minden bunt elfelejtes megbocsajt,es tobbe nem ugy nez rad mint egy bunos emberre hanem mint egy igaz emberre Jezus Krisztuson keresztul,hat en ilyen kegyelmet sehol mashol nem tapasztaltam es nem hallottam.
2012. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
És miért biztos,hogy ezt csak egy úton lehet elérni?Azért kérdem csak mert én hiszek Istenben,de nem Jézus által és nem is tértem meg sehova és nem is fogok,de az életem telve van Istennel!
2012. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

"Azert kedves kerdezo mert talakoztam Jezus Krisztussal,szemelyes kapcsolatom van vele,

...

hat en ilyen kegyelmet sehol mashol nem tapasztaltam es nem hallottam."


HOL találkoztál vele? Hogy lehet vele személyes kapcsolatod, ha már nincs itt köztünk. (Ima...az hol személyes kapcsolat?)


Gondolom, te kitanultál/kipróbáltál minden utat, meghallgattál minden bölcset, hogy ennyire magabiztosan kijelentsd, hogy sehol máshol nem tapasztalható meg az a kegyelem.

:)

2012. aug. 22. 14:56
 36/52 anonim ***** válasza:
Hát valahogy így, igen... Istenben hiszünk, de a hozzá fűződő - neki tulajdonított - szappanoperákban nem. Ez lelkiismereti jogunk. De ettől nem hisszük felsőbbrendűnek meg csak az igazság egyedüli letéteményesének magunkat.
2012. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Azert mert a biblia Isten szava es ha O azt mondja hogy csak Jezus az egyetlen ut akkor nincs mas,es mivel en elhiszem hogy az ige Isten szava ezert en kizartnak tartok mas utat,de ezt mindenki maga donti el,en ezt hiszem es vallom,es nincs is semmi ketsegem a hitem felol.Isten aldjon.
2012. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Téged is!


Szebb jövőt!

2012. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Sajnos a hitre nem lehet tudomanyos valaszokat adni,ha mindent meglehetne magyarazni akkor nem lenne szukseg hitre,mar pedig hit nelkul lehetetlen az Istennek tetszeni.Igen,imaban van kapcsolatom Istennel,de nem betanult ima altal hanem sajat szavaimmal,minden pillanatban lehet imatkozni,mert Isten mindig ott van es kesz meghallgatni,es a bibliat pedig az Isten Szent Lelke erteti meg velem,mert sajat magamtol nem ertenem meg,de isten Lelke megmagyarazza az iget.
2012. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Szerintem minden Istent kereső ember egyben az igazságot is keresi, az pedig csak egy lehet.

Aztán, hogy ki melyik vallásban véli felfedezni az igazságot, az már más kérdés.

Teljesen egyetértek veled abban, hogy mindegyik vallás vezetője a saját vallását tekinti az egyedül igaznak, így e tekintetben tényleg bármelyik vallásnak lehet létjogosultsága.

Ami miatt én mégis a Krisztus követést választottam az az, hogy Ő nem csak mondott valamit, amit vagy elhiszünk vagy sem, hanem amit mondott, amire minket tanított, azt cselekedte is, és nem mellesleg meghalt értünk, ami azt hiszem más vallások prófétáiról nem mondható el.

Ez a kis videó azt hiszem elég szemléletesen mutatja meg a különbséget a kereszténység és más vallások között.

http://www.youtube.com/watch?v=j5dpH8w1M0k

Azt egyébként nem értem, hogy mit értesz térítő vallás alatt, hisz valamennyi vallás egyben térítő vallás is.

Abban igazad van, hogy elítéled az erőszakos térítést,de attól, hogy valaki elmondja a véleményét a saját vallásáról, hogy számára miért az az igaz, még nem térítés és legkevésbé sem erőszakos.

2012. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!