Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a térítő vallások, hogy mindegyik vallásnak van létjogosultsága, és egyik sem magasabb rendű a másiknál? Miért erőltetik egyesek a saját vallásukat másokra?

Figyelt kérdés

Szerintem mindegyik vallásnak van létjogosultsága, ugyanis az emberek kultúrától, stb. függően is különbözőek, ezért nem lehet Egyetlengy Igaz közösséget létrehozni, az birkanyáj volna.

Ennek ismeretében miért vannak még fanatikusok, akik a saját vallásukat mindenek fölé helyezik, mint egyetlen Igazt? Nem jöttek még rá, hogy ők maguk is pokolra jutnak másik vallás szempontjából? Nem elég azzal letudni, hogy mert Jézus, Mohamed, stb azt mondta, hogy az az egyetlen Igaz vallás. Ugyanis igen, mindegyik vezetője ezt mondta, így ez nem egy jó érv.


2012. aug. 22. 07:50
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
31%
Nekem mindegy hogy ki milyen vallashoz tartozik,ha elfogadja Jezus krisztust mint megvaltot,ha pedig nem fogadja el akkor sem akarom megyozni arrol hogy mi az igazsag,de ettol fuggetlenul nem fogok vele egyett erteni es nem fogom megvaltoztatni a velemenyem.
2012. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

21. válaszadó:

"Nekem mindegy hogy ki milyen vallashoz tartozik,ha elfogadja Jezus krisztust mint megvaltot,..."


Mégsem mindegy akkor neked, mert ha valaki elfogadja Jézus KRISZTUST mint megváltót, akkor egyértelműen KERESZTÉNY.

Vagyis ezt mondtad: Nekem mindegy ki milyen valláshoz tartozik, ha keresztény (=elfogadja Jézust mint megváltót). Ennek így mi értelme??? :)

2012. aug. 22. 13:30
 23/52 anonim ***** válasza:
Azt hogy mindegy azt ugy ertettem,hogy elfogadom a hitet es egyett ertek vele,de ha valakinek ellentetes a hite azzal nem tudok egyeterteni,ettol fuggetlenul magat az emberrel semmi bajom es szeretem de nem fogadom el a tanitasat mert ellenkezik a hitemmel,azt hiszem mindnekinek joga hinni es nem muszaj mindenkivel egyetterteni.
2012. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
Ha mérlegre tennénk a kérdés lényegét, akkor azt látnánk, hogy a Jézus nevű hivatkozott személy nem váltott meg senkit. Egyáltalán nem jobb emberek a benne hívők, mint a benne nem hívők és egyáltalán nem bűnösebbek vagy bűntelenebbek, mint a többiek. Nem gyógyulnak meg semmiből jobban vagy előbb, nem támadnak fel, nagy általánosságban semmi előnyük nem származik a személyhez fűződő hitből. Ha nem Jézust, hanem Istent tennénk a hit a fókuszába, sokkal nagyobb eséllyel lehetne megegyezés ember és ember között. És persze akkor, ha minden hit-szegmens azt tanítaná elsősorban, ami a lényege lenne a teremtésnek: semmiféle embertársam nem értékesebb vagy értéktelenebb az által, hogy miben hisz vagy miben nem, csupán abban ítélhető meg, hogy embertársai felé hogyan viselkedik, miként cselekszik.
2012. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10. Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

11. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.

12. Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

2012. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Na látod, 25-ös, a dolognak ez a része érdektelen. Hogy kiáll a fazon és azt hajtogatja, hogy higgyen neki mindenki, mert az Úr szól belőle. Ezt már kipróbálták pár ezren, sokan találtak is balekokat a mutatványhoz, de ettől még nem lett jobb senkinek.
2012. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
Az hogy mit hiszel el es mit nem az a te dolgod,de nekem Jezus igenis a megvaltom es o valtoztatta meg az eletemet,o adott orok eletet es ezt ha kell el is mondom es nem szegyelem a Krisztus evangeliumat,miert faj az barkinek is ha en teljes szivembol elhiszem azt amit Jezus mond,nekem o az eletem ura es kiralya.
2012. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Megint csak a győzködés megy!!!!Senkit nem kérdezett a hitedről! A kérdés,hogy miért gondolod,hogy csak a te vallásod az egyetlen igaz vallás vagy hit?Es miért akarsz mindenkit megtériteni?
2012. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
Egészségedre! Nekem ugyan nem fáj, de a következmény az, hogy a szívünk mélyén kölcsönösen szánjuk egymást a másik bugyutaságáért és ez nem visz előre semmit sehová.
2012. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Senkit sem akarok megteriteni,erre csakis Isten kepes,o valtoztatja meg az embereket,de elmondom azt amit en hiszek,mivel ez vallas kategoria ezert szerintem barki beszelhet a hiterol,nincs megtiltva,es en nem a vallasomrol beszeltem,egy szot nem szoltam a vallasomrol,pontosan azert mert en nem egy vallasban hiszek,es engem nem zavar ha ezt bugyutasagnak gondoljatok,Isten aldjon titeket azt kivanom.
2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!