Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek akarhat az...

Hívők! Szerintetek akarhat az Úr egy olyan párkapcsolatot, ahol az egyik félnek már volt párkapcsolata, viszont a másiknak nem, mert jókeresztényhez méltóan az igazira várt? Szóval lehet egy ilyen kapcsolat Istnetől?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék választ kapni rá? Nem akarok belemenni olyanba, ami nem helyes.
2012. aug. 29. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ez alapján akarsz dönteni, most komolyan?

Szerintem, ha tényleg létezik Isten, nem fog a pokolraküldeni azért, mert olyannal akarsz járni, akinek már volt párkapcsolata...

A jó keresztényeknek is lehet több párkapcsolatuk, tudtommal csak a házasság előtti szex tiltott...

Ne ilyenek alapján akarj már elküldeni valakit, ez semmivel sem jobb, mintha a horoszkópja alapján döntenél.

2012. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne ez jo kapcsolat,? Ha szeretitek egymást. Azt az Úr is akarja.
2012. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted akkor belemész a kapcsolatba. Ne ilyesmi alapján dönts.
2012. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
93%

Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezz meg egy papot/lelkészt. :)


De szerintem nincsen ebben semmi rossz. A párkeresést és az ismerkedést tudtommal egyik vallás sem tiltja, csak a házasság előtti szexet. Ha a párod már ebbe is belekóstolt, akkor sem kell félned, ha igazán szeretitek egymást, és hűségesek vagytok, Istennek sem lehet kifogása a kapcsolatotok ellen!

2012. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 yuda ***** válasza:
87%

Ha valóban keresztény vagy, akkor hiszel a Jézus Krisztus általi bűnbocsánatban.

Bűnbocsánat annyit tesz, hogy ha az illető megbánja a bűneit, akkor Isten eltörli azokat (igazából már eltötölte 2000 év). Úgy, mintha sosem lettek volna. Teljesen tiszta lapot kap. Ez a megigazulás, amit Jézus feltámadása hozott a hívőkre. Jézus magára vette a bűneinket, mi cserébe megkapjuk az ő igazságát. Abban nem kételkedsz ugye, hogy Jézus makulátlanul tiszta életet élt?! Benne még a legcsekélyebb bűn sem volt. Ezt az igazságot kapjuk meg cserébe. Vadonatúj és tiszta életet kap. Érted?

Gondold át újra és utána olvasd tovább.


Ha ezt az igazságot elfogadod, akkor az olyan ember, aki párkapcsolatokban élt, de azt megbánja és megvalja Istennek, Ő eltörli azokat és olyan, mintha sosem követte volna el, így teljesen tiszta ember.

Ugyanannyi esélye van az életben, mint bárki másnak.

Ha kételkedsz a bűnbocsánatban és a megigazulásban, akkor a keresztény élet alapjaiban kételkedsz, de akkor feltehetőleg nem is vagy te sem az.


Tanulság: abszolut lehet egy ilyen dolog Istentől.

Ennek a jele, a kölcsönös szerelem. Ha elkezded mérlegelni, hogy ő milyen ember, vajon megérdemel e téged, vagy fordítva, akkor elgondolkodnék helyedben a szerelem kifejezésen is.

2012. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

"Ha ezt az igazságot elfogadod, akkor az olyan ember, aki párkapcsolatokban élt, de azt megbánja és megvalja Istennek, Ő eltörli azokat és olyan, mintha sosem követte volna el, így teljesen tiszta ember. "



Miért kéne megbánnia a korábbi kapcsolatát?

2012. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy az egyik félnek már volt párkapcsolata, nem kizáró ok. Ha házasságig vártok a szexszel, és úgy általában az Úrnak tetsző életet éltek, akkor nyugodtan belevághattok a kapcsolatba. Ha mondjuk a másik féllel más "gondok" is vannak azon kívül, hogy volt már párkapcsolata (mondjuk házasságon kívül szexelt, és nem bánta meg), akkor megfontolandó a dolog, mert előfordulhat, hogy téged is rossz útra visz majd.

Szóval ha az illető feddhetetlen, akkor oké, ha nem, akkor ne menj bele, nehogy baj legyen.

2012. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Jajj, hát Isten nem drótkötélen ráncigálja elénk a párunkat, hogy nesze, vele kell élni!!

Ezt te választod, szabad akaratú lény vagy. Van egy, akit neked szánt, de ezt az ember nem tudhatja egyből, van, hogy melléfog. Én hívő vagyok, eddig már 3 barátom volt (nem feküdtem le velük), és senki nem vet meg ezért. Azokkal nem jött össze végül a dolog, aztán szétmentünk. Mostani barátommal már 2 éve nagyon jól kijövünk. A fiatalság a párválasztás időszaka, nincs ebben semmi rossz.

2012. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerinted Isten nem bocsátja meg, ha valaki bűnt követett el? Dehogynem. Amit írsz, az pedig nem is bűn. Mennyivel inkább örül kicsijei örömének.
2012. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Egyik félnek sem volt még szexuális kapcsolata. Neki nem annyira fontos, hogy házasságon belül történjen az első szexuális kapcsolat, de tiszteletben tartja, hogy nekem fontos és megvárná, bár lehet, hogy most már ő is úgy gondolja, ahogy én.

Egyébként ez még függőben van, mert nagyon tanácstalan vagyok.


Nem ez alapján akarok dönteni, csak mivel nekem még nem volt kapcsolatom, mert az igazira vártam és nekem fura érzés, hogy neki már volt élménye más fiúval (csók, stb)...


Szüleim is keresztények, de megtérésük előtt volt más kapcsolatuk is. Csak én ebbe születtem bele.


Nagyjából értitek, hogy hogy érzek?

2012. aug. 29. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!