Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek akarhat az...

Hívők! Szerintetek akarhat az Úr egy olyan párkapcsolatot, ahol az egyik félnek már volt párkapcsolata, viszont a másiknak nem, mert jókeresztényhez méltóan az igazira várt? Szóval lehet egy ilyen kapcsolat Istnetől?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék választ kapni rá? Nem akarok belemenni olyanba, ami nem helyes.
2012. aug. 29. 13:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Miért ne? Egy keresztény interjúban olvastam, hogy a fiataloknak sok embert meg kell ismerniük, sok tapasztalatot kell szerezniük, hogy megtalálják a számukra legmegfelelőbb embert. Attól, hogy valakivel összejössz, még nem kell rögtön abban gondolkodni, hogy vele fogsz életed végéig élni. És nem is kell vele lefeküdnöd, ha nem akarsz. Idővel úgy s minden kialakul köztetek, és hát ha nem ő az igazi, akkor sincs semmi baj.
2012. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Értem. Kicsi az esélye, hogy elsőre "beletrafálok".


Egyébként, ha neki is az első kapcsolata lenne, nem is gondolkodnék, mert tisztára olyan, mintha nekem teremtették volna.

2012. aug. 29. 15:04
 13/20 anonim ***** válasza:

Mint keresztény , biztosan ismered azt az idézetet Páltól, hogy házasságot köthet, ha valakinek meghalt a párja, vagy megcsalta és elvált a férjétől, feleségétől.


Az ilyenek szabadok az új kapcsolatra.:)


Persze a javaslat hogy csak az úrban, tehát amennyire lehetséges egy hiten egy nézeten legyen veled.:)


Az udvarlás ideje alatt figyeld meg, hogyan viselkedik különböző helyzetekben.

Milyen a hozzá állása barátok közt, a szüleivel, a te szüleiddel, kollégáival, az emberekkel úgy általában, stb.


Azután mérlegelj és dönts.

Persze az áldás nem marad el ha egymást is tiszteletben tartjátok, és legfőképp a teremtő elvárásait.:)


Zsömle/lány

2012. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kapcsolat Istentől van-e neoprotestáns kérdéskört kezdem unni, hol van benne a Bibliában, hogy Isten azt mondta X-nek te Y-nal házasodsz, Z-nek meg, hogy B-vel házasodsz. Tudomásom szerint sehol, mert akkor kijelentésben mindenki pontosan megkapná kivel, hol és mikor.
2012. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Újra megkérlek, térden állva, hogy ne csinálj hülyeséget.

Komolyan, úgy érzed, hogy neked van teremtve és azon gondolkozol, hogy mi van, ha isten lesújt, mert már volt párkapcsolata?


AZ ég szerelmére, ne éljünk már a középkorban!


És mégis, szerinted és úgy egyáltalán a turóbkeresztények szerint... Ha van egy párkapcsolatom most. Ez életemben az első. Aztán azt mondja, hogy na, nem kellesz, szia.

AKKOR ÉN MEGYEK A POKOLRA, mert már volt párkapcsolatom?


Ne legyünk már nevetségesek!

2012. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne ragadj le nála. Fiatal vagy még, ismerj meg minél több embert, egy közül elég nehéz jól választani.

Azzal nem értek egyet, hogy egy igazi létezik mindenki számára, akit meg kell találnia. Szépen is lennénk, ha így volna! És ha az én igazim a Galapagos-szigeteken lakik?! Nem egy igazi van, bárkivel lehet sikeres és tartós a kapcsolatod, akivel azonos az értékrendetek és jól kijöttök.

A sikeres kapcsolat egyik legfontosabb alappillére az azonos értékrend. Jó tanács, hogy olyan fiúkkal randizz csak, akik jó hatással vannak rád. Olyannal neki, aki rossz irányba visz el, nehogy baj legyen.

2012. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Na, álljunk csak meg. Te most azt kérdezed, hogy helyes-e olyan emberrel járnod, aki már járt mással is? Persze hogy helyes, ennek semmi köze ahhoz, hogy neked szánta-e őt Isten. Még ha azt írtad volna, hogy le is feküdt másokkal előtted, akkor azt mondanám, hogy csak akkor járjál vele, ha megbánta (addig is persze barátkozni azért szabad). De az egyáltalán nem baj, hogy járt előtted mással. Nekem is volt régen egy barátom, jártunk másfél évig, kiderült, hogy nem illünk össze és szakítottunk. Aztán valaki másba voltam szerelmes, de ő egy másik lánnyal kezdett járni. Aztán megtaláltam a mostani barátom - hát, nem is értem, miért nem jöttünk eddig össze (kb. 8 éve ismerem). Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezt Isten is így tervezte (mármint hogy mi házasodjunk majd össze). Igyekszem minél jobban megismerni, és imádkozom, hogy jól tudjak dönteni, meg hogy legyen meg Isten akarata. Szerintem ennél többet nem tudok tenni, bízom Istenben, hogy vezetni fog a megfelelő irányban.
2012. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Milyen felekezetbe jársz? És ő?
2012. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én párom hívő (pünkösdi)én katolikus családból jöttem, egymásba szerettünk, én megtértem, és bemerítkeztem, ha igazán szeret a fiú és Isten tervében van meg fog térni! De egyet mondok bizonyosodj meg a fiu tényleg igazán szeret-e!!! Imádkozz sokat kérd Istent mutassa meg a tervét, hogy valóban egy ilyen fiút szánt e neked...és hitben nem e lesz kevés, nehogy a késöbb ebböl bajok legyenek.... Fontos hogy a férjednekmilyen kapcsolata van Istennel! Vagy egyáltalán van-e???

Annyit mondok én hálát adok IStennek,Jézusnak, hogy kijöttem abból amiből voltam és persze a férjemnek, hogy megmutatta nekem az igazságot, mert lehet nélküle az örök kárhozat várt volna!! ÉS hozzáteszem én voltam akinek volt kapcsolata a házasság elött más férfiakkal(amit nagyon bánok) és ő neki én voltam az első! De tudd meg egy férfi más mint egy nő! Ez egy nagyon veszélyes dolog, és ha én nevelkedtem volna hívő családban, és ilyen helyzetbe kerülök, biztosan féltem volna egy hitetlen családból származót magamhoz venni! Minden jót neked, és Isten áldását kivánom életedre! Világosítson meg téged az Úr!

Biztosan tudom, hogy ha Istent kéred segitsen, jó döntést fogsz hozni!!! üdv. 22/L

2012. aug. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon hasznosak voltak!
2012. aug. 31. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!