Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki, aki hisz a...

Van itt valaki, aki hisz a nyelveken szólásban? Prófétálásban, és egyéb ajándékokban? Abban hogy ISten nem változott és ugyanaz, mint régen?

Figyelt kérdés

Minek köszönhető az hogy ezek a dolgok kezdenek eltünni?

Tudom hogy sok a hamis próféta, és az emberek nem akarják elfogadni...de nem gondoljátok, hogy ez Isten tervében van?

Hisz azt irja a Biblia hogy ezt hagyta hátra nekünk, és mi nem használjuk, nincs IStennel kapcsolatunk...vagy egyszerüen esélyt sem kap a dolog, hogy higgyünk benne?


2012. aug. 30. 15:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, teljesen igazad van abban, amit a legutóbbi kommentedben írtál: a nyelveken szólást, prófétálás stb.-t nem kíséri földön fetrengés, nevetőgörcs, vagy más szélsőséges megnyilvánulások. A nyelveken szólás egyszerűen abból áll, hogy valaki egy olyan nyelven beszél, amelyet sosem tanult. Nem művel közben semmi furát vagy szélsőségeset.
2012. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
44%
Derek Prince egy világjáró komédiás volt. Jó pénzért szórakoztatta a publikumot. Németh Sándor is tőle tanulta a porondmesterséget. Lábujjáig nem ér pl. egy Böjte Csabának, aki tesz is valamit és nem csak szerepel.
2012. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


A pünkösdi karizmatikus mozgalmak show businesst csinálnak a kereszténységből!

Talán napjainkban tetőzik a szellem homálya és ezt jól ki is használják!

2012. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 lsandor ***** válasza:
0%

Érdemes megfigyelni mit ír ezzel kapcsolatban az 1Korintusz 13: 8 - "A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva" - tehát az igaz imádatot napjainkban már nem ezek a dolgok fogják jellemezni, épp ellenkezőleg.

Máté 7: 22, 23: - "Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?«  De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!"

2012. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen meg fognak szűnni, de mikor? AKkor irjatok ilyesmit, ha utána olvastatok!

Az utolsó időkben mindenkire kitöltetik a szentlélek, és nyelveken fognak szólni, prófétálnak,és álmokat látunk... EZek azok az idők amiről beszél a Biblia...


1,A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.

2,Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, amint vitettetek, a néma bálványokhoz.

3,Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, aki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által. IKor.12: 1,2,3



Ha nem vesszük a SZentlelket, akarjuk megkülönböztetni a jót a rossztól, aki veszi a szentlelket, az képes meglátni az igazságot!

Csak az apostoli időkre vonatkozott volna ez a dolog????

NEm bagyobb szükségünk van keünkmost erre, mikor az utolsó időket éljük...kedves Testvérek, ezt ti sem gondolhatjátok komolyan!!!!

Ezt hagyta ránk Jézus a Vígasztaló Szentlelket! És a Szentlélek nem az amikor te bemerítkezel, vagy döntessz hogy Jézust fogod követni...ezek csak az első lépések, ami ezután jön az csakis rajtad mulik, hogy mennyire akarod az életedet neki szentleni, mert meglásd ha nem keresed Istent mert te ugy gondolod hogy már megtaláltad és teljes az életed, tévedsz!! Akkkor lehet teljes életet élni, ha szüntelenül keresed az Urat! Nem csak vasárnaponként, nem csak 10percre lefekvés előtt, hanem szüntelen!!!!!És ha olvasod Isten igéjét, biztosan többre fogsz vágyni, minthogy te elméletbe elfogadtad, és szereted az Urat! Tenned kell, hogy folyamatosan kapcsolatba maradj vele...és ez ama vígasztaló nélkül nem lehetséges!!! Hisz aki nem születik víztől és lélektől nem mehet az Isten országába!! És ha én megkaptam bárki megkaphatja...de ha nem olyan életet élsz ,könnyen el is vesztheted...mert aki megtér büneiből és veszi a szentlelket, de megszomorítja azt, az a legnagyobb vétek amit elkövethetsz!!


És nekem ne mondja senki, hogy ISten lelke már nincs...megszünt létezni, nincs szükség rá...mert igenis vannak még csodák , igen is vannak még próféták,és minden ami a Bibliába iratva találtatik, mert Isten hazugságot nem igért nekünk, aki pedig kitépkedi a Biblia egyes lapjait, hogy az már ránk nem vonatkozik...az szégyelje magát!!MErt e könyv szent! Lehet sokan nem találunk olyan helyet ahol igazak vannak, és beköltözött életükbe a gonosz, a hamisság, és a világ beszennyezte a gyülekezeteket, de Isten nem azt várja, hogy te elitélj másokat, hanem azt hogy te élj szentül és ne másokra nézz...és ha a te életed fedhetetlen nincs benne szenny és mocsok hidd el nem gonosz démon lakozik benned, hanem a szentlélek, és Isten gyönyörködik te benned! Ne ásd el a te kincseted, hanem használd!! Én nem akarok a bolond szüzek példájába esni! Én csak azt tudom mondani hogy ne csak azt lásd hogy hit remény szeretet...hanem azt is amit at előző oldal ir...mert pont a korintusban irja... a szentlélek adományait... engedd a szívedbe az igét, és ne az előitélet éljen benned, különben soha nem fogod megélni a csodát, amit Isten tálcán kínál neked, csak hinned és kérned kell, megkapod!!! És ha a tiéd lesz hidd el hinni fogod, hogy nem a gonosz, mert egy ilyen csodálatos dolog nem jöhet ördögöktől, démonoktól!! Higgy és szeress! EZt kivánom mindenkinek!!

2012. szept. 3. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!