Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha én gazdag akarok...

Bűn az, ha én gazdag akarok lenni?

Figyelt kérdés
És mindent meg is teszek ennek érdekében? Persze csak a tisztesség határain belül. Csak azért kérdezem, mert annyian mondják az anyagi javakra, hogy így meg úgy rosszak, pedig ezekre is szükség van, még ha nem is olyan fontosak, mint a lelki értékek.

2012. aug. 30. 15:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Off:

Bocs, mustafa, nem akarok szőrszálhasogató lenni, de Tevje ilyet soha nem mondott, legalábbis az eredeti szöveg szerint. Csekkold le:


http://www.youtube.com/watch?v=RBHZFYpQ6nc


Mélységesen utálom amúgy, amikor egy-egy dallamra valaki ír egy szöveget, aminek alig-alig van köze az eredetihez. Az abszolút negatív nyertes a State buoni se potete, azaz Legyetek jók, ha tudtok; mert ezen az egy soron kívül semmi nem stimmel az olasz és a magyar szöveg között. :(((

2012. szept. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
35%
Azt mondják a pénz nem boldogít. Dehogynem!! Nem állítom, hogy nincsenek kevésbé anyagias emberek, de nem ez a jellemző. Volt egy időszak amikor 5 hónapig munkanélküli voltam. Na akkor értettem meg igazán milyen az amikor nélkülözni kell. Addig viszonylagos anyagi jólétben éltem, de amikor azon kellett gondolkodni, hogy mi a francot fogok ma enni, meg mikor láthatom a barátokat amikor a buszjegyre se tellik akkor eltöprengtem. Ma mindennek a középpontjában a pénz van. K.rvára nem lehet egy civilizált világban teljes életed ha nem vagy anyagi biztonságban. Mindig azt a kérdést kell feltenni mikor érzem jól magam a bőrömben mik azok az igények amiket ki akarok elégíteni. Ha ez megvan elégedett lehetsz és egy elégedett ember akinek jók a körülményei, erősebb lehet az emberi kapcsolataiban is.
2013. jan. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 mustafa33 ***** válasza:
40%

Azt már okosabb emberek megállapították, hogy a pénz nem boldogít, de a hiánya boldogtalanná tesz.

(a hiányt szó szerint értem, nem viszonylagosan)

2013. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 lsandor ***** válasza:
50%
Pénzre szükségünk van, maga a gazdagság sem rossz. A Biblia is arra fekteti a hangsúlyt, hogy az a baj, hogyha valakinek az elhatározása, hogy meggazdagszik, mivel a mai világban nagyon sok mindent fel kell adni érte. Szóval pénzre szükség van, de nagyon sok múlik azon, hogy hogyan állunk a dolgokhoz
2013. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 mustafa33 ***** válasza:
Helló, lepontozó! Szóval téged nem boldogítana, ha sok pénzed lenne és azt szétoszthatnád a rászorulóknak? Milyen önző vagy :(
2013. jan. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 lsandor ***** válasza:
mustafa@ én nem pontoztalak le azt biztos
2013. jan. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 mustafa33 ***** válasza:
lsandor, látom, te is le vagy .
2013. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 lsandor ***** válasza:
Lepontozottak vagyunk :D Az igazság attól még igazság. A Biblia szava egyértelmű. Arra int, hogy keményen dolgozzunk, de kimondottan ne az legyen a célunk, hogy meggazdagodjunk, mert azért sok mindent fel kell adni. Nem magával a gazdasággal van a baj, hanem ha valaki minden áron az akar lenni
2013. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak sajnos. Mondjuk megkérdezném az illetőt, hogy támassza már alá a cáfolatát szöveges formába is. Kíváncsi vagyok mit mondana erről. De egyébként ha úgy érzed a a pénz nem számít nyugodtan lemondhatsz a fizetésedről. Majd adok számlaszámot. :D
2013. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

mustafa33:

nem én pontoztalak le, de egy megjegyzésem volna.

A Bibliában rengetegen szinte nincstelenek voltak (Mózes, Jézus, tanítványok Pál), de ők voltak talán a legboldogabbak!

2013. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!