Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez helyes?

Szerintetek ez helyes?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő, legalábbis a szó szoros értelmében! Elképzelhetőnek tartom, hogy létezik lét a halál után lehetséges, hogy van egy felsőbb erő hatalom netán isten aki netán szerepet játszott létrejöttünkben, de nem hiszem el a bibliai történeteket, és főleg nem veszem szent írásnak a benne lévő ellentmondások a történelem során keletkezett átírások kihagyások hozzáírások miatt egy olyan könyvet amely olyan írók írásait tartalmazza akik "isteni sugallatból" írtak és valaki (ki volt vajon..) öszegyüjtött és rámondták hogy ez szent könyv isten írása... . Na de hosszú lesz ez így. Sok mindent tudnék írni mindenről megvan a véleményem, de a lényeg hogy barátnőm által belecsöppentem a vallásosság véleményem szerint szélsőséges formájába. Hit gyülekezetes, az édesanya fanatikusan gyülis, semmi más nem számít az életében csak a gyüli és a lányát is szépen belenevelte egész kiskora óta. Na már most, szerintetek a gyüli vagy más felekezetek ( a többit nem ismerem ) itt voltam ezt tapasztaltam úgyhogy erről írok.

Szerintetek a nagy töbsége nem csak azért jár oda mert akar valahova tartozni ebben a széthúzó semmirekellő társadalomban, és mivel a gyülisek olyan kedvesek mindenkivel és jópofát vágnak mindenkire úgy érzi befogadják és tartozhat valahova?


A legtöbb gyülis alig ismeri a bibliát! A barátnőm 23 éve jár oda és én alapból jobban ismertem.... Egy alkalomkor a pásztor bibliai quizt rendezett (mikuláskor) és a kérdésekre alig tudott válaszolni az a 200 fős társaság, néha egy egy ember tudott valamit.... Szerintetek ilyenek a jó igaz hívők?


Szerintetek az helyes ha egy hívő csoportnak minden gyülekezetkor tartunk egy 15 perces lelkesítő beszédet hogy a jó hívő adakozik és nem sajnálja a javait és ha majd adakozik isten többszörösével jutalmazza meg az ilyen embert és felállítják utána a társaságot és körbe járnak egy kosárral hogy adakozz! Szerintetek ez nem a pénzről szól? Szerintem ez kifejezetten erkölcstelen, valaki más hitét kihasználni és befolyásolni, mert bűntudatot ébresztenek bennük a jól megfogalmazott adakozz beszédjükkel, mert ha nem adakozik rossz hívő... Pszichológia az egész. És a pénz nagy része szerintem nem ott landol ahol kéne, hanem szép nagy házakban és luxus autókra.


Szerinted aki más véleménnyel létezik ezen a bolygón az már jó ember nem lehet? De ha még jó is és mondjuk saját akaratából és saját kialakított értékrendjének megfelelően éli le az életét ami mondjuk megfelel a bibliában előirtanak, vagy más vallásba születik bele akkor is a pokolra jut mert nincs megkeresztelve...?


írhatnék egy regényt de inkább nem, akinek van válasza véleménye kérdése írja meg. Üdv.



2012. szept. 4. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igyekszem sorra válaszolni a kérdéseidre, gondolataidra.

-A hitgyülit nem ismerem, így általánosságban válaszolok.

-Az emberek egy része lehet, hogy azért jár gyülekezetbe, mert ott befogadják, meghallgatják. Nem tudom, hány százalék, de bizonyára vannak ilyen emberek.

-A Biblia lényege a tanítások, ezeket kell ismerni. Ha valaki nem tudja, hogy pl. hány fejezetből áll Ézsaiás könyve (csak írtam egy példát), az nem baj, mert nem attól fogunk üdvözülni, hogy tudjuk, mi hány fejezetből áll. Attól üdvözülünk hogy ismerjük, értjük és követjük a tanításait.

-Alapvetően normális az, hogy egy gyülekezet tagjai tizedet vagy más felajánlásokat fizetnek, hiszen a gyülekezeti házak, templomok sem maguktól épülnek fel, és van rezsijük is. Az viszont komoly probléma, ha a felajánlások a vezetők zsebében, házaikban és luxusautóikban landolnak!

-Nem csak menny és pokol van, hanem fokozatok, elvégre az embereket nem lehet csak kétfelé - jókra és rosszakra - osztani. így aki becsületes és jó ember, de nem különösebben vallásos, az is kerülhet a menny egy bizonyos fokozatára, csak nem a legmagasabbra.

2012. szept. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Úgy gondolom, hogy kivülállóként nagyjából reálisan látod a helyzetet a gyülekezettel kapcsolatosan. Azonban a Szentírással kapcsolatosan nem értek veled egyet. Igen nagy biztonsággal kijelentem, hogy egyszer sem olvastad el a Biblia 66 könyvét, így csak felszínes és közvetett ismeretekkel rendelkezel róla. Jómagam teológiát végeztem, és abban a kiváltságban van részem, hogy eredeti nyelveken tanulmányozhatom az egyes könyveket. Ez alapján állítom, hogy a Bibliában talált ellentmondások, csak látszólagosak, és alapos utánajárással feloldhatóak.


Sajnálom, hogy pont a Hit Gyülekezetébe csöppentél, biztos vagyok benne, hogy más közösségben hamar megválozna a véleményed kellő nyitottság mellett.


Üdv. Péter

2012. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Antimod ***** válasza:

"Szerinted aki más véleménnyel létezik ezen a bolygón az már jó ember nem lehet?"


Dehogynem! Nem az a lényeg, hogy mennyire veszel részt szertartásokon, hanem az, hogy ott belül mi van, és ezt mennyire érvényesíted a mindennapi életben.

Isten is ezt nézi, akárki akármit mond. Jézus fogalmazta meg az "aranyszabályt", amely minden vallásban jelen van:


Ne tedd mással azt, amit nem szeretnéd, hogy veled tegyenek.


Vagy a fordítottja, az "aktív" jócselekedet:


Tedd mással azt, amit szeretnéd, hogy veled is tegyenek.


Ezt persze ki lehet forgatni, de józan ésszel átgondolva ha ezt betartod, annál jobb ember nem lehetsz. Nem az a lényeg, milyen vallású vagy, hívő vagy-e egyáltalán. Minden vallás egy ember által létrehozott intézményrendszer, nagyon gyönge leképezése az isteni "vallásnak".


Egyetértek az első mondatoddal, erről én is meg vagyok győződve, de nem akarok vallásokba belemerítkezni, mert szerintem mindegyik ugyanolyan közel és távol áll az egyetemes igazságtól. Nem akarok senkit megbántani, minden igaz, hívő és azt a mindennapokban gyakorló ember jó, de szerintem nincs kizárólagossága egyik vallásnak sem.


A pokolról és mennyországról annyit, hogy minden a lélekben dől el. Ha te pokolnak érzed az életedet, a biológiai lét után is úgy élheted meg a következő létállapotot. Már most az örökkévalóságban vagyunk, az nem akkor kezdődik, mikor "meghalunk" (hiszen örökkévaló, így kezdete és vége sem lehet). Átmeneti állapotai vannak, ilyen a földi élet, és ilyen lesz a következő létállapot, majd esetlegesen egy későbbi földi élet is.

2012. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Szervusz.

A biblia szerint kétféle ember van és ép ezért kétféle út.


A biblia azt mondja magáról, hogy olyan mint a két élű kard, és igen is képes hatást gyakorolni úgy az ember éltere, hogy keresztényként éljen tehát változtasson.

ezt az Efézus belieknek írt levelében Pál szépen leírta a folyamatot.


(Efézus 4:22-24) 22 hogy le kell vetnetek a régi egyéniséget, amely korábbi viselkedésmódotokhoz igazodik, és amely megromlik megtévesztő kívánságai szerint; 23 meg kell pedig újulnotok az elméteket mozgató erőben, 24 és fel kell öltenetek az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban.



ez ahhoz hasonlít, mint amikor a munkából piszkosan haza megyünk.

Nem egyből vesszük fel a tiszta ruhánkat és ülünk az asztalhoz enni.

Ha megfigyeled le kell vetni a koszos ruhát és meg kell fürödni.

vagy is folyamatosan változtatni kell a gondolkodásmódunkon Krisztushoz igazítva.Ezt nevezi az elméz mozgató erőnek.

és így felvesszük a tiszta ruhánkat, vagy is az új egyéniséget.


ezt csak biblia tanulmányozásával és rendszeres imával lehet elsajátítani, nem pénz adományokkal.


az tény és való, hogy akik gyülekezetbe járnak, azok adakoznak, ahogy az előttem író mondta, hiszen ebből tartjuk fent imádati helyeinket, számlákat fizetünk, stb.


De ezt önkéntes adományokként kell tenni, ne kényszerűségből, mert a Jó kedvű adakozót szereti a teremtő.

Akkor és annyit kell adni, amikor és amennyit az ember e fizetéséből tud mert a teremtő nem mondta, hogy éhezzünk.

Ő úgy is támogat minket, ha első helyen az Ő érdekeit tartjuk szem előtt, nem a saját kényelmünket.


(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.


Zsömle/lány

2012. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

ELőző...ilyen butaságot még nem is hallottam ?Hívő vagy? mind1...

Aki nem fogadja be Jézust a szívébe az nem kerül a mennybe,...nincs fokozat, vagy más egyéb....csakis a pokol.sajnos. énis ugyanigy éreztem hogy ez igazságtalan, de be kellett lássam, hogy mindenki életebé legalább hagsúlyozom legalább egyszer hallja az igazságot, és akkor döntenie kell, ha ugy dönt nem, sztem Isten még azután is ad esélyt...MINDENKI! Szerintem nem találsz olyan embert aki ne hallott volna Jézusról!!!!

hm...Hit gyüli...hát az eszem azt mondja hogy ők is testvérek, és ne ítélkezz, de a szívem azt mondja hogy igen vannak ott dolgok!!! De én jómagam nem voltam még, de hallottam már énis cifra dolgokat,és ha a barátnőd nem ismeri a Bibliát az csakis azért van mert annyira nem érdekelte ez a dolog, ahogy te is irtad, belenevelődött, hogy oda járnak minden vasárnap!

Én 2éve még ugyanugy gondoltam mindent mint Te. Hidd el. De mikor Jézust a szívembe hívtam

minden megváltozott, az egész életem. És elfogadom mindazt amit a Bibliába leirtak! Mert hidd el van Isten olyan hatalmas, hogy Ő általa jött létre a BIblia, és nem főpapok és egyéb rossz emberek ihlették, de ha olvasod ezt te is tudod. A történetek meg bizonyítva vannak hogy igazak, Jónást bekapta egy hal..stb.(nemrégiben történt hogy egy élő embert szedtek ki egy hal gyomrából...konkrétan 3napig volt benne!) és ha ma megtörténik akkor mért ne törtnént volna... vagy a Vöröstenger szétnyílt: lásd mit mondanak a tudósok:LEHETSÉGES: [link] itt elég sok mindenre választ kaphatsz...látod Isten azokra a hitetlenekre is gondolt, akik kevésbé képesek elfogadni a valóságot! Ha nyitott szemmel jársz mindenre választ kapsz! Üdv. egy 23éves lány!:-)

2012. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt az elsőnek irtam csak addig még irtam érkezett egy jópár válasz:D
2012. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A bibliaban talalhato ellentmondasokat vagy leirasokat amik tortentek akermennyire is igyekszunk joindulatuan kezelni szembe uvoltenek hogy nem ez az eredeti ebben a reszben, hogy Isteni ihletre nem ez volt az iranyelv es a Biblia nem egy politika altal kezelt szavalyzatnak kellene lennie. Nem beszelve hogy annyi magyarazat van amelyek a jelenlegi korunkban nagyonis maskent tudjuk ertelmezni, mas a jelentosege bizonyos helyezeteknek vagy ateleseknek. Emberek szente tesznek embereket mert jot tettek mert az emberiesebben viszonyult tarsaihoz, helyes es pledat kellene statualni es terjeszteni es bizalomra gerjeszteni a nepet. Mik vagyunk mi hogy barkit is szentnek nevezunk, foleg ha bunben fogantatva bunosek minden rosszra vallasi nezetet vesszuk, akkor hogy letezik egy emberke is aki a masikot szentnek nevezheti?

El van a nep butitva a vallasi nezetek es egymas kozti nezeteik miatt ahelyett hogy egy egyseges szeretet es szellemi fejlodes lenne a celja egy okori sok dogmabol kialakitott iranyelvekben lassa az elet ertelmet. Bunosok, gyarlok, szolgak, meg mik is vagyunk ? es ezzel meg is lennenk pecsetelve. Barmit teszunk ami nem a Biblia szerinti javaslatok szerint ervenyesul akkor maris szinten a Bibliaban talalhato buntetesek es ego tuzek varnak legalabbis jelkepesen.Jol irta kerdezo, mi is lessz a sok penzel amiket a hivok kotelezve vagy joszantukbol adakoznak ? mese a holdon hogy abbol mint templomokat epitettek es epitenek. Ja es mire is eskusznek a gyulekezetek vezetoi meg mielott Istent szolgalnak? arra pontosan arra hogy azt hidd amit en mondok a tobbirol nem kell tudnod. A Papanak is ugye egy doledezo kis fahaza van es ugy hirdeti Isten szavat. Apropo Jezus mit is mondott a tanitvanyainak hogy ne epitsetek apamnak egi epitmenyeket (templomokat) hisz o itt van velunk mindenhol, nincs szuksege kulon epitmenyekre es mi megis kis szofogatlanok nekifogtunk es pompasabbnal pompasabb helyeket alakitottunk ki, hisz ha nem jarsz templomba nem vagy igazhivo, mondjak az igazhivok hisz az az Isten haza. Nem is olyan tiszta es eggyertelmu a Biblia irasok mint ahogyan sok hivo azt gondolna de teny hogy az embernek mindig is kellett lennie egy dolognak amihez kotodni tud es amiben az egyseg resze lehet. A kritikusok az eddigieket ugy veszik valoszinu hogy egy ujabb sotetlelku a vilagat kereso energia leny, pedig nem, a lelkem tiszta es hiszek a Teremtoben, az hogy a teremtes reszese vagyok es nincs jo vagy rossz az eletben hanem csak tudatos es tudatlan emberek akiknek szeretet hianyuk van es akikkel meg kell ertetni hogy minden eggyes tudatos vagy tudatlan, tapasytalatlan lepes kihatassal van mindenre es mindenkire, kissebb vagy nagyobb mertekben.

2012. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
A Pünkösdi gyülekezet áll a legközelebb az igazsághoz...de szerintem csak olvasd a Bibliát és aszerint élj, és rájössz hová tartozol! A barátnőddel együtt:-)
2012. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Aki mélyen vallásos az csak saját felelősségére olvassa az írásom!Nem szándékozok "igazságot" tenni,de az érzéseim elragadtak.


A vallást egy modern eszköznek tartom csupán ami mozgatja az

irányába nyitott embereket,valóban pszihológiában akik kissé jártasabbak azok tudják hogy léteznek ilyen típusok akik elhisznek mindent ami "szent" és ők rendkívül szeretik körbevenni magukat hasonló emberekkel,ezáltal egy magasztosnak gondolt téma iránt áldozhatnak idejükből,pénzükből és energiájukból.Ezért cserébe a biztonság látszatát kapják,és olyan tanításokon mélyülhet el amik többet mondanak mint amit józan ész gondolhat.


Hazugság hogy Isten "megment",az isten kép csupán egy kapaszkodó a gyenge hiszékeny ember számára,egy kitalált szereplő aki a félelem miatt jött életre az ember agyában.

Mert hát valljuk már be kérem szépen:az 5 érzékszervel sikerült már elérni?Megtudjuk fogalmazni milyen valójában isten?Tudunk róla bármit is,ha persze egyáltalán létezik.


Nincsenek válaszok,kérdések viszont annál inkább amik száma csak nőni szokott idővel.


Mélységesen szégyelném magam ha ezek a hazugságok hagynák el a számat amikor a szeretett unokatestvéreim(8 évesek) kérdeznének Isten felől és azt mondanám hogy ő teremtett minket,szeret mindenkit és akik követik azok elnyerik jutalmukat.


Sokan képesek így élni az életüket,szerencsétlen kis embereket nagy hülyeségekkel szédíteni.


Egy valami képes csak megingatni a hazugságot:az ÉLET.

Ha majd a jövőben elérjük a következő civilizációs bukást,az emberek visszatérnek a mesevilágból az igazi értékekhez,egymáshoz és a földhöz.


Ezek a saját érzéseim és gondolataim a témával kapcsolatban,ezek mind megingathatatlanok,mert legbelül érzem mi a helyes.A vallás számomra nem helyes,hanem tévút,mindkét oldalt beleértve:Lucifer és Jézust is.


Szép napot.

2012. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök hogy ilyen értelmes és tudatos válaszokat kaptam. Tényleg nem olvastam a


bibliát (végig). Édesanyám vallásos ember, járatott minket kiskorunkba hittanra, templomban is voltunk


párszor bár bennem csak az maradt meg hogy nagyon unalmas volt( óvodásnak jó hogy az), és édesanyám is


mesélte a történeteket az erkölcsi tanulságokat illetve ezen értékeket szemelőtt tartva nevelt minket. De


soha nem erőltette ránk a vallást! Mint párom anyukája.. Saját magunk dönthettünk iskolába, hogy hittanra


vagy illemtanra akarunk járni vagy hogy elmegyünk-e az karácsonyi misére stb. És szerintem ez így a helyes.


A vallásról kialakult képem és tudásom is tökéletesen meg is felelt egészen addig amíg bele nem cseppentem


párom kis világába. Szeretem tiszta szívemből, de egy csőlátású bologató hívő aki nem ismeri nem hogy más


vallásokat avagy a történelmi hátterét vagy a bibliai alapokat de még a saját vallását sem. És a fent


említett okokból kifolyólag ez a hit gyülekezet nem nyerte el a tetszésem. Nincs gondom a hittel, és a


hívőkkel. A szélsőségességel és a vakhítőséggel viszont már van. Ekkor kezdtem egy kicsit jobban utánna


olvasni, foglalkozni egy kicsit a bibliával , próbálom vele is jobban megismertetni a témát. Levezetek neki


egy gondolatmenetet ami pl nem jó fényt vet valamire ami a hit gyülisek is csinálnak és látom hogy egyetért


és ki is mondja hogy igazam van, de utánna jön a belerögződése hogy de az akkor is úgy van jól és kész. Megy


a szent szellem közvetítése kézrátétel ő is bevallotta hogy soha nem érzett semmit, de az akkoris úgy igaz...


Mennek a halandzsázások ugye mert a gyülibe mindenki tud isten nyelvén beszélni (nyelveken szólás) mert hát


ez annyira természetes de persze azt a képességet senkise kapta meg hogy értse is (érdekes módon)


mindennaposak a csodás gyógyulások.... Én nem hiszem hogy ha vannak is csodák azok ilyen általános


mindennapos dolgok volnának! És azok a csodákat én nem mondanám csodáknak, érzelmi reakció ha valaki elsírja magát ott az már csoda... a csodás gyógyulásokról ne is beszéljünk a rájátszós bebujok az asztalalá és üvöltözök mert megérintett a szent szellem ezekről meg vékkép ne beszéljünk meg a démonűzésekről se... 99.99% Érzelmi reakció vagy kamu. Szerintem. Na szóval érzem hogy ő sem gondol mindent úgy ahogy ott folyik, vagy épp ahogy a tanításokban van, de annyira bele lett nevelve hogy nem mer ellent mondani. Két éve vagyunk együtt. A lényeg, gyerekekbe nem szabadna belenevelni ilyen méllyen egy hitet, szerintem minden embernek saját magának kell eldöntenie hogy miben hisz és hogy miért és ennek megvannak a szakaszai. Egy általános iskolás gyerek fel sem bírja fogni mi folyik egy gyüleketeben, mert egyszerűen nem értheti. Tovább fogom folytatni a témában való olvasásom ismeretszerzésem mert érdekel a téma, nem leszek teológus, de örülök hogy van egy aki válaszolt :) Szeretem és tisztelem az olyan embereket akik tudják hogy miben és hogy miért hisznek, és hogy miben nem hisznek és miért nem hisznek benne. Erre jó példa az amikor jött hozzánk egy középkorú házaspár akik jehova tanúi voltak és szoktak édesanyámmal beszélgetni vallásos dolgokról (ő nem tartozik egy felekezethez sem) és csak engem találtak otthon és a nő kezdett el beszélni velem de pár mondat után semmit nem tudott mondani nem tudott érvelni vagy válaszolni a kédéseimre. Ekkor a férje vette át a szót és vele egy jót lehetett beszélgetni, mert tudott indokolni és volt véleménye a felesége meg csak bologatott mindenre, arra is amit én mondtam meg arra is amit a férje. Na szerintem mindenkinek aki vallásos olyannak kéne lennie mint annak a férfinak. Na de szívesen várom minden hozzászólásotokat és véleményeteket a témában.

2012. szept. 4. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!