Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elutasíthat-e római pap a...

Elutasíthat-e római pap a gyerekem megkeresztelését, ha párommal nem esküdtünk templomban?

Figyelt kérdés
2008. máj. 14. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom el. Vagyis kérhet benneteket, hogy a keresztelő elött tegyetek templomi esküt.

Logikus, hiszen a keresztelés azt jelenti, hogy ti szülők és a keresztszülők megfogadjátok, hogy keresztényi hitben nevelitek a gyermeketeket. De hogyan tehetnétek ezt, ha a keresztény egyház szabályai szerint össze sem vagytok házasodva?

Mi is egyszerre tartottuk az esküvőt és a keresztelőt mert amikor összeházasodtunk már erősen dudorodott a pocim és nem akartam úgy állni az oltár elé. Ami persze vicc, mert istennek olyan mindegy hogyan vagyok ott. Végül is az esküvő-keresztelő nagyon szép volt. :)

2008. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elutasíthat. A keresztgeta gyereknek a szülő hitére szolgálttják ki. A keresztségben meg kell ígérni, hogy hitre nevelitek a gyermeketeket. Ezért igyekeznek megtudni, hogy Ti mennyire éltek vallásos életet. Ha azt látják, hogy nem -mert például nincs egyházilag rendezve a házasságotok- akkor nem látják megalapozottnak a reményt arra, hogy a gyerek vallásos nevelést kapjon. Ekkor tulajdonképpen nem elutasítják a keresztelőt -mert az a gyereknek jár-, hanem elhalasztják. Vagy addig, amíg rendezitek az életeteket olyan formában, hogy abból látják, hogy vallásos család vagytok, vagy ha nem mutattok ilyen szándékot, akkor addig, amíg esetleg a gyerek maga kéri a keresztséget. Ezt már akár 6-7 évesen megteheti, ilyenkor már nem kell a szülők hite, megkeresztelik a gyerek saját hitére, ha kéri. (persze ebben az esetben előtte hittanra kell járnia, a papnak látnia kell, hogy tényleg ő akarja és nem a szülők akarnak pótolni egy mulasztást és megmondták a gyerknek, hogy mit kell mondani)

NA, ez hosszú lett. A lényeg: a szabályok szerint ha nem vagytok egyházilag is házasok, elhalaszthatják a keresztelőt. DE! Mivel nincsenek papíron pontokba szedett követelmények (úgymint: 1. egyházi esküvő igazolása ; 2. akármi másnak az igazolása stb.), a pap megítélésére van bízva, hogy van-e remény a vallásos nevelésre. Ezzel azt akarom mondani, hogy vannak olyan papok, akik rugalmasabban kezelik a kérdést. Ha elutasítanak Benneteket és fontos Nektek, hogy a gyerek meg legyen keresztelve, akkor keresstek egy rugalmasabb papot. Fogtok találni, ebben biztos vagyok!

2008. máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha jattolsz neki biztos nem utasít el!
2008. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
63%
Ja szerintem is lóvé kérdése az egész!!Nincs benne a tízparancsolatban,hogy nem szabad a pléhlábost megvesztegetni!
2008. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
El nem utasithat,de kérheti-teljes joggal-a házasság rendezését.Ez nem olyan nagy dolog,nem kell feltétlenül újból templomi esküvöt tartani.Rendezni lehet akár a sekrestyében is 2 tanú jelenlétében,utána rögtön jöhet a keresztelő.A lényeg,hogy a házasságrendezése megtörténjen.Addig a pap sem tehet mást-őt is kötik a kánonjogi előirások,amelyeket ha megszeg akár fel is függeszthetik-hiszen a keresztelő azt jelenti,hogy az illető egyházhoz akar a gyermek tartozni,és szülei ezt garantálják.De az olyan szülök akik maguk sem tartják be az egyházi előirásokat,ezt persze nem garantálhatják.A kersztelés nem pusztán egy szertartás,azt jelenti, hogy Krisztus követője akarsz lenni,te is gyermeked is.
2008. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim az én születésem előtt összeházasodtak, de csak polgári szertartás keretében. Anyám és apám is református vallású. Mikor engem református vallásra kereszteltek két éves koromban, már külön éltek, később el is váltak. A sors azonban úgy hozta, hogy tíz évvel később újra összejöttek, ám akkor anyám már nem volt hajlandó hozzámenni apámhoz megint. Így született meg az öcsém, akit a helyi katolikus pap minden probléma nélkül katolikus hitre keresztelt. Szerintem pap válogatja...
2008. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Barátnőméknél most volt a hétvégén keresztelő. Nincsenek összeházasodva sem polgári, sem templomi esküvő nem volt. A pap szó nélkül megkeresztelte a kislányukat! (persze miután odacsúsztatták a borítékot neki)! Mindenkit meg lehet vesztegetni, a papokat főleg!
2008. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!