Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ismerősőm nazarénus vallású...

Az ismerősőm nazarénus vallású és állítása szerint az esküvő előtt nem aludhat nála a lány de ő aludhat a lánynál. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A nazarénus vallás, minden ilyennemű dolgot tilt! Tehát semmi ottalvás nem lehetséges! De téged mért érdekel? Tán egy nazarénust szándékozol elvenni:-))?
2012. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez miféle vallás?? Életemben nem hallottam.
2012. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hazardteam ***** válasza:
100%

Magyar-svájci ha jól emlékszem. Nagyon jóravaló emberek egyébként. Egyszer dolgoztam egy helyen, ahol a könyvelő/pénztáros lány nazarénus volt. Volt ott egy sportruházat raktár 2 csajjal. Emlékszem, egyszer átépítették, meg valamit változtatgattak, úgyhogy az egészet tételesen le kellett leltározni, meg ilyenek. A 2 csaj 2 hétig küzdött vele, de semeddig nem jutottak. Ekkor egyik nap megjelent a nazarénus lány a testvéreivel, akik 3 nap alatt tökéletesen rendbe vágták az egészet. Állandóan segítik egymást mindenben, egyszer beszélgettem egy nazarénus sráccal, ő mesélte, hogy ha egy pár egybekel, a "lakásproblémát" úgy oldják meg, hogy a nazarénus közösség apraja-nagyja összecsődül, mindenféle szakemberek, nők kajákkal és segítő kézzel és felépítik az egész házat kulcsrakészen. Ha egy másiknak van szüksége hasonlóra, mozdul ugyanúgy mindenki és segít. Munkára vannak nevelve, korán felkelnek, imádkoznak és rendkívül sokat és becsületesen dolgoznak. A világgal nem nagyon (vagy inkább egyáltalán nem) keverednek. Akikkel dolgom volt közülük, becsületes, tisztességes emberek voltak kivétel nélkül. A nők rendszerint picike háló szerűséget hordanak a hajukban, néha látni őket járműveken.


A kérdezőnek: nem aludhat senki sehol, nem is így "mérik" a kapcsolatokat, ők egy életre választanak párt és ennek megfelelően megtesznek mindent,. hogy ne "akciózzanak" kockáztatva mindent (meg szerintem nem is érzik szükségét, kicsikoruktól más szemléletben nevelődnek, sokszor gyerekkoruktól fogva ismerik a párjukat)

2012. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!