Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rocker és metál rajongók...

Rocker és metál rajongók véleményére vagyok kíváncsi. Akik totál ateistának tartják magukat, nem hisznek Istenben, de Sátánban meg miért igen? Ha, igen.

Figyelt kérdés

Hisz az ördög vallásoktól függően mindig is isten ellenfele, ellentéte volt. Miért van annyi ember, akik metál-fanok, mondjuk Dimmu Borgir-os, Cradle of Filth-es, Lordi, vagy Slipknot-os pólóban járnak és ezek mellé, hogy kifejezzék magukat pentagrammával, esetleg kecskefejes nyaklánccal járkálnak.

És lehet-e jó hívőnek nevezni azt, aki mondjuk death, vagy black metált hallgat?


2012. szept. 16. 18:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Most ehhez a rocknak és metalnak nincs sok köze.

Ahhoz pedig, hogy valakinek tetszik egy mitológia, nem kell benne hinni, én pl. szeretem a kereszténységre építő fantasy és horrorfilmeket (Az ördögűző, Angyalok háborúja, A légió) és vígjátékokat, bár a jelképeket nem aggatom magamra.


A black és death metal viszont alapjában nem épp keresztény dolgokról szól.

2012. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 rajcziz ***** válasza:
87%

A rockerek és metalrajongók nem hisznek a Sátánban, nem tudom ezt honnan veszed. Aki meg hisz benne, az nem ateista.

A jelképek pedig arra szolgálnak, amit te is leírtál: kifejezni magát, a zene iránti szeretetét, de nem a vallásosságát.

2012. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Aki hisz a Sátánban,de Istent tagadja,mindezt a Biblia fényében,hááát igencsak fura érzelemvilágú valaki lehet.

Miért is?

Sátán ugye bibliai alak.Teremtmény,akárcsak mi emberek.

Ha teremtmény,akkor van teremtője is.Ha van teremtője,valószínűleg úgy hívják,hogy Isten (ha maradunk a Bibliánál,végül is ezen játszótéren megy a játék).

Még mindig a Bibliánál maradva :

a vesztes oldalán játszik aki a Sátánt tartja elöljárójának (egy szaros teremtményt).

Tényleg nem értem a gondolkodásmódjukat.

Legyen inkább ateista és hámozzon bőrtelen lufit,vagy amit akar.

2012. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 rajcziz ***** válasza:

Utolsó!

Aki a Sátánban hisz, az semmiképpen sem a Bibliából indul ki, ezt ne felejtsd el! Mellesleg a Sátán nem kizárólagosan bibliai alak (szándékosan nem teremtményt írok), a legtöbb vallásban felfedezhető valamilyen formában, és nem mindegyik szerint teremtmény.

2012. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Akkor nevezzék máshogy(ugyanis így túl Biblikus:)) és imádják.Rock'n Roll F.ever!!!
2012. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Rock és metal rajongó vagyok. De az általad felsorolt együttesek közül csak a Dimmut kedvelem, de tőlük is csak a régebbi számokat. Emellett más metálbandákat hallgatok, és nem vagyok sátánista egyáltalán, hanem római kar. hívő, rendszeresen járok templomba, egyházi közösségbe, és érdekel a teológia. Nem attól leszek sátánista, ha ilyen zenéket hallgatok, rám már nincsenek hatással ezek a dalszövegek, ráadásul a nagy részüket úgysem értem. Zeneileg viszont nagyon összerakott, tartalmas számok, sokkal inkább igényes, mint a mai pop-zene.

Apropó, ha már a mai popot megemlítem, szerintem pl. Lady Gaga sokkal ártalmasabb, mint ezek a bandák, mert a csapból is ő folyik, és eléggé keresztényellenes. Nem attól lesz "gonosz" a zene, hogy dobolnak, gitároznak és alkalom adtán hörögnek benne.

2012. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%
Korlátoltságod bizonyítéka, hogy a keményebb zenét hallgatókat sátánistáknak bélyegzed (arról nem is beszélve, hogy vannak, akik divatból hordanak ilyen jelképeket - pár éve a halálfejes cuccoknak volt nagy divatja, azt hogy értelmezed?). Az én lejátszómon is megfordult már Lordi, Slipknot, Black Sabbath, Judas Priest (tudtad, hogy az ACDC is sátánista hivatalosan a Highway to hell című szánuk miatt? :O ), mégis Istenben hiszek - nem az ítélkező intézményben, hanem abban, amit képviselnie kellene. Miért zárná ki a zene egy bizonyos, nagy komplexitású, és a maga nemében csodálatos ága a hitet magát?
2012. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A világon semmi más sem bizonyítja jobban az emberek primitívségét, hogy a zene és a kinézet után már rásztereotipizálnak a másikra egy "vallást" is.... szánalmas.
2012. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem vagyok sem rocker, sem metálrajongó; a véleményem röviden annyi, hogy egy-egy zenének mindig a szellemi hátterét kell megvizsgálni, abból derül ki, hogy melyik oldalra húz... Amúgy meg a keresztény metálosoknál sem helyeslem a h.lye jelképeket; de ez az én egyéni véleményem, majd ők megvédik magukat, ha akarják. :D


Ezen felül rajcziz egyik állításához lenne egy megjegyzésem:


"Aki a Sátánban hisz, az semmiképpen sem a Bibliából indul ki"


--> De igen. :P

Legalábbis a GYK-s kérdések és az egyes userek által kisezerszer belinkelt sátánista honlapok szövegei a Bibliából indulnak ki; tehát a Biblia az alap, csakhogy negatív szemszögből. Röviden összefoglalva: szerintük a Biblia egy régebbi mitológiákból összelopkodott, meghamisított szöveggyűjtemény, ami pont fordítva állítja be a helyzetet, azaz Istent jónak, a sátánt gonosznak; pedig álláspontjuk szerint a sátán a "jófiú", aki jót akar az embereknek, és győzni fog stb.


Csak azzal nem foglalkoznak, hogy a honlapokon levő állítások abszolút nem bizonyíthatóak, mivel egyetlen hiteles forrással sincsenek alátámasztva. Kb. márciusban néztem meg alaposabban az egyik ilyen borzadályos honlapot, a pontokba szedett észrevételeimre azóta sincsenek válaszok; pedig azóta már más kérdésekhez is bemásoltam a listát. Az érintettek részéről egyetlen épkézláb ellenérv vagy cáfolat sem született, nulla forrás, nulla bizonyíték, holott a legutóbbi kérdésnél már többen is többször "könyörögtünk" ezekért... :P


Üdv. :)

2012. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit figyelmen kívül hagytatok:


Sokan éppen a megbotránkoztatás miatt hordanak ilyen jelképeket.


Közel áll hozzám a rock-és metálzene, igaz, nem az ilyen tartalommentes populáris húgy, mint amiket felsoroltál, kedves kérdező.

Ahogy már mondták, felettébb korlátolt vagy, hogy a fekete öltözék és 1-2 kiegészítő alapján egy egész zenei stílusra rögtön ráhúznál egy vallást is. Ez nem így működik. Valóban van "sátánista" vallás is, az ilyen marylin manson féle kamu metálmajmok népszerűsítik főleg, azonban a követőik száma meglehetősen alacsony. Ami a valóságot illeti a rockerek/metálosok vallásával kapcsolatban: van ott minden, a buddhistáktól kezdve a keresztényekig és az ateistákig. Talán az utóbbi a leggyakoribb, persze.


Hogy az ateizmus hogy függ össze az általad említett jelképekkel, azt már felvázoltam az elején. A világon mindenhol láthatod, hogy attól, hogy valaki magára ránt egy vallásos jelképet, még nem hisz ennek a tartalmában. Lásd: az egy-két éve focistáknak köszönhetően rettentő nagy népszerűségnek örvendő rózsafűzért. Szerinted minden kis nyámnyila b*zi plázagyerek, aki a nyakába aggattam hisz istenben? Naná hogy nem. Csak divatosnak, menőnek találják.

A rock/metál rajongók tömkelegei azért hordanak pentagrammot, fordított keresztet, a bandák azért népszerűsítik ezt, hogy az ilyen sötét, elmaradott, komplexusos vadkeresztényeket, mint te felidegesítsék, felháborítsák. Számukra nem jelentenek azok a jelképek semmi vallásosat, le se sz*rják sátánt és a többségüket nem is érdekli, hogy van sátánista vallás. Az egyetlen szempont, hogy megmutassák a világnak, hogy mekkora egy istentelen baromság az egész kereszténység, és hogy miféle undorral viszonyulnak hozzá.


MAgyarán: a legtöbben ateisták, nem hisznek sátánban, és marha jól elérik a céljukat azzal, hogy az ilyen szerencsétleneket, mint te felidegesítik.

2012. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!